pawlus224

Ładowanie C-385 - 1954

Polecane posty

voldemort    1

witam. Niedawno zakupilismy tego ursusa no i teraz przyszły mrozy i nie możemy go odpalić. Chcielibyśmy podłączyć do niego prostownik, tylko nie wiemy jak czy można ładować obydwa akumulatory jednoczesnie czy trzeba ładowac każdego pojedynczo. Proszę o szybką odpowiedź. Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
voldemort    1

prostownik mam taki że możesz ładować i na 12v i na 24v a akumulatory są 2x 12v tylko on ma na rozruch 24v a napiecie jest 12v i dlatego sie pytam własnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam30    1

Rozruch ma tylko na 24v a alternator 12 v powinienes podłaczyc pod przewód idac z alternatora do akumulatorów bo tam jest 12v i oby dwa akumulatory sa ładowane jednocześnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Ogólnie prąd z aku wychodzi 24V bo tak są podłączone jeżeli by nie były tak podłączone to z kąd by się wziął rozruch 24? Podłącz albo do jednego aku + a do drugiego - albo do dzyndzla od rozrusznika + a - na mase w oby dwóch przypadkach ładuj na 24


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie prąd z aku wychodzi 24V bo tak są podłączone jeżeli by nie były tak podłączone to z kąd by się wziął rozruch 24? Podłącz albo do jednego aku + a do drugiego - albo do dzyndzla od rozrusznika + a - na mase w oby dwóch przypadkach ładuj na 24

 

 

Bzdury waść piszesz jeżeli nie masz pojęcia jak to podłącyć to nie wprowadzaj ludzi w błąd bo zniszczą sobie akumulatory lub prostownik . w takim przypadku podłączamy zacisk plusowy 12v do wyjścia alternatora a minusowy gdziekolwiek na masę wtedy akumulatory ładuje się równolegle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

Najlepiej jest podłączyć kabel plusowy do rozrusznika gdzie przychodzi kabel prądowy ( ja w to miejsce mam taki płaskownik przykręcony razem z kablem prądowym ciągnika i podłączam podto prostownik i rozruch ) a inusowy obojętnie gdzie np za drabinke.

Edytowano przez Dawid18

Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzeski    5

nie wiem czy to jest dobrze ale ja mam duzy na kolkach prostownik 12/24V z lat 90 i podlanczam go pod rozrusznik na 24V plus na kabel pradowy a minus za jakas srube i zawsze odpala bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roltech    11

witam. Niedawno zakupilismy tego ursusa no i teraz przyszły mrozy i nie możemy go odpalić. Chcielibyśmy podłączyć do niego prostownik, tylko nie wiemy jak czy można ładować obydwa akumulatory jednoczesnie czy trzeba ładowac każdego pojedynczo. Proszę o szybką odpowiedź. Z góry dziękuję.

Jeżeli przełącznik 12/24V jest sprawny to oba akumulatory ładowane są jednocześnie i tak powinno być również w przypadku ładowania prostownikiem, podłączasz + pod śrubę na rozruszniku i - do odizolowanego elementu konstrukcji ciągnika. Sprawny przełącznik 12/24V to podstawa prawidłowego ładowania obu akumulatorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    271

Nie podłączaj na 24v bo popsujesz aku. w tym układzie jest cały czas 12v do puki nie wciśniesz rozruchu. Możesz połączyć plus prostownika przy alternatorze gdzie idzie przewód do ładowania albo do grubego przewodu idącego na rozrusznik bo jest to plus pierwszego akumulatora, minus na mase ciągnika. Akumulatory połączone są w szereg, ich pojemności sumują się i ładują się równomiernie przy takim podłączeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaskurp    7

A ja ci coś innego paradzę. Zwykle prostownik podłączmy przy rozwuszniku + i gdzoeś na korpus -. jeżeli masz 12/24 niewiemy jak masz aktualnie przełączone pod siedzeniem. Zmierz miernikiem tam gdzie bedziesz zaciski podłanczał, jakie jest napięcie,a skoro masz regulowany prostownik to twoja konfortowa sytuacja pozwoli ci nastawić 12 lud 24 wolt, w zależności ile ci pokaże miernik. moim zdaniem to bezpieczne postepowanie bez ewentualnego zalu do zadnego z doradców.

Edytowano przez lukaskurp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@lukaskurp A ja Ci radzę niczego nie radzić, bo większych bzdur jak żyję to nie słyszałem, Przecież Ty nie masz pojęcia o zasadzie działania przełącznika 12V/24V.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wpsowa692    1

Mat każdy orze jak może , miałem kumpla starego szofera/traktorzystę to odkręcał te grube kable od pińków przy przełączniku12/24 łączył kable do kupy i podpinał się plusem na rozruszniku a minus na masę i ładował na 24V .

A gdy mówiłem mu że można bez tej całej gimnastyki się podpiąc na 12 V i oba akku będą ładowane równolegle to się wnerwiał i mówił że dobrze jest tylko tak jak on robi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A ja ci coś innego paradzę. Zwykle prostownik podłączmy przy rozwuszniku + i gdzoeś na korpus -. jeżeli masz 12/24 niewiemy jak masz aktualnie przełączone pod siedzeniem. Zmierz miernikiem tam gdzie bedziesz zaciski podłanczał, jakie jest napięcie,a skoro masz regulowany prostownik to twoja konfortowa sytuacja pozwoli ci nastawić 12 lud 24 wolt, w zależności ile ci pokaże miernik. moim zdaniem to bezpieczne postepowanie bez ewentualnego zalu do zadnego z doradców.

Jeżeli masz 12V/24V to pod siedzeniem masz zawsze 12V, 24V jest tylko w czasie rozruchu i podłączając prostownik 12V przy rozruszniku plus i minus na masę są ładowane obydwa akumulatory, oczywiście przy sprawnym przełączniku 12V/24V jak słusznie zauważył kolega @roltech, i w żadnym wypadku nie można ładować prądem 24V bo akumulatory są połączone równolegle a nie szeregowo.

 

 

@wpsowa692 mówimy o ładowaniu na ciągniku bez łączenia szeregowo , bo zaraz ktoś powie że można wyjąć i w domu ładować, bo to cieplej.

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaskurp    7

Dlatego miernik wskaże w zalżności od rozładowania aku naście (9,10,11) wolt i ładujesz na nastawia prostownika 12V. W poście jasno zazanczyłem że każdy załancza prostownik według własnych nastaw i własnych upodobań, czego najlepszym dowodem jest post usera "wpsowa". miernik napewno niczemu nieprzeszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ładuje się zawsze 12 V przy równoległym podłączeniu akumulatorów

a 24V przy szeregowym co sugerował kol.@ wpsowa ale to jak byś je rozłączył i podłączył szeregowo, a przy prostowniku nastawiasz amperaż i to nie jak kto chce tylko powinno być ładowane amperażem równym 1/10 poj. akumulatora.

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaskurp    7

ale ja to wiem, rozmawiamy o leciwych traktorach w których z wiekiem właściciele dokonują kosmicznych "innowacji" w instalacji i et cetera. sam z niejednym miałem doczynienia, a autor tematu stwierdza, że to jego swieża maszyna. Ideą forum jest doradzanie, a nie przepychanie swoich racji, ja doradziłem własnoręczne sprawdzenie aktualneego stanu rzeczy(wspomniałem gdzie zwylke przypinamy zaciski prostownika), jaką mamy gwarancje że jest tam wszystko "fabrycznie" i co szkodzi ten woltomierz, że zaraz takie bzdury mówię. O amperażu nic nie wspominałem, sam autor zaznaczył że ma prostownik nastawiany na ładowanie 12V i 24V i jedynie wokół tej nastwy była mowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majes897    0

Witam, na początku chce napisać że nie widziałem podobnego tematu o tej tematyce więc zakładam nowy.

A mianowicie Ursus słabo ładuje. Akumulatory są nowe ( około roku ), Rozrusznik używany, ale w pełni sprawny. Kupiony od sąsiada, chodził w jego 80-tce i działał bez problemowo. Więc co może być przyczyną ?

Często jest tak że na wolnych obrotach ładuje, ale bardzo słabo a jak już na wyższych to już nie ładuje...

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majes897    0

@Piotr1216, alternator sprawdzałem i też był dobry ... Czy jakieś przewody przerwane .? No już sam nie wiem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Regulator napięcia może do wymiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Robson76
      Witam, ursus 912, pływak w zbiorniku na 3 piny,zegar też ale jak to porawnie połączyć? Bo niby podłączyłem plus do wskaźnika i pod 2 pozostałe piny podpięte są piny brzegowe z pływaka i coś niby pokazuje na sucho jak poruszam pływakiem ale jak jest w zbiorniku to nie pokazuje faktycznego stanu paliwa, ktoś pomoże?



    • Przez ceston
      Witam jaki akumulator powinien być w tym ursusie. Kupowałem go rok temu a teraz przez to że przywozi tylko kiszonkę więc nie chodzi za dużo to się rozładował. Mam w nim 2 akumulatory 90ah/720A i się zastanawiam czy takie powinny byc
    • Przez Szymon94
      Witam ma ktoś opis do schematu instalacji elektrycznej do ciągnika jak w tytule? W oryginalnej instrukcji obsługi jest schemat w postaci luźnej wkładki ale nie ma opisu poszczególnych odbiorników i urządzeń.
      Co to takiego odmiana F ? Chodzi o wersję eksportową FIN? Wklejam też zdjęcie deski rozdzielczej z instrukcji. Taka jest właśnie w ciągniku do którego przydał by mi się bardzo opis schematu instalacji.






    • Przez MagdaWasielewska
      Witam wszystkich ,czy jest jakiś tańszy silniczek  wycieraczki do Ursusa 1012. Lub czy da radę wymienić sam pręt z frezami ? Chyba ,że od innego ciągnika można założyć? 
    • Przez rajczak
      Witam! Chcę Was prosić o radę jakie lampy robocze-halogenowe kupić do mojego ursusa C-385. Halogeny mam zamiar zamontować nad przednią szybą ale niewiem jaki rodzaj lamp wybrać. Z jednej strony rozpraszające są dobre ale mają mały zasięg natomiast dalekosiężne zazwyczaj twożą wiązkę światła w postaci poziomej kreski a pozanią światło nie pada nigdzie indziej. Proszę Was o dobre rady bo często zdaża mi się robić w polu w czasie nocy i chcę mieć dobre oświetlenie. Z góry dziękuję za pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj