Dante0001

Znakowanie trzody nowe zasady

Polecane posty

tumek19    5

Czyli znowu wprowadzają przepisy po cichu, żeby rolnicy nic nie wiedzieli. A firmy produkujące kolczyki zacierają ręce :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2327

U nas niedawno bylo szkolenie w zwiazku z asf i jakos nic o tym nie mowili. A mowili o rejestracji swin do 7 dnia a nie jak bylo aby przed sprzedaza


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dante0001    0

Czyli nikt o tym nie słyszał. Nieźle. a przepisy wchodza w zycie za tydzien.

 

zakup kolczykownicy kolczykow. znowu koszta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raul7031    22

Nie napisali czy te już urodzone też muszą być kolczykowane każda sztuka czy dopiero te urodzone po 18 października, był ktoś może w agencji i pytał o to? Jeszcze co roku spis świń heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Najlepsze że niektórzy zainwestowali w tatuownice B) . Znajomy właśnie któregoś dnia wydał 180 zł. za komplet , a teraz będzie mu potrzebna kolczykownica i kolczyki . Pytałem w agencji kiedy kolczykować - oficjalnie powinny być oznakowane w oborze , a nie oficjalnie to przed opuszczeniem stada B) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szlachcic666    13

tatuownica też będzie potrzebna , jak wczytasz się w rozporządzenie to zrozumiesz, na zgłoszenie urodzenia do agencji będzie 37 dni, kolczyk na lewe ucho, oczywiście liczą się posiaki urodzone po 18 bo przepisy nie działają wstecz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie masz racji oznakować trzeba wszystkie sztuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wyczytałem że po kupnie kolczykowanych trzeba tatuować - paranoja B) . Ciekawe jak ktoś trzeci kupi - może każą wypalać piętno , oczywiście pod narkozą B) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2400

Który debil wymyślił takie coś - jak oni to sobie wyobrażają żeby wszystkie świnie kolczykować i niby czemu to ma zapobiec - chore, na mózgi poupadali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kolczyk w uchu tatuaż na du.. to może jeszcze "panią" różowym lakierem racice mam malować  :lol: paranoja 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    232

I do tego jeszcze remanent raz do roku.


A sztuka która padła musi być zgłoszona w 24 godz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Przecież taka świnia potrafi drugiej odgryż  ucho  ogon  :) a co dopiero jak zobaczy kulczyk w uchu u koleżanki duplikaty będą schodzić jak ciepłe bułeczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czyli najpierw trzeba świni ucho pzekłuća kolczyk przed odstawą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

nie po kolei ktoś ma, tatuaż przecież jest nie usuwalny, kolczyk można obciąć i nowy założyć....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2400

No ja akurat mam na 18 października i ciekawe kto ma mnie o tym powiadomić, jak zwykle trzeba będzie się samemu dowiadywać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1789

Który debil wymyślił takie coś - jak oni to sobie wyobrażają żeby wszystkie świnie kolczykować i niby czemu to ma zapobiec - chore, na mózgi poupadali

 

Wpadnie pani z inspekcji do chlewa ,zobaczy brak kolczyka i już pisze mandacik ,jak będzie miała zły dzień może wezwać bakutil i nie oznakowane sztuki zutylizować,czyli co ranek kolczyki w kieszeń + kolczykownica i na obchód. :) Ukrócić lewy obrót prosiakami.

Co najlepsze zakład do którego odstawiam pierwsze po zabiciu obcina uszy

 

:rolleyes: :huh:  czyli będzie wesoło,dojdą jeszcze tygodniowe oczekiwania za kolczykami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A po zabiciu to już rolnika nie obchodzi ważne że w gospodarstwie są oznakowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1789

Na to pytanie obecnie trudno coś powiedżeć ,okaże się po pewnym czasie użytkowania .Ja zamówilem dziś 170 szt w cenie 92 grosze/szt w firmie która dostarcza mi pasze.Co będą warte okaże się pózniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

przy bydle u mnie najlepiej się sprawdzały kolczyki z polnetu  najważniejsze żeby igła w kolczykownicy była odpowiednia do kolczyka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj