Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
sosek xu li

Massey Ferguson 3125 Autotronic-Zgrzytanie przy zmianie kierunku

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
sosek xu li    4

Witam Posiadam skrzynie 16+16 z rewersem mechanicznym i mam jedno pytanko. Gdy przełączam kierunek jazdy i pojazd się toczy to mi zgrzyta gdy sie zatrzymam to jest OK czy to jest normalne?

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U mnie(dynashift) rewers nie zgrzyta. Spróbuj woniej przełączać dźwignie, żeby synchronizatory zdążyły rozpędzić tryby.

rav104    0
Witam Posiadam skrzynie 16+16 z rewersem mechanicznym i mam jedno pytanko. Gdy przełączam kierunek jazdy i pojazd się toczy to mi zgrzyta gdy sie zatrzymam to jest OK czy to jest normalne?

Miałem dynashift-ta i nie zgrzytało całkiem możliwe że powoli skżynia siada

Mam 17 lat, interesuje się motoryzacją i rolnictwem. Jestem uczniem II klasy Technikum Rolniczego. Zapraszam do oglądania mojej galerii, spróbuję odpowiedzieć na wszystkie zadane pytania. Pozdrawiam :)

Wiadomość z agroFakt.pl

MIC    0

Spróbuj przy jakimś innym sprzęcie z mechanicznym napędem zmienić bieg np. z 1 przód na 1 tył (oczywiście bez zatrzymania) i napisz czy też zgrzyta.

Henius91    679

nie wiem jak to jest w tych MF-ach ale w modelach 3xxx nalezy wcisnac sprzeglo podczas zmiany kierunku??? bo wiem ze w modelach 61xx i 62xx juz jes rewers elektrohydrauliczny wiec nie trzeba sprzegla wciskac ponizej 10 km/h czy cos takiego. @MIC jesli dobrze zrozumialem to autor ma na mysli zmiane kierunku jazdy z uzyciem sprzegla a Ty chyba myslisz o zmianie bez sprzegla. a tak po za tym na wcisnietym sprzegle to rewers raczej nie powinien zazgrzytac.

Valtra - Your Working Machine

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

rav104    0

Jak wygląda u ciebie z napędem? Jak wciskasz pedał hamulca załancza się tobie przedni napęd? Jeśli tak to poszukaj dobrego elektryka i niech ci tą funkcje rozłączy bo rozwalisz sobie mechanizm różnicowy lub skżynię biegów. Miałem takiego i wiem, ponoć jest to wada MASSEY'A w tych seriach i podobnych. A co do rewersu myślę że nie powinien tego robić, mój nie robił tego. Więc lepiej poszukaj solidnego mechanika i niech sprwadzi to zawczasu.

Mam 17 lat, interesuje się motoryzacją i rolnictwem. Jestem uczniem II klasy Technikum Rolniczego. Zapraszam do oglądania mojej galerii, spróbuję odpowiedzieć na wszystkie zadane pytania. Pozdrawiam :)

mirasek    8

Jak rewers (mechaniczny!) nie ma synchronizacji to będzie zgrzytać, jak ma synchro a zgrzyta to pewnie kończą sie synchronizatory i trzeba sie zatrzymać przed zmianą kierunku jazdy jak np. w C360 :)

Załączanie przedniego napędu podczas hamowania stosuje wielu uznanych producentów ciągników, nie tylko MF i nie widze sensu tego wyłączać jeśli działa poprawnie i rozmiar opon jest właściwy...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Pablo1992
      Witam. Kupilem MF 399, 1996 r. I wydaje mi sie ze nie dzialaja niektóre kontrolki na konsoli i mialbym prozbe ze moze komous by sie chcialo zrobic zdjecia kontrolek wszystkich jakie sa w swoim MF i wrzucic do galeri lub wysac mi na e-maila. Z góry dziekuje.
    • Przez szymi4512
      Witam. Chcialbym przeprowadzic w swoim MF 255 remont silnika, gdyz bierze juz za duzo oleju. Ma ponad 10tys mtg. Czy ktos przeprowadzał juz remont w swoim MF, jakie czesci wymienic bo znajomy mówil zeby wymienic tloki i pierscienie bo cylindry jak sie wymieni to juz koniec, bo takie fatalne czesci robią.. ile w tym prawdy? Jakiej firmy czesci zamówic?
      Z gory dzieki i pozdro;)
    • Przez konrad23
      Witam, mam problem z podnośnikiem w traktorze Massey Ferguson 575 (4x4). Podnośnik podczas podnoszenia gwałtownie szarpie. Najgorzej jest z cięższymi maszynami ponieważ trzęsie całym traktorem. Gdy podniosę maszynę jest w porządku, podnośnik nie opada. Najgorsze jest to podnoszenie skokami podczas podnoszenia, zwłaszcza przy pracy w polu. Filtr od oleju hydraulicznego został wyczyszczony, czy może to być wina zaworu przy pompie który być może się do końca nie otwiera, lub się zaciął ? Miał ktoś taki problem. Czekam na wasze opinie i uwagi.
    • Przez pepe2
      Kolega zakupił taki ciągnik , jest to prawie to samo co mf 255 tylko podstawowa różnica to skrzynia biegów , jest tam 12 biegów do przodu i półbieg pod obciążeniem załączany hydraulicznie ?..., ciągnik z 1985 roku , miał ktoś do czynienia z taką skrzynią ? jeśli tak to niech napisze czego się spodziewać  , czy to jakiś bubel czy udana konstrukcja .
    • Przez przemek230591
      Witam mam problem z podnośnikiem u mojego mf 394f. Problem polega na tym iż po osiągnięciu przez ramiona górnej pozycji ciagnik jest jakby przyduszany jakby coś go blokowało, wygląda mi to tak jakby nie działał zawór przelewowy miał ktoś podobny problem? Poza tym za siedzeniem po odkreceniu zaślepki znalazłem dwie dźwignię jak by od regulacji, wiecie do czego służą 
      Doraźnie zastosowałem taki ogranicznik na dźwigni jak na drugim zdjęciu

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.