emilchaja

Co sądzicie o UNHZ 500?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Klepk995    182

ja posiadam te ładowacz i powiem szczerze że jestem zadowolony a mam go od marca 2011 i na początku musiała pracować z nim c-360 bo nie miał przekładni i poprzedni właściciel założył mu inną pompę i jak i koła sad.gif ale koła to nie problem , na początku nie chciał za bardzo dźwigać wideł z obornikiem ale na jesieni dostał nową pompę i przekładnie od polskiego cyklopa i od tamtej pory chodzi jak marzenie biggrin.gif co prawda potrzebuję 1200obrotów przy współpracy z ursusem c-330m a słyszałem że na oryginalnych pompach pracował on na 800/900obr/min ale wiadomo ma już inną pompę ale ogólnie jestem zadowolony z tego ładowacza bo nie potrzebuję tyle obrotów co polski cyklop a jest znów silniejszy od trolla 350 jak dla mnie to bardzo dobry ładowacz

 

Ps wie ktoś ile może kosztować łyżka do tego ładowacza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zabek    0

Witam! Tak jak w temacie czyli co możecie powiedzieć o tym ładowaczu. Czy macie go i używacie? Jak tak to jak sie sprawuje

co i dla czego unhz 500 nie chce sie obracac na pochyłosciach. czy wy tez macie ten problem i co moze bec przyczyna?

Edytowano przez zabek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Ja posiadam taki ładowacz. Stał nieużywany jakieś 7 lat. W tamtym roku powymieniałem większość węży, pouszczelniałem wszystko, zmieniłem olej i maszyna chodzi. Nie mam z tym ładowaczem żadnych problemów.

Jeśli chodzi o pochyłości to się obróci ale może polecieć w dół. Jego największy minus- że jak się naładuje pełną łyżkę i wychyli za bardzo to potrafi go bujnąć, więc na pochyłościach mógłby się nawet przewrócić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

może masz za mało oleju ?? ja też miałem coś takiego że mi się nawet na równym terenie nie chciał obracać to założyliśmy kulkę tam gdzie chodzi ta listwa uzębiona od wierzy i zmieniliśmy tam uszczelniacze i o tej pory jest spokój :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zabek    0

może masz za mało oleju ?? ja też miałem coś takiego że mi się nawet na równym terenie nie chciał obracać to założyliśmy kulkę tam gdzie chodzi ta listwa uzębiona od wierzy i zmieniliśmy tam uszczelniacze i o tej pory jest spokój :)

a mogł bys sprecyzowac gdzie dokładnie znajduje sie ta kulka w którym miejscu ja mozna znazezc

 

może masz za mało oleju ?? ja też miałem coś takiego że mi się nawet na równym terenie nie chciał obracać to założyliśmy kulkę tam gdzie chodzi ta listwa uzębiona od wierzy i zmieniliśmy tam uszczelniacze i o tej pory jest spokój :)

a mogł bys sprecyzowac gdzie dokładnie znajduje sie ta kulka w którym miejscu ja mozna znazezc a co do oleiu to czy jest czy nie ma to i tak sie nie obraca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

sprecyzować to ci się postaram ale ja to robiłem na wiosnę więc wszystkiego nie pamiętam , musisz odkręcić taką jakby rurę zaślepioną która wychodzi z zbiornika od oleju (nie wiem jak to nazwać ) na fotce nr 2 to widać http://allegro.pl/ladowacz-czeski-cyklop-unhz-500-i2087660524.html ściągasz to i tam będzie taki tłok z gumowymi uszczelniaczami i listwą taką uzębioną i tam koło tego tłoka powinna się znajdować dziurka w tą dziurkę parę osób w tym i ja włożyło małą kulkę ale czy sprężynkę też trzeba tam włożyć to nie pamiętam dokładnie , i przy okazji zmień też te gumy też powinno to pomóc przy obrocie na prawo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zabek    0

dzieki wielkie. elegancko mi to wytlumaczyles teraz jak bede rozbieral to bede wiedzial na co zwracac uwage

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

ja też wszystkiego nie pamiętam co tam się znajduje , ale jak by coś to pisz postaram się pomóc :) , polecał bym ci zmianę tych gumowych pierścieni bo może to sporo pomóc w pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowcamlody    53

Mogłby ktoś mi zmierzyć ile ramię sięgnie całe wyciągnięte na i opuszczone jak najniżej? Mam płytę obornikowa prawie 1,5m zaniżoną całą i nie wiem czy sięgnie do końca. Chciałbym bo zabetonować i napędzać silnikiem elektrycznym bo gniazdo zaraz a jeden kw to około 0,5zł to co to jest, pompa oryginalna to niby 45l a ja włożył bym tam silnik 1400 obr który by napędzał nsz 32 która też ma tyle wydajności przy tych obrotach. Tylko silnik koło 15kw ;) godzina pracy takiego silnika to 7,5zł, a silnik c-330 który by pracował to 3l = 17zł jednak różnica jest no nie ;) myślałem o wstawieniu jakiegoś regulatora przepływu. Pomoże ktoś z tym? Mam mało miejsca bo stare budownictwo i nie chcę ciągnika dodatkowego angażować i w zimie to nie ciekawie. Teraz myślę że przecież wystarczy kupić jakiś silnik 8kw ale 2800 obr i reduktor 2;1 i koszt jeszcze mniejszy =D

Edytowano przez hodowcamlody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinex01    0

Witajcie, Panowie pytanie, czy ktoś z was zakladał do unhz 500 łyżki podsiębierne do kopania? Jeśli tak to czy macie zdjęcia?  I jak to się spisywało? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Siema dziś bylem oglądać unhz 500 stan do poprawek cena 3500 problem taki ze jedna łapa była opadnieta i dało się ją podnieść ręcznie. Była też zalana olejem ta konsola gdzie są wajchy od rozdzielacza ciężko jest go uszczelnic duże koszta ? Najważniejsza ta łapa by byla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piotreksz231
      Witam mam takie pytanie, otóż wymieniam uszczelniacze w obu siłownikach obrotu w cyklopie t 214 i zastanawia mnie czy po złożeniu siłowników i zamontowaniu na miejsce trzeba je jakoś odpowietrzać, chodzi mi głównie o to połączenie z tyłu które łączy oba siłowniki stalową rurką jeden z drugim, bo tak na mój rozum to nie ma tam się skąd wziąć olej bo nie ma połączenia z rozdzielaczami.
       
      Dziękuje z góry za odpowiedź.
    • Przez hos
      Witam wszystkich serdecznie.
      Poszukuje instrukcji obsługi Trolla T-274. Może ktoś takową posiada, może nawet w wersji elektronicznej 🤪?
      Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Bonex157
      Pacjent cyklop t214
      Uruchamiany w obecnej temperaturze cyklop dosłownie nie podnosi nawet na obrotach, obrót i łapy płynnie działają. Dopiero po 5-10 min zaczyna działać sekcja od ramion po wciśnięciu równoczesnie obrotu i podnoszenia siłownik się wysuwa, bez obrotu muł. Dzielnik strumienia uszczelniony został. Zazwyczaj pracował latem więc nie było problemu. 
      Poszukuję ramienia chwytaka do cyklopa
    • Przez mariusz031992
      Witam serdecznie. Chciałbym zbudować łyżkę podsiębierną do ładowacza troll. Niestety brak mi wizji wymiarów samej łyżki jak i mocowań czy też tej "przekładni" pod siłownik. Macie może jakieś rysunki techniczne (nawet i odręczne) czy też  może podacie wymiary wszystkich elementów? https://www.youtube.com/embed/ZOfuYrYxVJI 
    • Przez rolnikgospodarny95
      Chciałbym pomalować ładowacz jakie farby wybrać popielaty i pomarańczowy mam do wybrania ale nie wiem jak oryginalnie z odcieniami RAL było 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj