Zaloguj się, aby obserwować  
Tomek12

Ursus 4512 - mieszanie olejów w skrzyni

Polecane posty

Tomek12    42

Czy mozna wymieszac olej w skrzyni biegow w ursusie 4512 mam zalany agrol on jest drogi chcialbym cos tanszego jest filtr hydrauliki w tym ciagniku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

przeniesiony :P

 

 

filtr na pewno jest (chyba że ktoś ukradł :P ) a czemu chcesz zmieniać?? i tak jak podepniesz przyczepę to ci sie wymiesza.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek12    42
przeniesiony :P

 

 

filtr na pewno jest (chyba że ktoś ukradł :P ) a czemu chcesz zmieniać?? i tak jak podepniesz przyczepę to ci sie wymiesza.

nie chce zmienic a dokladniej dolac bo jest ponizej minimum a gdzie moze byc ten filtr?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

powinien byc przy pompie hydraulicznej. dokładnie będziesz wiedział jak rozkręcisz tylny most.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiekt    0

jest pod spodem tylniego mostu ale musisz najpierw spuścić olej a olej jak masz już stary to możesz dolać tańszego hipolu i nic mu nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helus89    9

hipolu mozeszdolac nic sie niestanie jak mowil kolega ale najlepiej doplacic tepare zlotych i agrolu wlac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legat997    31

Agrol U i masz spokojną głowę, jak zrobisz mix z Hipolem będzie w skrzyni Piana Party i podnośnik dostanie amoku.. ;-)


Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Jeśli nie masz żadnych wycieków to zainwestuj w Agrol, 5l spokojnie wystarczy na dolewke ;). No chyba, że używasz różnych maszyn lub pożyczasz i nie wiesz jaki olej mają w hydraulice to masz już dawno wszystko wymieszane w skrzyni (jak napisał andrzej2110) więc nie warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mir36    0

w tych ciagnikach jest zalany agrol po to bo sa one wyposarzone w pompe podnosnika tloczkowa a nie zebata. te pompy wymagaja lepszych olejów w okresie niskich temperatur olej hipol mocno gestnieje a pompa jak go zasie to zawor moze nie dac rady utrzymac cisnienia oleju w układzie i doprowadzisz w ten sposób do zniszczenia pompy,znam takie przypadki iz chcac zaoszczedzic pare złotych zalali hipol i rozszadziło pompe. te pompy nie naleza do najtanszych dla przykladu podan iz pompa do niego moze kosztowac jakies 2000zł.miedzy olejem hipol a agrolem jest róznica okolo 8-10 zł na 5l wiec moim zadnie oszczednosc 50-100 zł na wymianie nie ma sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez karas111
      Witam, zakupiłem ursusa 3512 i muszę dolać oleju do skrzyni, ale nie wiem jaki był wcześniej zalany. Jaki olej zalać? Nie chcę sobie narobić dziadostwa w skrzyni...
    • Przez krzys111
      Witam wszystkich. W ursusie 4514 zablokował mi się wsteczny bieg. Został wsteczny i nie można przełączyć na inny bieg. Może wie ktoś jak to odblokować? Dzieki. A tak na marginesie chyba trzeba się go pozbyć, przez ten traktor kilka lat będę krócej żył🙁
    • Przez Miran
      Witam. 
      Panowie nie mam 3 biegu ani szosowego ani polowego w moim Ursusie 2812. Pozostałe biegi wchodzą dobrze. Ciągnik był ostatnio rozpoławiany bo był robiony w nim silnik i wymieniane sprzęgło. Jaka może być przyczyna takiego stanu rzeczy?
       
       
       
    • Przez zbycho77
      Witam , problem po wymianie tarcz  ; Założone nowe tarcze chełmno , pierwszy stopień działa prawidłowo .Drugi stopień nie działa wcale nie można wcisnąć pedału  .Łapki wyregulowane i szczelina drugiego stopnia . Miał ktoś może taki problem ?
    • Przez Damianzzz
      Mam problem z moim 5314 97r. podnosnik bardzo wolno podnosi i szarpie  jak dodam gazu to opada, to samo sie dzieje z hydraulika zewnętrzną na wolnych działa ale trochę wiećej obrotów i juz nie podaje oleju.Stan oleju ok.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj