wojna456

siewnik poznaniak nie sieje równo

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wojna456    9

Witam. Bardzo przepraszam jeśli powielam temat. kupiłem w tym roku poznaniaka 5 i problem w tym że po siewie pszenicy zauważyłem że nie równo sieje. Teraz kiedy zboże zeszło widzę że w jednym miejscu jest dość przyzwoicie zasiane w drugim praktycznie nie ma nic. Bardzo proszę o pomoc

Wiadomość z agroFakt.pl

mariuszd93    494

nierówne  wschody moga byc  spowodowane po prostu  suszą , teraz prawie  wszędzie poschodziło  łaciato , po  deszczu  się  wyrówna 

;)

wojna456    9

Mejmy nadzieję że to przez suszę. Chociaż u nas na podkarpaciu aż takiej strasznej suszy nie ma. Od poniedziałku pada spokojny deszcz mam nadzieję że zejdzie

wilhelm    405

Weź podczep rynny pod aparaty wysiewające, zasyp skrzynie ziarnem tak żeby zasuwki były przykryte, pokręć korbą albo kołem ze 20 razy, to nawet "na oko" stwierdzisz czy wszystkie aparaty wysiewają w miarę równo, lub nie..

paul7    1

Tak jak napisał Grzegorz133, należy wykonać regulację denek. Czynność ta jest dokładnie opisana w instrukcji obsługi. Miałem taki sam problem przy poznaniaku 6 i po dokonaniu regulacji problem zniknął.

Dla pewności każdą śrubkę polej WD 40 lub pochodnym, bo może się zdarzyć że plastik pęknie lub śrubka się ukręci, a po co robić sobie niepotrzebne koszty;)

Edytowano przez paul7

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez krzysztoffo
      Witam.Czy ktoś próbował założyć do do swojego siewnika czujnik wysiewu skonstruowany przez siebie a jeżeli tak to w którym miejscu,i od czego .Zdałby egzamin czujnik zamontowany na listwie z rolkami wysiewającymi?
    • Przez wieslawa_olo
      Witam. Kupilem siewnik becker aeromat s i dopatrzyłem się problemu przy jednej sekcji. Podczas gdy 3 sekcje wysiewają od 50 do 60 ziaren podczas recznej próby jedna sekcja wysiewa nieco ponad 20 ziaren i w tej sekcji jest trochę pokruszonego ziarna. Dmuchawa i dysze są w porządku. Nożyki właśnie założyłem nowe i nie ma poprawy. Nie mam kogo podpytać gdzie może być przyczyna.
    • Przez tomi1349
      Czy warto taki siewnik kupić?
      Podajcie na co trzeba zwrócić uwagę przy kupnie tego siewnika?
      Jakie wady i zalety?
      I czy łatwo jest z częściami i czy łatwy jest do ustawienia dawki na hektar??

Zdjęcie

.

• Przez Adam16
      Witam panowie co to może być miga lampka rpm i piszczy w siewniku kongskilde Demeter variosem 

VID_20190413_171233.mp4
    • Przez Siłacz
      chce kupic siewnik do kukurydzy tylko nie wiem jaki byłby lepszy amazone czy monsem
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.