Zaloguj się, aby obserwować  
wandryskowski

Kupuję John`a 1075 !!! Co o nim napiszecie ?

Polecane posty

Decyzja podjęta. Kupuję JD 1075, przebieg 5 tys, mth, 1984 rok, za psie pieniądze z Francji. Naprawdę grosze. Czego mam się spodzewać - napiscie proszę ...

 

W więc dodaję że koszt łącznie z transportem specjalistycznym - podangabarytowym nie przekroczy 40 tys. zł. Winno być jeszcze jakieś parę tysiaków pozostać.

Bardzo mnie interesują szczegółowe opisy użytkowników JD z serii 900, 1000 lub 1100.

Nadmieniam że użytkowuję MF 3095 z 1994 roku też z Francji tak więc wiem jak może być sprzęt zaniedbany i zajechany. Ale po przepowadzeniu gruntownego przeglądu napraw itd ja jestem swym Ferdkiem ZACHWYCONY. Teraz żadnych awarii, jedynie planowe naprawy, np usunięcie wycieku oleju z silnika. Ten wyciek był od zawsze, tak więc nowych awarii nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

O nie tylko nie z Francji. Od żabojadów są najbardziej wyeksploatowane i dlatego też są takie tanie. No chyba, że jak dokładnie go obejżysz i przebadasz, i wg. Ciebie będzie ok to bierz :). Ja miałem okazję oglądać JD 1065 z Francji. Rok 84, przebieg nie wiem, bo licznik nie chodził jak go odpalił :-. Wogole kombajn był tak zryty :(. Miał spawaną tylną oś (chyba spadł z lawety albo coś innego mu sie przytrafiło). Silnik był ok. Heder trochę pogięty. Więcej nie pisze, bo więcej nic w nim nie oglądałem bo jak zobaczyłem te spawy na tylnej osi to od razu odeszłem od kupna. Gość chciał za niego 50tys zł z transportem (do mnie 120 km).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

ale widac nie stal 5tys mth! ile za niego chca?


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

Moj bizon ma 1200 i sie psuje nawet kapitalke mial a to ma 5tys to pewnie bendzie tragedia:D


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1075 bardzo dobry sprzecior. 5 tys MTG nie tak dużo zdążają sie z Francji co maja po 8 tys MTG i chodzą.

A ty kolego nie mów ze z Francji są najgorsze jak pewnie nie masz zielonego pojęcia jakie są tam maszyny.

Widziałeś jeden egzemplarz i coś mówisz na ten temat. Ogólnie najgorsze maszyny rolnicze chodzi mi tu o stan są z Wielkiej Brytanii. Polecam również modele JOHN DEERE tj:

955, 965, 975, 985.

1072, 1075, 1085.

1174, 1177, 1188.

 

Serie 55 tj 955 - 4 klawisze (wytrząsacze)

Serie 65 i 75 - 5 klawiszy

Serie 85 - 6 klawiszy trzeba uważać na stan. Trochę są wadliwe wał wytrząsaczy nie ma żadnej podpory po środku często zdążają sie awarie urywanie walu z powodu obciążenia lub inne.

Polecam wersje HYDRO na prawdę umila i przyspiesza prace w żniwa.

Wersje z czarna nadbudówka na dachu maja większe zbiorniki na zboże dobra sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
longerbycz    2

co do tematu to fajny sprzecik kupujesz tez sie za takim rozglądałem ale w końcu staneło na dominatorze 98 SL i też nie żałuję a co do podobnych modeli a konkretnie 1174 to już dwóch chandlarzy powiedziało mi że mają jakąś wadę ale nie chcieli zdradzić więc nie polecam tego modelu heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8
1075 bardzo dobry sprzecior. 5 tys MTG nie tak dużo zdążają sie z Francji co maja po 8 tys MTG i chodzą.

A ty kolego nie mów ze z Francji są najgorsze jak pewnie nie masz zielonego pojęcia jakie są tam maszyny.

Widziałeś jeden egzemplarz i coś mówisz na ten temat. Ogólnie najgorsze maszyny rolnicze chodzi mi tu o stan są z Wielkiej Brytanii. Polecam również modele JOHN DEERE tj:

955, 965, 975, 985.

1072, 1075, 1085.

1174, 1177, 1188.

 

Serie 55 tj 955 - 4 klawisze (wytrząsacze)

Serie 65 i 75 - 5 klawiszy

Serie 85 - 6 klawiszy trzeba uważać na stan. Trochę są wadliwe wał wytrząsaczy nie ma żadnej podpory po środku często zdążają sie awarie urywanie walu z powodu obciążenia lub inne.

Polecam wersje HYDRO na prawdę umila i przyspiesza prace w żniwa.

Wersje z czarna nadbudówka na dachu maja większe zbiorniki na zboże dobra sprawa.

postawie Ci flaszke jak znajdziejsz mi 965 z 5 klawiszami ;):) owszem 75 maja 5 klawiszy ale w życiu 65!!! a 1188 z podporami na srodku jesli juz, ale nie polecam bo to upierdliwe jest przy sitach... Mam ciągnik z francji i nie narzekam... za to jak kupilismy poprzednika z niemiec to sie płakac chcialo... to nie jest przesądzone... a kombajn z 5 tys mth to jesli był z okresu lat 80 to rocznie nie wyrabiał niewiadomo jakiej normy, ale ja niedawno natknąłem sie na 1174 z 1999 roku z 5 tys mth!!! policzcie sobie ile on rocznie kosił :)


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

KUPIŁEM ...

Pierwsze żniwa za sobą. Udane. Podsumowanie:

SILNIK: stan idealny, aczkolwiek przez pierwsze 2 dni spalił mi ok. 10 l oleju. Potem przestał spalać jakiekolwiek jego ilości. Turbina sucha, żadnych wycieków.

MŁOCARNIA - nowe cepy i klepisko - fajnie ale stare były pewnie już zużyte z uwagi na omłot kukurydzy. Wytrząsacze miały uszkodzone górne powierzchnie. sita nieco dziurawe ale po połataniu jakoś czyściły. Sita kukurydziane.Kosz sitowy i podsiewacz wymagał napraw - skorodowane blachy.

NAPĘD:wszystkie pasy OK, skrzynia OK - była robiona, świeże ślady otwierania, brak ręcznego hamulca, luzy na górnych łożyskach zwolnic.

HYDRAULIKA: Sporo wycieków - łatwych do usunięcia poprzez podokręcanie przewodów w trudnych miejscach - pod zbiornikiem. Pompa hydrauliczna OK. Rozdzielacze OK. Zużyte uszczelnienia 1 siłownika unoszenia hederu. Kłopoty z luzami na linkach sterujących rozdzielaczami.

KABINA : syf - zalęgnięte myszy pożarły tapicerkę. Wymieniełem cała tapicerkę i teraz wygląda fantastycznie.

ELEKTRYKA - alternator miał uszkodzony regulator napięcia. Zamiast 16 V dawał ok. 26 V. Spalone ok. 40 % żarówek, nie działający moduł czujnika awarii. Naprawa nie była kosztowna, np. w module spalone były diody wejściowe.

HEDER: zużyte łożyska napędu głównego, skorodowane blachy dna.

RAZEM : Po ok. 3 tygodniach przygotowań złom przejechał żniwa prawie bezawaryjnie. Prawie: drobne usterki usuwane na polu - różne. Jedyną awarią było zatarcie łożyska górnego wału podajnika pochyłego. Ale że siadło w ostatni dzień zbożowych żniw nie było kłopotu. Przed żniwami gryczanymi zostało wymienione.

UWAŻAM, iż zakup brudnego i zaniedbanego kombajnu jest lepszym rozwiązaniem, niż zakup malowanego dla oka sprzętu od handlarzy. W takiej maszynie wiem jakie występowaly usterki i mogę je usunąć prawidłowo, będąc pewien że w żniwa nie wystąpią mi żadne niespodzianki.

EKONOMIA: Spadek kursu EUR spowodował spadek cen na tego rodzaju maszyny sprowadzane z zagranicy. Z perspektywy czasu lepiej było przebiedzić żniwa i kupić coś teraz. A teraz kupilem drugi 1085 H4. 1075 pójdzie na usługi, tak jak pracował we Francji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Serie 55 tj 955 - 4 klawisze (wytrząsacze)

Serie 65 i 75 - 5 klawiszy

Serie 85 - 6 klawiszy trzeba uważać na stan. Trochę są wadliwe wał wytrząsaczy nie ma żadnej podpory po środku często zdążają sie awarie urywanie walu z powodu obciążenia lub inne.

Polecam wersje HYDRO na prawdę umila i przyspiesza prace w żniwa.

Wersje z czarna nadbudówka na dachu maja większe zbiorniki na zboże dobra sprawa.

 

Hej, hej. Mam 1085 HYDRO 4. Wał wytrząsaczy JEST PODPARY na środku !!!

Proszę o minimum profesjonalizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
favi515    2

zgadzam się z kolegą, widze, że niektórzy ( longerbycz) opierają swa wiedzę na tak fachowym zródle wiedzy jak handlarz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

yyy owszem maszyna moze chodzic ale drogie czesci sa do jd:)


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

do bizona tansze co nie? tylko jak czesto wymienia sie czesci zielone a jak czesto czerwone czy zolte?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Dokładnie tak jak mowisz.W JD lub NH wymienisz raz i jest spokój na kilka lat a w Bizonie to wiadomo.Ostatnio z tesciem kupowaliśmy czesci do Bizona to facet nam powiediał ze nie ma na rynku oryginalnych czesci tylko wszystko jest od prywaciarzy,wiec nie ma co liczyc na trwałosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

tak tylko jak ma 5 tys mtg to łozyska czy ine rzeczy bedą sie psuły czesciej, wiem bo znam ten problem, dlatego maszyne kupuje sie nie wyeksploatowana. do bizona w wiekszosci łozysko dostanie wszedzie a w jd ciezko znalezc od reki w sezonie. mam jd i miałem tez rekorda pisze z doswiadczenia jak jest. i tak bym si ew zyciu na bizona nie zamienił.


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
KUPIŁEM ...

Pierwsze żniwa za sobą. Udane. Podsumowanie:

SILNIK: stan idealny, aczkolwiek przez pierwsze 2 dni spalił mi ok. 10 l oleju. Potem przestał spalać jakiekolwiek jego ilości. Turbina sucha, żadnych wycieków.

MŁOCARNIA - nowe cepy i klepisko - fajnie ale stare były pewnie już zużyte z uwagi na omłot kukurydzy. Wytrząsacze miały uszkodzone górne powierzchnie. sita nieco dziurawe ale po połataniu jakoś czyściły. Sita kukurydziane.Kosz sitowy i podsiewacz wymagał napraw - skorodowane blachy.

NAPĘD:wszystkie pasy OK, skrzynia OK - była robiona, świeże ślady otwierania, brak ręcznego hamulca, luzy na górnych łożyskach zwolnic.

HYDRAULIKA: Sporo wycieków - łatwych do usunięcia poprzez podokręcanie przewodów w trudnych miejscach - pod zbiornikiem. Pompa hydrauliczna OK. Rozdzielacze OK. Zużyte uszczelnienia 1 siłownika unoszenia hederu. Kłopoty z luzami na linkach sterujących rozdzielaczami.

KABINA : syf - zalęgnięte myszy pożarły tapicerkę. Wymieniełem cała tapicerkę i teraz wygląda fantastycznie.

ELEKTRYKA - alternator miał uszkodzony regulator napięcia. Zamiast 16 V dawał ok. 26 V. Spalone ok. 40 % żarówek, nie działający moduł czujnika awarii. Naprawa nie była kosztowna, np. w module spalone były diody wejściowe.

HEDER: zużyte łożyska napędu głównego, skorodowane blachy dna.

RAZEM : Po ok. 3 tygodniach przygotowań złom przejechał żniwa prawie bezawaryjnie. Prawie: drobne usterki usuwane na polu - różne. Jedyną awarią było zatarcie łożyska górnego wału podajnika pochyłego. Ale że siadło w ostatni dzień zbożowych żniw nie było kłopotu. Przed żniwami gryczanymi zostało wymienione.

UWAŻAM, iż zakup brudnego i zaniedbanego kombajnu jest lepszym rozwiązaniem, niż zakup malowanego dla oka sprzętu od handlarzy. W takiej maszynie wiem jakie występowaly usterki i mogę je usunąć prawidłowo, będąc pewien że w żniwa nie wystąpią mi żadne niespodzianki.

EKONOMIA: Spadek kursu EUR spowodował spadek cen na tego rodzaju maszyny sprowadzane z zagranicy. Z perspektywy czasu lepiej było przebiedzić żniwa i kupić coś teraz. A teraz kupilem drugi 1085 H4. 1075 pójdzie na usługi, tak jak pracował we Francji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
motorader18    94

JOHN DEERE 1174 SII HEDER 3,7 skosiłem z nim w tym roku 60 ha zero awarii poprostu rewelacja claasy sie chowały przy nim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekxwz    0

panowie mam okazję kupić jd 1085 na co zwrócić uwagę, jak powinna wyglądać sprawa z poszczególnymi podzespołami proszę o rady. Mam też dylemat z hederem który ma 5,5m a ja chciałbym 4,2(skrucić go czy kupić innego, ale gdzie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekxwz    0

potrzebuję pilnie namiar na heder do jd 1085 naljepiej poniżej 5 m. obdzwoniłem już chyba wszystkich i nic nie ma. proszę o jakieś dane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal88    13

509968742-heder 3.8m

605456100-heder 4.8m tyle ze seria 11xx

513107727- tu juz moze dzwoniles

601419115 i 695998803 sprowadzaja kombajny, maja tez czesci moze cos wymysla

 

A swoja droga to za dobry heder bedziesz musial troche zaplacic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Do 6 klawiszowego hedera 4.2m to troche nie na miejscu.5.5m tak spokojnie mozna zakladac.Kiedys tez mialem dylemat w NH z hederem 5.18 i po jednym sezonie wiem ze nigdy malego hedera do duzego kombajnu. Fakt trzeba sciagac po skonczonej pracy ale trwa to doslownie 5 min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Globus    7

@szczewko dlaczego tak myślisz że nigdy mały cheder do dużego kombajnu ja myślę że to chyba dobrze bo wtedy z małym chederem szybciej na polu obywa

Ja mam NH S-1550 i mam przy nim cheder 3,60(kosa) i jak myślisz (według ciebie) jest dobry taki cheder czy za mały???...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Acech
      Witam, 
      W w/w ciągniku mam problem z wałkiem WOM, zaraz po załączeniu stacyjki wyskakują poniższe błędy (oraz nie działa wałek WOM):
      BCU: 
      523813.01
      523811.01
      523812.01
      523814.01
      523806.01
      523815.01
      Znalazłem w sieci opis błędów i aby sprawdzić bezpiecznik F02 PLB/01 i 02 - za niskie napięcie na module mocy PC5. Wszystkie bezpieczniki w kabinie sa ok (natomiast bezpieczników o takich oznaczeniach nie znalazłem. Czy ktoś miał podobny problem lub ma dostęp do schematu? Na który pin sterownika ma wchodzić to napięcie? Czy to może jest uszkodzony sterownik BCU?  
      Z góry dziękuję za pomoc.
      GT
    • Przez Slavan
      Witam. Przymierzam się do zakupu john deera w540 z 2009r. Posiada ktoś taki i jest w stanie się wypowiedzieć na jago temat? Czy lepiej go odpuścić i wziąć 2256? Areał 110ha zbóż i 70ha qq.

    • Przez RolnikMat
      Zainteresował mnie ten model kombajny marki JOHN DEERE. Czy moglibyście mi powiedzieć co nieco o nim. Jakieś dane techniczne chodzi mi tu o moc silnika, masę kombajnu, cena, awaryjność. Proszę nie dawać linków z przekierowaniem na 1450 cws.
    • Przez Bartusek2
      Witam mam pytanko jak oceniacie jd 6506 mam do kupienia takiego https://www.olx.pl/d/oferta/john-deere-6506-6510-szwecja-pewny-po-serwise-w-wanickim-piekny-opis-CID757-IDWIskM.html?search[filter_float_motor_hours%3Ato]=7000&search[filter_float_power%3Afrom]=90&search[filter_float_price%3Ato]=140000&search[order]=filter_float_price%3Adesc   i nie wiem co zrobić Z góry dzięki Pozdrawiam 
    • Przez Highlander54
      Witam
      Wie ktoś może jak kalibruje sie czujnik poziomu paliwa w john deere 1470? Wymieniłem go i teraz ciągle pokazuje minimalną ilość w zbiorniku i pokazuje się błąd z kalibracją czujnika
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj