Skocz do zawartości
therider

Nowy zetor forterra 120 czy używany fendt 411

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Wiadomość z agroFakt.pl

Luki66    4

Fenda kupi max 2004 r, czyli ok 6-8 tyś mth. Fendt ma skrzynie bezstopniową a Zetor mechaniczną ( chyba 24 x 18 ). Fendt ma mniejszy udźwig, ale większą wydajność pompy i wyjścia hydrauliczne przedniego TUZ oraz amortyzowaną przednią oś. Jeśli się mylę to mnie poprawcie ;-)

cheecko    5

a fendt i tak sie bedzie mniej psuł niz zetor, mam forterre z 2013r i nie polecam niech bierze uzywanego

damianus2222    98

lepiej jd na skrzyni power quad, ktora jest najmniej awaryjna a sam ciagnik na ramie osadzony. 6 cyl lepiej bedzie jezdzic i robic jak ta forterra a spalanie moze byc nieznacznie wieksze jezeli bedzie operowac normalny operator

ZUCH1234    72

To nowy zetor 120 kosztuje 140 tys . 5 lat temu chciałem kupić nowego mtz kolega mnie namówił na fenda 309 c nie żałuję . Ktoś kiedyś powiedział fynd to fynd

tomek73    189

Pytanie ile nowy Fendt kosztuję. Ale  jak bym miał wybierać między Zetorem  a używką to oczywiście używka by tylko wchodziła  w grę.

MgrLukash    114

Za te pieniądze faktycznie na Forterrę szans nie ma.

A czy muszą byc to koniecznie najdroższe marki z rynku wtórnego?

Może lepiej poszukac coś z tych które mniej sie cenią i kupic coś młodszego w lepszym stanie.

Np: Valtrę M, N lub T, McCormick czy Landini itp.

https://www.olx.pl/oferta/valtra-t130-ciagnik-rolniczy-CID757-IDgnwDW.html#d4183fda66

https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-traktor-valtra-t120-uklad-hamulcowy-do-przyczep-CID757-IDhUDBJ.html#e1d688c7df

https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-ciagnik-mccormick-135-mtx-z-ladowaczem-quicke-CID757-IDcYh8l.html#f61917345a

https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-steyr-6140-2008r-tuz-141km-CID757-IDcQYUL.html#a2e8018fd3

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez PronarekP5
      Ci którzy mają lub jeżdżą tym URSUSEM jaka wygoda jazdy czy da sie radia słuchać jak idzie w polu itp. itd.
    • Przez Jarekborys
      witam wszystkich, mam problem, zależy mi na tym aby ciągnik ursus c 330 współpracował z opryskiwaczem którego belkę polową rozkłada się hydraulicznie. Założyliśmy nową pompę hydrauliczną, nowy rozdzielacz na błotniku na dwa wyjścia ( bo tyle jest potrzebnych do opryskiwacza) no i pojawia się problem, wydatek oleju i jego ciśnienie jest wciąż prawdopodobnie zbyt małe ponieważ kilka razy podniosłem belkę polową, rozłożyłem ją, wykonałem oprysk, ale za którymś razem jak już olej był zbyt ciepły to po prostu nie mogłem już podnieść złożonej belki (bo aby ją rozłożyć najpierw muszę ją unieść kilkanaście centymetrów aby wysunęła się z zabezpieczeń) Stan oleju w skrzyni jest w górnym stanie, filtr jest czyściutki, nie wiem co mam zrobić? Może ktoś ma jakiś pomysł? Jak mogę rozwiązać ten problem? Potrzebuję dwa wyjścia hydrauliczne (wydatek oleju i powrót) Podpowiadano mi już abym założył na wałek pompę od ładowacza czeskiego i wtedy miałbym duży wydatek cieczy ale nie miałbym już możliwości napędzania opryskiwacza od WOM czyli ten pomysł odpada.
    • Przez 7613farmer
      Witam wszystkich forumowiczow prosze o porade, otoz posiadam od nowosci ciagnik Zetor Proxima 8441 w ktorym problemem jest stale przeciekajaca nagrzewnica.
      Pierwsza oryginalna jak dotad wytrzymała najdłuzej - 4lata. Kupiłem druga,polska- nie chinska,ktora wytrzymala jakies pol roku. Jeszcze na gwarancji ja oddalem i po długim okresie oczekiwania wkoncu wymienili mi na nowa,ktora zamontowalem i działala jakiś miesiac az tu wczoraj wsiadam a tu woda leje mi sie po głowie. Pomozcie co moze byc powodem,czy wszystkie nagrzewnice sa wadliwe, czy to jakas wada konstrukcyjna traktora? Jak narazie wybieram sie zareklamowac ta trzecia -tez jeszcze jest na gwarancji. I co - macie jakis pomysł?
    • Przez URSUS1614BYQ
      Witam nowych kolegów, na początku sie przedstawię. Jestem Łukasz, mieszkam w woj. Mazowieckim, mam 14 lat, pomagam tacie i bratu w gospodarstwie przy  codziennych pracach.
      Mam takie pytanie, kupiliśmy Ursusa 1614, niestety do remontu, wał miał być do szlifu, bo panewka się obróciła. Wymontowaliśmy silnik, nastepnie wał. Zawieźliśmy go do serwisu. Po dwóch dniach dostaliśmy wiadomość, że na jednym z czopów nie można już zeszlifować, bo nie ma z czego, a wychodzi na chyba 5 czy 6 szlif (pozostałe czopy są bardzo dobre, na 1 szlif). Postanowiliśmy że zawieziemy go do napawania i szlifu(chodzi nam o napawanie tego wytartego czopu do 1szlifu, nie o napawanie całego wału na nominał). Pytanie jest takie, czy ten wał wytrzyma w tak dużym silniku? Ile może wytrzymać? Proszę o odpowiedzi
      Dodam jeszcze jakieś zdjęcia sprzed kupna Wszystkie części brakujące na zdjeciach są, był rozpołowiony przed zakupem

• Przez WitoldWarsicki
      Czy maska z tworzywa jakie miały Zetorki 3320 podejdzie do Zetora starszej serii 4718 bądź coś podobnego
      orazczy maska 5340 będzie pasować do 5718. Orientujecie się panowie gdzie bym mógł kupić takie maski, mogą być nowe.
      zgóry dziękuję