ptaku4

OWCE ! :D

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ptaku4    0

Witam ! Mam pewien plan na hodowlę owiec od przyszłej wiosny... Owce można powiedzieć już mam załatwione(2 szt.),więc tylko się brać do pracy i skombinować miejsce dla nich :D Tylko teraz pytanie na które mam nadzieję ktoś odpowie: Otóż chcę na starszych fundamentach o wymiarach 5x3 zbudować tzw.szopę z drewna(kantówki,OSB,deski z palet) dla nich,tylko nwm czy będzie to jakoś nie korzystnie wpływać na owce(drewno-niska temp-wiatry itp.) I czy owce jedzą kiszonkę z QQ ? .. :D Z góry dziękuję za odp. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592

Owce nie boją się niskich temperatur ale jak zresztą większość zwierząt nie tolerują przeciągów. Co do żywienia to dla owiec najlepsze jest siano. Lubią też słomę. Najlepiej owsiankę, jęczmiankę lub z mieszanek tych roślin. Sianokiszonkę można dawać ale nie należy przesadzać. Kiszonka z QQ może mieć za dużo energii i mogą być problemy z trawieniem.

Pamiętać musisz,że owce poza Kameruńskimi trzeba strzyc i najlepiej zrobić to wiosną. Wtedy w czasie lata jest im chłodniej a do zimy wyrośnie nowa wełniana czupryna i nie zmarzną nawet w zimnych warunkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Tomolsztynek
      Witam serdecznie 
      mam w planie dorobić w tym roku i sprzedawać maliny i truskawki w sezonie będę to robił w moim miasteczku pierwszy raz 
      szukam osób od których mógłbym odbierać towar mam własny transport czy może ktoś pomóc od czego zacząć lub dać kontakt do kogoś kto by mi sprzedawał owocki 
      pozdrawiam wszystkich 
    • Przez tomek12051133
      Witam. Będę miał 6owieczek młodych z kolczykami. Problem mam w tym że chciałbym za rok brać dopłaty na nie a chyba trzeba miec 10sztuk minimum. 
      Czy ma ktoś takie młode owieczki na sprzedaż z malopolski? Chętnie kupię.
    • Przez piskozub
      stado 16 szt . Koronowo
    • Przez BraumHere
      Może ktoś kupował płyty włókno-cementowe, czy możecie mi doradzić, gdzie mogę kupić dużą partię płyt włókno-cementowych w dobrej cenie? Muszę pokryć dość duży budynek.
    • Przez martyna1
      Mam pytanie odnośnie sprzedaży warzyw i owoców. Czy do sprzedaży na drodze potrzebuję legalizacji wagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj