Skocz do zawartości
alfa

Czy ktos robil juz skrzynie vario

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Vario

alfa    12

Jeśli tak jaki koszt i czas naprawy oraz jak się objawila awaria i na ilu motogodzinach

Wiadomość z agroFakt.pl

szmergiel    195

nie kupuje sie trakotrow na skrzyni vario,chyba ze nowe i 5000h i uciekac w swiat. 35000 netto kosztuje taka zabawa .fendt po2001r na vario to za niedlugo bedzie taka mina ze nikt tego nie kupi. niech te traktory osiagna ok 12-14000h i wtedy bedzie lament. w johnie juz widac roznice bo na vario na zchodzie 5-8tys  euro taniej i nikt tego nie chce,w fendzie niema alternatywy to kupuja ale szybko sie na tym przejada.najgorsze ze w vario niema taniej alternytywy na naprawe.

icek1    178

może i tak ze naprawa vario jest tania bo np. naprawiałem skrzenie w 312 lsa i za części/orginalne/ zaplacilem 15 tys zł ale skrzynia zwykła

Edytowano przez icek1

dacjan123    6

znajomemu siadla skrzynia w Deutz i naprawa go kosztowała 36tys i to była skrzynia z pół biegami a do fendta to za te pieniądze to się nowa kupi vario

agromichal    27

Nikt tu nie. Ma racji... Tydzień temu robiliśmy skrzynie w 920 która ma 12 tys H jeśli ktoś by potrzebował namiarów na serwis niech odezwie się na priv udzielę wszystkich potrzebnych informacji :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Ktosxxx123
      Witam za siedzeniem znalazlem taki kabelek jak na zdjęciu jest on od siedzenia i jest ewidentnie urwany bądz tez odlaczony jesli ktos wie gdzie jego miejsce z gory dzieki za pomoc a druga sprawa cały czas mi mrygaja strzalki kierunku jazdy nie pokazuje zadnego błędu
    • Przez PIOTREX1979
      Witam niedawno kupiłem fendt 716 z francji i doposażam go w  pneumatykę i jest problem wszystko podpięte ciśnienie jest w układzie ale nie widzi ciśnienia na zegarach czy muszę program zmienić jak tak to czy znacie kogoś z pomorskiego proszę o pomoc dziękuję

• Przez Jarekb20
      Witam kolegów mam Fendta 714 z 2001 roku. Wszystko chodziło ok do wczoraj.
      Podczas pracy w polu nagle zaczęło ciągnikowi przybywać obrotów najpierw do 2600 obr/min. Chciałem go zgasić ale nie reagował, a obroty wzrastały do 3000 a następnie do 3800obr/nim i tak pozostały. ciągnik w ogóle nie reagował na kluczyk. Dopiero udało mi się go zgasić odcinając przewód paliwowy od zbiornika. Po 5 godzinach jak już był zimny spróbowałem go znowu zapalić i gdy odpalił znów obroty zaczęły wzrastać. Jaka może być tego przyczyna i jak można to naprawić. Proszę o pomoc.
    • Przez hydroplast
      Witam wszystkich i proszę o pomoc. Mam Fendt 714 2000r favorit vario.
      Problem jest następujący: Wyświetlają mi się dwa błędy.
      1) 9.1.D0 ikona przedni tuz. Wymieniłem przedni włącznik i nic nie pomogło oraz nie działa obsługa z wewnątrz przedniego tuza , zero reakcji nie działa ani pokrętło ani przełącznik ani przyciski zewnętrzne. Wygląda jakby był całkowicie nieaktywny. Jak skasuje błąd to po ponownym uruchomieniu znowu wraca błąd.

2). A.1. F0 - wyświetla ikonkę z siłownikiem i znak wykrzyknik. Problem leży w niedziałających szybkozłączach z tyłu. Po odpaleniu ciągnika i wciśnięciu przycisku odblokowania szybkozłączy odrazu wywala ten błąd i zero reakcji. Stało się to przy oraniu pługiem obrotowym.

Posprawdzałem wszystkie bezpieczniki oraz mini bezpieczniki w słubku. Wyczyściłem styki w e-boxie .

Od czasu jak rano odpalam wywala kilka innych błędów jakby coś niestykało i zaraz gasną - resorowanie, tryb awaryjny, itp.

Proszę o pomoc i rady. Tel. 791777850
    • Przez Famer21
      Witam. Mam takie pytanie, ale głównie do użytkownich fendta 700.. jak przenieść obsługe podnoszenie podnośnika tylniego na joystick? Podczas orki żeby można podnosić i opuszczać pług w joystiku wszystko w 1 ręce.. Wiem, że jest taka możliwość poprostu trzeba jakiś guzik wcisnąć żeby przeżucić z bocznego podnoszenia na joystik..