KAROL4

John Deere 7400(7300)vs Claas Jaguar 860(840)

Polecane posty

KAROL4    5

Bardzo prosiłbym użytkowników o opinie  i podpowiedż którą byscie wybrali z uzasadnieniem.Ceny podobne z tym,że Claas starszy ze 2-3 lata i większe przebiegi .Własnie dlatego może nie ma co się pchać w jaguara tylko, że nie znam osobiscie żadnego użytkownika Johnego i ogólnie ciężko zasięgnąć opinii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FENDAGRO    3

Jako,że mam chwile wolnego podpowiem coś od strony serwisu. Jaguar czy to zarówno seeria 800-900 ma mniej "wadliwej"elektroniki która w sezonie potrafi płatać figle co nie raz przeciąga sie na  koszenie qq. Johnego kupisz taniej, zwróc uwagę po lewej stronie maszyny pod lewą osłona ile masz tam upakowanych płyt drukowanych, drugie po prawej stronie kabiny (nad prawym przednim kolem) kolejne płyty drukowane, mostki prostownicze, siatka przekaznikow z pamięcią itd.   John deere pokazuje "niby" błąd detektora metali a faktycznie probleem jest pod dzwignia hydrostatu na włączniku stykowym. Przy zakupie takich maszyn trzeba myslec nad tym kiedy takie obwody zaczna sie sypac, a nie ze taniej... wiem jak handlarze robia takze podpowiadam bo nikt z zachodu dobrego nie sprzedaje. 90% maszyn jest tak juz wybitych ze sa tylko skarbonkami niczym wiecej, a maja przciez na siebie zarabiac. dla mnie dluzej zajmuje rozstawienie sie ze sprzetem jak same przeliczenie eepromu i zakodowanie nowego przebiegu bo dla mnie klientem jest i handlarz i rolnik przedsiebiorca ale wiem jakie sa przebieegi takich maszyn.  jaguar ma prosty uklad z bordinformatorem(licznikiem hektarow), prosty uklad modulu detektora metali, ma namieszane podchwytliwych obwodow np "sekwencja zaplonu itd" ale są do szybkiego opanowania jezeli ktos ma o nich pojecie takze z mojego punktu widzenia poleciłbym claasa, nie john deera. john deere jest dobry do zarabiania pieniędzy ale nie dla rolnika lecz dla serwisu:) pozdrawiam  Kamil 516-260-744


Sieczkarnie New hollanda FX (dwu i trzycyfrowe) poki w miare zadbane jeszcze chodza ale wystarczy zeby myszka przegryzla swiatłowód od ecu i podobnie. maja namieszane w ukladzie hydrostatycznym od sterowania serwosilownikami , w hydraulice sa ciezkie do przegryzienia itp itd...nawet serwis ich nie ogarnia jedynie magicy.....tylko  jedynie claasy nadaja sie do pracy , nic poza nimi....  jak ciagnik to tylko fendt ,mf lub case, jak maszyna zniwna to tylko claas, fendt. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykJohn    0

Witam przymierzam się do zakupu sieczkarni tylko nie wiem która by była lepsza. Jaką sieczkarnie wybrać John deere 7400 czy Claas jaguar 850? 

Będzie pracowała przy zbiorze traw z około 23ha i kukurydza około 25ha. I do tego usługi.

Poproszę o wady i zalety.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Jak już porównujęsz to 7300 to nawet bardziej do 870 a 7400 to bardziej do 890. 850 ma zależy od rocznika ale poniżej 400 chyba że myślisz o takiej po 2004 to ma 410km tyle co JD7300. Też ostatnio przeglądam ogłoszenia i JD sporo tańszy a FX to już duża różnica. Takie pytanko od mnie co byście wybrali Jaguara 850 z przebiegiem 4000-5000 czy w tej samej cenie FX-a przebieg 1000godzin i 4 lata młodszy? 😁


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Ciężki wybór,u mnie niedaleko mają fxa z bodajże 2011r przy przebiegu 1600 mth zaczyna im się już to sypać, z drugiej strony Jaguar swoje przerobił i lepszy nie będzie niż taki co ma 1000 mth. Nie wiem jak tam z elektroniką w nh, bo jd to ma jeden podstawowy błąd że elektronikę ma w kilku miejscach, w jaguarze czy w krone masz wszystkie płyty i sterowniki w kabinie obok kierowcy, w jd jest to rozmieszczone w kilku miejscach i ciężko cokolwiek tam dojść jak padnie

Edytowano przez PATr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Od 2008-2009 to chyba juz tylko FR były. Ten który mam na mysli jest z 2007r  i mam ochote sie przejechc 450km obejrzec czy te godziny faktycznie realnie podane czy sciema. 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Faktycznie, patrzyłem teraz, ich jest fr9050, chcą się jej pozbyć

 

Co do tego fx'a, kemper to niezbyt wygląda na 1070h, ja u siebie mam teraz 700h na bębnie i dopiero zaczyna farba trochę schodzić z przystawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

No tylko i ten kemper mi też się nie podoba ja bym chciał coś na 445 lub 345. Gostek mówi że kupi ja 2 lata temu z biogazowni gdzie spod granicy z Niemcami gdzie że 2 sezony nie pracowała, a on niby tylko 50 ha rocznie kosi i niby kasuje krowy. Jeszcze wleasingu jest zostało rok do spłaty. Więc pewnie tylko przejęcie leasingu wchodzi w rachubę.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

U mnie we wsi obok miał taki kemper na 3 wirniki i ogólnie to chodziło, ale łożyska na bębnach wciągających często musiał wymieniać i gniotownik zużył się z jednej strony, widocznie musi masa iść jedną stroną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
richtik    0

Ja polecam claasa ponieważ są bardzo proste w naprawie koszt elementów tnących znacznie niższy i bardzo duża ilość część i zamiennych na rynku (oryginały zamienniki oraz używane) posiadam claas 820 i 850

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Jak myslicie  czy jesli ktos lał w jaguarze 850 2005r  silnik MB OM457la  olej 20w50, a fabrycznie zalecane jest 10w40 to  moze byc oznaka ze juz cienko z motorem ?  Wedlug zapisków na maszynie  20 w 50  wyminane co 500h ( troche długo)  i tak przynajmnij 3 wymiany 3 lata.   Teraz przebieg ponad 4000h


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409
Napisano (edytowany)

500h lub raz w roku to normalna wymiana oleju, sieczkarnia pewnie z cieplejszych rejonów i trawę zbierała? 

Producenci często zalecają do cieplejszych krajów 20w30 lub 20w50 zamiast 10w30 czy 10w40 więc to niekoniecznie stanowi zużyty silnik

Edytowano przez PATr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Od 13r w kraju pracowała. Ja w ciągnikach czy kombajnie Max robię co 300h


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409
Napisano (edytowany)

U mnie valtra kiedyś zalecała co 500h,teraz co 600h lub raz w roku i tak patrzę na ten olej po 600h to wygląda bardzo w porządku, jednak dobry olej shella i full-syntetyk robi robotę, w kronce na silniku mana zalecali co 500h lub raz w roku, teraz z tego co słyszałem na silniku liebherra twierdzą o wymianie co 1000h lub raz w roku, lecz tyle to już trochę przesada

Edytowano przez PATr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Ja mam wszystkie maszyny na 15w40 castrol lub Total ale wymieniam co 300h i olej czarny. Ciężarówki mam na polsyntetyku 10w40 i wymiany daf i volvo są co 80tys jedynie scianie robię co 50tys.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Witam. Wpadła mi w oko sieczkarnia a  dokładniej Claas jaguar 680 poszukuję opinie na jej temat. Pracowała by na około 20 hektarach.
    • Przez Arczi90
      Witam, ma ktoś z was na sprzedaż sieczkarnie mengele mb 300? 
    • Przez Roman74
      Witam 
      Mam problem z sieczkarnią john deere 6610 nie działa mi ostrzenie noży i obroty wsteczne bębna. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem z sieczkarnią 6610 nie działa ostrzenie noży ani wsteczne obroty bębna. wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem w sieczkarni 6610 z załączaniem ostrzenia i obrotami wstecznymi bębna obydwie te funkcje nie chcą się włączać. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj