Skocz do zawartości
garos

przygotowanie prasy na zime

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Prasy
garos    2

Witam zakończyłem właśnie sezon z belowaniem i mam pytanie czym zabezpieczyć łańcuchy w prasie. Smar? olej? czy niczym ich nie smarować. Prase będe mył myjką więc coś tej wody pozostanie. Prasa być może że będzie stała pod wiatą ale nie jest to 100% pewne być może będzie stała na polu. Łańcuchy mam wymienione na nowe te w komorze więc szkoda by było je zostawić tak o niczym nie zabezpieczone. Pozdrawiam 

Wiadomość z agroFakt.pl

garos    2

Dlaczego nie myc jej wodą? Jak bedzie pogoda to przeciez chyba wyparuje. Fakt cos zostanie ale troche szkoda mi jej nie myc bo jest straszbie brudna wiec wstyd mi ją tak zostawic

Bartek72511    41

Ja swojej nie umyłem od 4 lat i jakoś nie wstyd. Zawsze dokładnie wydmucham, a osłony przetrę jakąś wilgotną szmatką. Moim zdaniem to najlepsza konserwacja, a woda ci nie odparuje ze wszystkich miejsc, a w szczególności z tych najważniejszych.

Kamil0012    2

Witam. Od niedawna posiadam prasę krone kombi pack 1500v. Chciałem ją uruchomić do zbiory siano kiszonki, ale nie potrafię otworzyć klapy. Do hydrauliki jest tylko jeden wąż. drugi do hamulcy. Mogę opuszczać i podnośić podbierak i noże jak wcisne odpowiedni przycisk na sterowniku. Za chorele nie wiem jak ją otworzyć. Jak kupowałem od gościa wszystko działało a teraz lipa. Dodam że posiada on hydraulikę pokładową i własną pompę. Podpowiedzcie coś Panowie:/

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez karolllllll
      jak myslicie dobry sprzet?? jak sie sprawuje?? odp
    • Przez pawelol111
      Witam, jest możliwe sterowanie prasą ( rozłożenie podbieraka, podnoszenie klapy, załączenie aparatu do siatki) w przypadku awarii sterownika?
    • Przez siwcu
      Witam,
      nabyłem prase Krone KR 10-16 i chciałbym prosić o pomoc w jej uruchomieniu. Nie wiem jak podpiąć węże od hydrauliki (który gdzie) są trzy.Jeden ma czerwony znacznik, czyli byłby do wyjścia jednostronnego? Jest jakiś schemat przygotowania jej do pracy? gdzieś wyczytałem ze wcześniej trzeba otworzyć klape, przekręcić jakiś zawór i dopiero w pole. Ale co jak.... nie wiem:D Dziekuję za pomoc

Załączam zdjęcie

• Przez witolo1
      Witam, niedawno kupiłem krone 8-16 i mam pytanie o sprzęgło kłowe w tej prasie. W mojej po otwarciu klapy łańcuch pracuje dalej u kolegi przy 10-16 zatrzymuje się. Na filmikach youtube też jest różnie raz się obraca raz nie. Jak powinno być?
    • Przez agroma1234
      Witam tak jak w temacie jakie macie przebiegi w prasach Krone oraz ile rocznie robicie balotów i czy są awaryjne ?