zolson21

Problem z Poznaniakiem SO43 z 86r

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
zolson21    0

Witajcie. jestem tu nowy i licze ze mi troche pomożecie.

 

Mam poznaniaka jak w tytule. przygotowuje sie do siewu i robie próbe krecona.

na owies. Ustawienie A5 powinno wyisc 224 na hektar.

 

otóz robie 19 obrotów kołem i wychodzi 3,5 kilo razy 100 to daje 3,5 metra na hektar!

 

z czego wnioskuje ze mój siewnik sie rozregulował najgorsze ze zmieniałem ustawienia i i również nie wychodzi jak w tabeli:(

 

 

Co może byc tego przyczyną?

Edytowano przez Balzak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Zobacz czy masz ustawione na wysiew normalny czy zwiększony. A długo posiadasz ten siewnik


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zolson21    0

Nie umiem okreslic jak długo jest. ostatnie dwa lata stał i był nieuzywany. ale w tym roku wyciagnelismy go szybki remoncik wymiana paró redlic wszystkich lejków przesmarowanie go. jest na siewie zwiekszonym teraz na zwiekszonym siewie sprawdze na normalnym choc w tabeli jest zwiekszony,.

 

 

ale sasiad ma poznaniaka 79r i zauważył za u niego ta zebatki nappedzajace łancuchem prawe koło maja odpowiednio 34 zeby(na górze) i 15zebów (na dole) u mnie sa dwie małe cos jak by po pietnascie na górze i dole musze przeliczyc. czy to ma wpływ czy poprostu nowsze modele tak miały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niudizajn    13

Wzór na próbę kręconą wg. TopAgrar Polska:

 

q=(zakładana ilość wysiewu x liczba obrotów kołem x 3,14 x średnica koła x szerokość robocza) / 10000x0,95

 

 

q- masa uzyskana z próby kręconej

liczba obrotów kołem w zakresie od 30 do 50

 

 

Ja tak zawsze robię i nie mam problemów z sianiem również kukurydzy.


Kupię bronę wirnikową 2,5m z hydropackiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zolson21    0

Jeżeli ktos ma taki siewnik prosił bym o sprawdzenie ile zebów maja te zembatki u niego u mnie jest 14 na górz i 15 na dole?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Tabela jest tylko orientacyjna i nie zawsze się zgadza.

 

Kolego pewny jesteś tych 19 obrotów a nie 15,4 denka podniesione?????? . A najlepiej sprawdzisz w ten sposób 10000m2/2,7m=3704mb.

 

Koło na 1 ha musi przebyć drogę 3704 metrów podziel to przez obwód koła (w metrach) i wyjdzie ci ile razy koło obraca się na ar. Wtedy kręcąc kolbą i licząc obroty koła i kolby dojdziesz ile razy trzeba kręcić kolbą.

 

Jest to może troszeczkie skomplikowane ale można sobie tak pomóc.

 

 

Napisz o swoich postępach w regulacji.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

pewnie masz ustawione na zwiększony siew, ostatnio siałem owies i wysiałem ponad 180kg na hektar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skrok18    1

jeszcze zobacz z regulacją moze masz cos poluzowane i to moze byc przyczyną złej dawki wysiewu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal0079    1

witam mam problem mam takiego poznaniaka jak kolega wyżej i jest problem tego typu że ustawiam na przenice 234kg a w żeczywistosci wylatuje mi jakies 270 wysiew zwiększony zapatki na 1 zombku po zmianie zapadek na 2 zombek od dołu wylatuje jakieś 170kg /h na tabeli wysiewu jest 260 nie wieże w to że tabela tyle może oszukiwać dodam isz wszystko jest na wysiewie zwiekszonym a na tabeli pisze by był sredni to jak ustawić ten średni wysiew ???? pomocy bo to wazne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A dlaczego nie robisz próby kręconej? już tyle razy pisałem, żeby nie sugerować się tabelą, jak nie wiesz jak, to odezwij się na PW, to Ci powiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal0079    1

Na próbie wychodzi co innego powiec co to wysiew sredni bo tak jest na tabeli a ja na zwiekszonym sieje

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak może wychodzić co innego? to przestawiasz tryby i kręcisz od nowa, średni wysiew {normalny} to ten co dwa jednakowe tryby razem pracują. Wtedy przeważnie przekładna na C 1 - 6 Na normalnym 230 kg. nie wysiejesz, a na pewno nie zaprawionego ziarna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal0079    1

a czemu sory że pytam bo kupiłem dopiero go i nie wiem na próbie 240 wychodzi a sieje 300

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Coś źle robisz, takiego rozrzutu być nie może, ile kręcisz obr.? mi wysiewa praktycznie do kila to co wyjdzie na próbie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal0079    1

19 siewnik to 2,7 z lejami za kolami

 

wsypuje zboże np wiaderko ustawiam na 2,40 i krece 19 razy i co wyleci to ważę i wychodzi mi 300 na ha rzepak też na próbie wychodził 4,5 a w rzeczywistosci wyleciało jakieś 3 ,5 a zmieniałem srodki na rzepak a na tabeli najmniej jest 7,5 coś kolo tego na normalnym wysiewie

Edytowano przez KRISTOFORn
Ort

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

1. Wiaderko to jest za mało, dla pewnej próby

2. Ustawiasz tylko orientacyjnie na 240, jeżeli wychodzi Ci 300 kg, to przestawiasz tryby na mniej np z A3 na A2 i kręcisz jeszcze raz, jeżeli znów będzie za dużo, to znów zmniejszasz aż wyjdzie na próbie około tych 240 kg, powtarzam około bo idealnie to raczej rzadko trafić.

3. Jeszcze jedno, jak nasypiesz ziarna, to trzeba najpierw kilka obrotów zrobić kołem aż zacznie normalnie lecieć i wysypać z rynienek, dopiero można kręcić te 19 obr.

 

Jeszcze raz Ci powtarzam, tylko dokładnie zrobiona próba kręcona gwarantuje zakładaną ilość wysiewu, żadne tam tabele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal0079    1

to jutro zrobie a czemu mówisz że jak ustawie na normlny to nie wyleci tyle, bo ja teraz mam na zwiekszonym a pisze na tabeli ze powinien być sredni ale nikt niewie co to ten sredni bo np naprzyklad do owsa pisze zeby byl nor do przenicy sredni a do buraka zwiekszony i ja niewim bo może to kwestja przełożenia trybów

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Słuchaj, jeżeli chcesz wysiać 240 kg/ha to nie wyleci tyle na normalnym, zwłaszcza zaprawionego, a mówię dlatego, że już zęby zjadłem na tym siewniku i na tych próbach. Wierzysz? czy jeszcze nie.

 

Jaki średni? jest zmniejszony, normalny i zwiększony wysiew.

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal0079    1

dzieki kolego:) jutro zrobie jak mówisz i zobaczymy:)

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zastanawiam się który zestaw wybrać… 
      sn300 agromasz 
      Fm 400/3 Unia 
      sn agrotom 3 m
      kazdy ma być na aparacie uprawowym biernym,redlice talerzowe, koła kopiujące. Ma to być ciągane DF agrotron 110… 
      sieje głównie facelie, grykę, łubin, groch i czasami jakieś zboże.
      skłaniam się ku Uni bo jest najlżejszy - coś podpowiecie? A może macie jakieś inne swoje typy? Fajny jest gaspardo dama ale na agregacie talerzowym i jest za ciężki 
    • Przez wesley
      czy ktoś z was ma taki siewnik,proszę o opinie na jego temat...
    • Przez Szymi195
      Witam mam pytanie do posiadaczy siewnikow pneumatycznych ciąganych 3metrowych, ciekawi mnie realna wydajnosc siewu zboż siewnikami takiego typu, jaka srednia wydajnosc na godzine lub dziennie moze udac sie wykrecic i jakim koniem?
    • Przez waldemar2401
      Witam. Szukam do Kupienia Siewnika jak ze zdjęcia lub nowszy. Kutnowiak S068/1 Rolmasz. Może ktoś z Koleżanek/Kolegów z Forum wiedzą pocztą pantoflową, bądź mają do sprzedania. Zdjęcie poglądowe. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj