Skocz do zawartości
GrzesieQ

Wady i zalety agregatu ścierniskowego firmy DEXWAL

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Dexwal
GrzesieQ    0

Witam niedawno zakupiłem agregat ścierniskowy(2,2m) firmy DEXWAL. Chciałbym sie dowiedzieć jakie są wasze opinie dotyczące tego agregatu.

Wiadomość z agroFakt.pl

andrzej78    40

Podejrzewam,że sprawa dotyczy agregatu podorywkowego,jezeli tak to miałem okazję takim pracować.Pożyczałem od znajomego i taki własnie miał.Chciałem zorientować się czy będzie odpowiedni do mojego ciagnika i jak tym się robi.Konstrukcja masywna ,profil 90,talerze skrajne wysuwane,oczywiście standard-regulacja wałem.Bardzo dobra sprawą są dodatkowe otwory pod zabezpieczenia grządzieli ,przez co można grzadziele odchylic do tyłu ,w przypadku suchej pory ,nie ma mowy ,żeby nie weszły ziemię.Ogólnie dużo lepiej zrobione pole ,niż talerzówka (głebiej i lepiej wymieszane z ziemią).Poza tym ,jezeli wieksza talerzówka to w kształcie X a takie zostawiają na środku nieruszony pas ziemi. Odnosnie minusów tego agregatu , moim zdaniem lepiej jest jezeli z przodu jest dwie łapy ,a z tyłu trzy,w przypadku niezamierzonego wypięcia ,redlica wędruje prosto w oponę,dodatkowo w czasie pracy redlica wyrzuca ziemię prosto na oponę i ta z kolei podbija ziemie bardzo do góry.Natomiast środkowa redlica zasypuje ziemią całe zaczepy.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Oliś
      Witam. Mam w planach zakup brony talerzowej firmy landstal , na talerzach 560 mm z wałem zembatym , o szerokości 2,5 m . Proszę o opinie głównie posiadaczy i jak maszyna się spisuje. Z góry dziękuję za porady.
    • Przez KoziolekCS
      Witam, 
      Chciałbym się dowiedzieć czy ma ktoś jakieś informacje na temat maszyn firmy Landstal, posiada ktoś może lub pracował z nimi?  Ostatnio na targach widziałem ich maszyny i wydawały się całkiem niezłe. 

• Przez 343
      Witam.Przymierzam się do zakupu talerzówki szerokość od 4 do 4,5 m  do 35 tys .Zastanawiam się jaką firmę wybrać sprzedawca poleca mi euro masz (pierwsze słyszę o tej firmie) ,ale jemu bardzo nie ufam bo to chyba wiadomo ,że każdy swoje będzie promować , rozważałem agro masza fajnie nawet to wygląda tylko nie wiem czy jakość poprawiła się jego mam agregat uprawowy z tej firmy 5 letni to stal słaba pęka i rozciąga się. Tyle tych firm jest do wyboru ,że nie wiem co wybrać ,może ktoś coś doradzi lub powie co ma i czy warto w to wchodzić.
    • Przez rolnik556
      Cześć, stoję przed wyborem agregatu, co bardziej polecacie? Mi się bardziej podoba Cross, chodź Kos z podwojna broną talerzową chyba też powinien robić dobra robotę ;) Aktualnie użytkuje agregat Frost i chce zmienić na coś konkretnego ;) może ktoś z was użytkuje Crossa? jakieś opinie ?
    • Przez witek
      hej jaki kupić agregat dla ciągnika o mocy 160km ?? firma i szerokośc ??....ziemnia u mnie raczej cięzka w uprawie

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.