LeXXus44

Ubezpieczenie upraw rolniczych 2016

Polecane posty

LeXXus44    3

Witam,

Jak co roku planuję ubezpieczenie upraw. Jednak w tym roku spotkałem się z dodatkowymi warunkami przy zawieraniu ubezpieczenia.

Mniej więcej takie:

1. Przy ubezpieczeniu rzepaku należy ubezpieczyć inne uprawy ozimin w takiej samej ilości co rzepaku. Jęczmień ozimy nie jest zaliczony do tych upraw (znaczy się do sumy łącznej upraw).
  2. Przy jęczmieniu podobna sytuacja. Należy ubezpieczyć tyle samo upraw ozimin z wyłączeniem rzepaku.
  3. Ubezpieczenie rzepaku wymaga podania % porażenia śmietką kapuścianą.

Czy spotkaliście się również z takimi warunkami przy zawieraniu ubezpieczenia.

W moim wypadku nie jestem w stanie spełnić tego wymagania. Struktura upraw w gospodarstwie to rzepak, jęczmień ozimy i jary, ziemniaki, kukurydza oraz soja (czasami cebula).

Czekam co będzie wiosną. Ile kukurydzy tyle ziemniaka? Mi to pasuje. Nie wiem jak innym.

Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

idź do PZU tam niema takich dziwactw wczoraj ubezpieczalem i wszystko po staremu

staszek131415    3494

Witam,

Jak co roku planuję ubezpieczenie upraw. Jednak w tym roku spotkałem się z dodatkowymi warunkami przy zawieraniu ubezpieczenia.

Mniej więcej takie:

1. Przy ubezpieczeniu rzepaku należy ubezpieczyć inne uprawy ozimin w takiej samej ilości co rzepaku. Jęczmień ozimy nie jest zaliczony do tych upraw (znaczy się do sumy łącznej upraw).
  2. Przy jęczmieniu podobna sytuacja. Należy ubezpieczyć tyle samo upraw ozimin z wyłączeniem rzepaku.
  3. Ubezpieczenie rzepaku wymaga podania % porażenia śmietką kapuścianą.

Czy spotkaliście się również z takimi warunkami przy zawieraniu ubezpieczenia.

W moim wypadku nie jestem w stanie spełnić tego wymagania. Struktura upraw w gospodarstwie to rzepak, jęczmień ozimy i jary, ziemniaki, kukurydza oraz soja (czasami cebula).

Czekam co będzie wiosną. Ile kukurydzy tyle ziemniaka? Mi to pasuje. Nie wiem jak innym.

Y jaka firma ma takie wymagania mam wrażenie że jakiś Agent próbuje Cię naciągnąć B)

Wiadomość z agroFakt.pl

LeXXus44    3

Y jaka firma ma takie wymagania mam wrażenie że jakiś Agent próbuje Cię naciągnąć B)

Concordia. Do tej pory byłem zadowolony z firmy, ale ostatnio zaczęli strasznie kombinować.

west    46

właśnie dodatkowo wymagają od rolnika określenia poziomu porażenia śmietką czy do 8% czy powyżej bo będą lustrować plantacje

mikcom20    30

mój agent z Concordia twierdzi że ubezpieczenia ruszają od 10 października a tu piszecie że PZU limit wyczerpany W tym roku chyba odpuszczę ubezpieczenie bo jeszcze nie wszystko na wierzchu a wody tyle że obawiam się o wschody , czy ziarko nie zgnije

Edytowano przez mikcom20

Sadek    596

PZU i TUW wyczerpane na rzepak, w TUW jeżeli są budynki to nadal jest dotacja (info z wczoraj).

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Adamb91
      SAME SOLARIS 55 DT - NOWY !!!

Będzie on pracował na areale 18 ha (mój URSUS C-330 nie daje już rady)
      Maszyny które planuje do niego kupić to NOWY pług 2 obrotowy z UG (dzwoniłem do dealera SAME i powiedział że jeden rolnik który kupił od niego 55 DT pracuje z takim zestawem i sobie chwali ) do tego agregat 3,0m z podwójnym wałkiem i z moja przyczepa (zdjęcia w galerii) na resztę już chyba nie starczy Funduszy .
      Bardzo Mi i tacie ten Same sie spodobał ale chciałem sie doradzić Fachowców z AF,czy da radę z tymi maszynami 

• Przez agisense
      Witam wszystkich,

Niedawno - już profesjonalnie - zainicjowałem projekt polegający na tworzeniu map i modeli ze zdjęć pozyskanych przez bezzałogowce (UAV/ drony).

Jeśli borykacie się ze:
      szkodami łowieckimi i musicie oszacować ich wielkość, zalaniami bądź suszą i musicie dokładnie oszacować wielkość obszaru dotkniętego żywiołem do celów ubezpieczeniowych, toczycie spór z ARiMR o wielkość areału i potrzebujecie dokładnej mapy Mogę pomóc!

Spadek cen dronów, większa niż dotychczas dokładność komercyjnych układów pozycjonowania i nowe oprogramowanie oddało w nasze ręce nowe narzędzie sprawowania szerszej kontroli nad uprawami i gospodarstwem.
      Jeśli wystąpiła u was któraś z powyższych sytuacjii macie znajomego dysponującego sprzętem latającym do pozyskania danych - mogę później wam pomóc w przetworzeniu tych danych do postaci map i pomiarów. Wyniki obróbki można później dowolnie analizować w systemach GIS (ArcGIS, QGIS), CAD i innych.

Rabaty dla użytkowników agrofoto.pl

Więcej informacji można znaleźć na stronie: agisense.pl
      Profil FB: https://www.facebook.com/Agisense-259375034394141/
      Zapraszam również do kontaktu mailowego: agisense@gmail.com

Do usłyszenia!
    • Przez case-jxu-95
      Prowadzimy z żoną gospodarstwo rolne ,a ubezpieczeni jesteśmy w Zus z racji pracy na etat.Zastanawiam się co by było gdyby wydarzył się wypadek podczas pracy w rolnictwie .Czy musimy wykupić dodatkowe ubezpieczenie .Zus ubezpiecza drogę do pracy i z powrotem oraz czas spędzony w pracy .Czyli teoretycznie nie mamy ubezpieczenia z pracy w rolnictwie.Chyba ,że można to podciągnąć pod ubezpieczenie gospodarstwa.Czy ktoś orientuje się jak to naprawdę jest

• Przez Piszczu
      Jeżeli jestem ubezpieczony w krusie to moge podjąć prace na etat? Wtedy musze byc ubezpieczony w zusie i zawieszam krus,czy w nim zostaje? Jak to wygląda?
    • Przez dobruchowskiYT
      Witam forumowiczów O jakiej szerokości roboczej agregat (nowy najlepiej Polskiej firmy lub taniej zagranicznej)  dałby radę uciągnąć ciągnik 140 koni, na głebokość około 25 centymetrów na ziemiach IV-V klasa, na większości płaskich pól? I jakiej firmy byście polecili taki Agregat ? Może jakieś ceny ? Niech wypowiedzą sie osoby posiadajace taki agregat z ciagnikiem 140-150 koni. Czy jest to wydajne ?  Czy może szybciej w takim wypadku będzie szla orka pługiem obrotowym 4x50 z prędkością 10km/h z głębokością 25 cm? Czekam na dyskusję i jakieś rady Pozdrawiam
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.