Rafal_john3140

Zwiększenie wydajności Trolla

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Koledzy!

Jestem posiadaczem 25 letniego Trola wyprodukowanego w Ełku. Ogólnie maszyna działa, co prawda mało pracuje ale jest bezawaryjna.Problem jest tego typu ze Troll działa tak powoli i ociezale, że NIE DA SIE TYM BEZ NERWOW PRACOWAC.Jest tak od nowosci.

I tu rodzi się moje pytanie- czy da się zwiekszyć wydajność układu hydraulicznego tego szmelcu? Podkrecenie któregos zaworu? Wymiana pompy?

Co myślicie o czymś takim? http://allegro.pl/43l-przekladnia-z-pompa-do-ladowacza-troll-hylmet-i5875500214.html#thumb/1

bratrolnika    5133

u nas troll pracuje z C-330M, na silniku obroty 1000obr/min. , powyżej nie warto bo zaczyna szarpać,pompa ma wtedy za dużą wydajność, więc tak jak kolega powyżej polecam wymianę pompy, widocznie masz już na wykończeniu, oryginalna pompa daje sobie spokojnie radę

Wiadomość z agroFakt.pl

Filtr czyściłem. Co do wymiany pompy nie sadzę zeby to coś dało, bo ładowacz mimo ze ma 25 lat w ciagu roku pracuje 2 max 3 dni, nie zdązyłaby sie zuzyc. Zresztą Ojciec mówi ze chodziła tak samo od nowości.

bratrolnika    5133

Czyli uważasz ze tylko dla ciebie zrobili trolla z mala wydajnością pompy? Sprawdź ciśnienie na pompkę, na wejściach rozdzielacza, droznosc przewodów, bo wydać 1000zl i nie naprawić usterki łatwo, tylko czy warto

Czyli uważasz ze tylko dla ciebie zrobili trolla z mala wydajnością pompy?

Nie, nigdy nie pracowałem na Trollu innym niż mój i póki co brałem to za ustawienie fabryczne.

Mam to mierzyć na przewodzie "siły" z pompy? W jakies plus minus skali ma miescic sie cisnienie?  Musze zorganizować sobie do tego zegar.

bratrolnika    5133

dokładnie, na przewodzie zasilającym rozdzielacz, ciśnienie pewnie w granicach 130-180atm, choć tego pewien nie jestem, niemniej poniżej 120atm.  hydraulika raczej działać nie będzie

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez SamaPrawda
      Witam podczas rozbierania rozleciała mi się część od siłownika, wyleciało zabezpieczenie, kulka metalowa i podkładka miedziana, niewiem jak to ma być tam włożone, może ktoś wie jak rozwiązać ten problem? zdjęcie: https://zapodaj.net/cd01d8e55d40a.jpg.html
    • Przez mati7211
      ma ktoś założone orginalne siedzenie do trolla z 97 roku ? jesli tak to pod jaki traktor , bo do 330 czy 360 nie da rady bo za mało miejsca
    • Przez TD85D
      Czy miał ktoś z was do czynienia z cyklopem pokazanym na tym filmie :
      (końcówka filmu) ? Z tego co zobaczyłem to ma on oznaczenie T-279. Jak sprawdza się w pracy (udźwig, wydajność, itp) Czy był by on lepszy od UNHZ 750 ?
    • Przez DanielKocima
      Cześć myślę nad kupnem ładowacza na tył do c 330 miałby za zadanie głównie ładować obornik i tu moje pytanie jak się to sprawdza bo szukam opini a średnio umiem znaleźć czy nie lepiej było by tura albo trolla czy nie będzie dźwigać 30 i czy da radę podnieść myślałem żeby bwywrot łyżki byl hydrauliczny z góry dzięki za odpowiedź pozdrawiam
    • Przez DanielKocima
      Cześć myślę nad kupnem ładowacza na tył do c 330 miałby za zadanie głównie ładować obornik i tu moje pytanie jak się to sprawdza bo szukam opini a średnio umiem znaleźć czy nie lepiej było by tura albo trolla czy nie będzie dźwigać 30 i czy da radę podnieść myślałem żeby bwywrot łyżki byl hydrauliczny z góry dzięki za odpowiedź pozdrawiam
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.