daroo9876

wycinka drzew oraz wyrównanie pastwiska

Polecane posty

daroo9876    45

Witam wszystkich forumowiczów, może ktoś spotkał się z podobnym problemem jak ja.

A więc jestem w posiadaniu pastwiska na którym kiedyś wypasaliśmy bydło, chciałbym pastwisko przerobić na łąkę. Pastwisko jest jednak mocno zaniedbane rośnie na nim dużo krzewów i drzew niektóre z nich mają średnicę > 50 cm (topola, osina bardzo szybko rośnie) i tu moje pytanie czy muszę występować o pozwolenie na wycięciu tych drzew ( jest ich ok. 50 sztuk) w Urzędzie Gminy lub Nadleśnictwie? Słyszałem że takie pozwolenie jest wymagane. Druga sprawa to czy mogę ten teren wyrównać są tam mniejsze i większe dołki i górki. Na środku jest dól w którym zbiera się woda czy mogę to zasypać, czy nie zaburzy to stosunków wodnych na działce lub jakichś innych głupot do których mogą się przyczepić urzędnicy? Dodam jeszcze że działkę otacza z dwóch stron las z jednej rzeka i z ostatniej inna łąka może ma to jakiś wpływ na sprawę. Z góry dzięki za odpowiedź. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Napewno musisz wystąpić o pozwolenie na wycinkę drzew Wyrównać możesz jeśli chcesz a dołek zasypać też o ile nie jest to oczkiem wodnym lub stawem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

Pozwolenie to tak naprawdę alibi w przypadku jakiegoś wypadku przy pracy lub podpierniczenia przez sąsiadów. Sam co roku wyrabiam zezwolenia w gminie na około 50 akacji które rosną na brzegu przy drodze powiatowej tylko ze względu na jakiś nieprzewidziany wypadek :np jak drzewo spadnie na auta to pierwsze o co pyta policja to czy osoba ma uprawnieniia do cięcia i czy jest zezwolenie na cięcie. Jeżeli masz na łące gdzieś zdala od otoczenia to zezwoleniie dobrze że by było  ale bez niego też by było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daroo9876    45

Karol 445, Marco82 dzięki

 

Często wycinałem jakieś gruszki na miedzy bez zezwolenia i niby żadnych problemów nie było, ale teraz jak chce wyciąć większo ilość to wole mieć pozwolenie bo jeszcze ktoś doniesie. Płaci się coś za tez zezwolenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

Spoko, Bo drzewa owocowe można bez zezwolenia i liściaste do 50mm średnicy. Za zgłoszenie nie płacisz nic za przyczynę usunięcia piszesz tylko że gałęzie się łamią ii zagraża życiu i na 100% zezwolą wyciąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karpiol
      co trzeba pokazać w ciągniku na egzaminie?? Egzamin mam na Zetorze 3320...
      - rozrusznik
      - alternator
      - wlew oleju
      - wlew płynu hamulcowego
      - wyłącznik prądu
      - filtr powietrza
      - wlew płynu chłodzącego
      - miarka do sprawdzania poziomu oleju
      - wlew płynu do spryskiwaczy
      coś jeszcze??
       
      prezentacja ciągnika jest przed połączeniem z przyczepą czy po??
       
      Proszę o odpowieź
    • Przez Barenbrug
      Witam serdecznie,
       
      Drodzy użytkownicy forum chcielibyśmy poinformować Was o naszym nowym programie, dotyczącym rekultywacji łąk i pastwisk. W związku z tym, że nie zawsze mamy możliwość założenia nowych użytków zielonych, ze względu chociażby na ograniczony areał to należy zadbać o to co się już ma!!
      Zachęcamy Was, abyście weszli na naszą stronę internatową http://www.grassintogold.pl i zapoznali się z przykładami renowacji istniejących już użytków na wybranych gospodarstwach. Co jest istotne, po zarejestrowaniu się do programu otrzymacie Państwo nasze "Vademecum.." dotyczące prawidłowego utrzymania UZ, które pomoże Wam w odnowie własnych łąk i pastwisk.
      W wybranych gospodarstwach w całej Polsce, przeprowadzamy kompleksowy program renowacji łąk lub pastwisk, z wykorzystaniem wiedzy i doświadczenia firm Barenbrug i DOW AgroScience.
      Będą Państwo mogli na Bieżąco śledzić co się dzieje w danym gospodarstwie, oglądać postępy renowacji, oraz uzyskać informację od hodowcy u którego program jest prowadzony, co może się okazać bezcenną wiedzą. Uzyskane wyniki doświadczeń będą bezpłatnie udostępnione dla wszystkich zainteresowanych rolników, aby i oni mogli czerpać wiedzę praktyczną, którą będą mogli przenieś i wykorzystać na swoich gospodarstwach.
      Zachęcamy do czerpania wiedzy i umiejętności, a pokażemy Państwu jak trawa zmienia się w złoto.
      Pozdrawiamy,
      zespół Barenbrug
    • Przez kondziu123
      Witam, planuję świadczyć usługi z zakresu koszenia kukurydzy i zastanawiam się jak to jest z tymi sezonowymi działalnościami, pytanie czy można taką działalność zarejestrować w krusie czy musi być zus, jeżeli można w krusie to czy da radę odliczać sobie vat za paliwo,części i inne środki eksploatacyjne? I jeszcze jedno, gdyby zatrudnić jakichś kierowców to jakie umowy , może zlecenie?  Pozdrawiam
    • Przez Monika839
      Proszę o poradę.
      W 2011 roku kypiliśmy ziemię rolną (niecałe 2 h). Nie zglosiliśmy tego do KURS. Właściwie przez przypadek dowiedziałam się, że powinnam się zgłosić do ubezpieczenia.
      Pracownica KURS chce naliczyc mi ok 10 tys złotych za nieopłacone składki i odsetki.
      Czy mogę coś z tym zrobić? Czy będąc jedynie właścicielem ziemi muszę być ubezpieczona w KRUS ? Nie uprawiam jej i nie czerpię zysków z tytułu jej posiadania.
      Przez ten czas od 2012 roku nie pracowałam a studiowałam. Nie osiągnąłem żadnych przychodów.
      Wyczytałam w ustawie z 1990,że należności z tytułu składek ulegają przedawnieniu po 5 latach. Czy mnie to obejmuje?
      Proszę o poradę. Co robić?
    • Przez Rozwojowiec
      Witam, chciałbym poruszyć temat hodowli która nie wymaga dużo czasu i jest opłacalna. Myślę nad kurkami na wolnym wybiegu oczywiście pod produkcję jaj.. chciałbym mieć od 200-400 kur mam działkę, budynek to nie problem. Chciałbym się dowiedzieć czy to dobry pomysł i jakie są nakłady jakie zyski. Mam jeszcze jeden pomysł taki jak świniodziki.. czytałem że są z tego dobre pieniądze tylko ile zwierząt trzeba było by hodować żeby zarobić a nie dokładać i dokładać jak to w rolnictwie bywa. Wiem że hodowla ich jest nielegalna, ale rozmawiałem z wujkiem leśniczym i mówi że nikomu to nie przeszkadza i nikt tego u nas nie sprawdza. Mógłbym odrodzić Las i trzymać swiniodziki właśnie tam.. skoro mieszkały by w swoim naturalnym środowisku to czy dużo paszy było by im tam potrzeba ? A może kury i świniodziki na jednym wybiegu widziałem takie rozwiązanie. Jeśli macie lepsze pomysły na hodowlę innych zwierząt (bardziej opłacalnych) to proszę o propozycje. Zapraszam do dyskusji. Łódzkie.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj