yacenty

Szerokość robocza Poznaniaka "2.7" z lat 70tych

Polecane posty

yacenty    3871

Witam,

chciałem się zabrać za poszerzanie poznaniaka "2.7" z 78roku. Ojciec wział miarke i co??? wielkie halo - szerokosc robocza - od lejka do lejka to całe 2.42 :P dołózmy mu jeszcze po 5cm do nastepnego przejazdu to wychodzi nam cale 2.5m.

Owe 2.7m to jest szerokosc od zewnetrznej czesci koła do zewnetrznej. ale jajo - a my ciagle myslelismy ze on ma 2.7, teraz juz wiem czemu mi sciezki nie wyszły!!!

Jak to jest u was - mozecie zmierzyc dokładnie takie siewniki?

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję

YacentY


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

faktycznie jajo jak nic

trzeba będzie przy najbliższej okazji zmierzyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

2.7m to jest szerokość robocza a natomiast te 2.45m to jest szerokość siewu.

 

Wiec aby poszerzyć tego poznaniaka to nie taka łatwa sprawa.

 

W sumie o tych szerokościach to tez dowiedziałem sie wczoraj!! Ja na uczelni robiłem próbę kręcono i mierzyliśmy siewnik


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

to co sie dzieje z tymi 25cm?

po 5cm na strone to jestem zrozumiec ze idzie na sklad z nastepnym przejazdem, wtedy bedziemy mieli odstep do rządków 10cm, ale zostaje nam jeszcze 15cm, jak juz pisałem niezłe jajo,

wychodzi na to ze takim poznaniakiem 2.7 zeby założyć scieżki na 15m to co 6 przejazd zamykamy tylko lejki na srodku i mamy ok?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

a może te 2,7 metra to jest przy maksyalnie rozstawionych redlicach ??


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

"to se ne da", one juz sa ustawione raczej na swoje maximum - a poza tym jak chcialbys w starym poznaniaku dac skrajna redlice na wysokosci polowy kola?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2

yacenty skrajne redlice można zamontować w poznaniaku. Jak już wcześniej pisałem przykręca się je do ostatniej redlicy w siewniku. Wyprofilowane są w taki sposób że stopka idzie za kołem siewnika i te 2,7 jest realne :P Jak jest potrzeba to mogę wrzucić jakąś foteczke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

w sumie to poprosze ale i tak juz jestem raczej zdecydowany na nowy siewnik, znaczy sie nie funkiel nowke ale inny niz ten co mam, mysle o FIONIE EURO SR


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yogi    13

ja miałem szerokość wysiewu około 2,70 ale wiem że ojciec tam już cos kiedys przestawiał ^_^ a teraz mam go poszerzonego do 3m :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus55    11

ja miałem szerokość wysiewu około 2,70 ale wiem że ojciec tam już cos kiedys przestawiał ^_^ a teraz mam go poszerzonego do 3m biggrin.gif

A jak to niby zrobiliście bo też tak bym chciał zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lisek    7

2.7 to jest normalna szerokość robocza tego siewnika. Odległość między skrajnymi redlicami + jedna redlica. 3 metrowy siewnika ma np. 2.875 m.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DobryxD    1

a jaka szerokość ma siewnik 2,5 ? bo mój ma 2,40 cm.  od redlicy do redlicy, plus 10 cm to jest 2,5m tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DobryxD    1

ok rozumiem ja sobie to przerobie tak jak zna zdjeciu i ustawie lejki co 10.8 cm  bo teraz mam co 10 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

szerokość robocza to szerokość siewu, czyli od skrajnych redlic plus odstęp między sąsiednimi redlicami, w Twoim przypadku 240+10cm

 

najlepiej wywalić kilka redlic i rozstawić co 12cm


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Precyzyjna regułka brzmi:Szerokość robocza siewnika to szerokość między skrajnymi redlicami + szerokość jednego międzyrzędzia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nismo    7

Witam może z innej beczki pytanie zadam, w latach 70-tych i 80-tych Poznaniak w jakich szerokościach był produkowany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

270 czyli 25redlic i 215 czyli 20

Głupot to nie pisz bo aż żal.Poznaniak 2,7 miały po 80 roku te co za kołami czyli za kołami idą redlice a te co redlice nie idą za kołami mają 250

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 1210
      gdzie szukac przyczyny ze siewnik w pewnym momencie mniej wiecej na obrot kola przestaje siac. nie bylo ztrzymania, podnoszenia czy cofania. caly czas jazda a tu takie przerwy jak na zdjeciu. co moze byc przyczyna skrzynia bezstopniowa, lancuch czy moze aparaty wysiewajace. na drugim kawalku nie ma czegos takiego a na jesieni mniej ale sie pojawilo tez


    • Przez ton16
      Jak w tytule, który siewnik w wersji 3 m. Waszym zdaniem będzie lepszy? Ziemie mam mieszane z przewagą ciężkich, głównie będzie wykorzystywany do siewu bezorkowego. Ceny maszyn podobne, Pottinger na pewno cięższy o dobra tonę, sekcja siewna o tej samej długości ramion, znowu Kuhn fajny aparat wysiewający ze śrubą metryczną i na pewno będzie lżej uciągnąć go w polu. 
    • Przez bortys2001
      Próby kręcone wielokrotne z dokładną powtarzalnością a na polu zaniża o dobre 20 %, czy uślizg koła może być aż taki
    • Przez roni9411
      Witam, podpowie ktoś jak ustawie na przekładni w siewniku na wysiew 15.9 cm, to około 84 tys ziaren i wklepie w sterowniku też 84 tys a chwilowy wysiew na seckjach pokazuje mi od 85 do 90 tys nasion. Jak kręciłem kołem to zgarniacz ustawione tak że nie łapały dwóch ziarenek. Zębatki w oryginale nic nie pozmieniane. Ciśnienie trzymam koło -55
      Gaspardo mte 6 skecyjny. 
    • Przez TheForterra125
      Witam szukam siewnika 3m do Zetora Forterry 125
      Interesują mnie takie jak pottinger Vitasem 302 A, Sulky TRAMLINE CE lub inne.
      Macie jakieś inne propozycje ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj