pawel199506

Kaczka pekin na rusztach

Polecane posty

pawel199506    0

Witam.

Mam kurnik na 15tyś kaczek. w ostatnim czasie w mojej okolicy jest coraz większy problem ze zdobyciem słomy na ściółkę.

Mam więc pytanie czy ktoś praktykował hodowlę kaczki na ruszcie?

czy jest duży odór od takiego systemu utrzymania?

Jakie ruszta wybrać drewniane czy plastikowe?

Znam przypadek że w kurniku były ruszta drewniane, choć jeśli włąściciel zdobędzie słomę to wyjmuje ruszta i woli na ściółce...jaki może być ku temu powód?

Jak ze zdrowotnością ptaków?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kolego według mnie wyjmuje ruszta bo ptak raczej ma lepiej na ściółce,

 

ogólnie jest przyjęte że na rusztach nie może być każdy zwierzak ze względu na odciski - urazy na kończynach,

 

np. u królików zależne jest od rasy - wagi i czy intensywny tucz czy takie tam trzymanie hobbystyczne,

 

co innego bydło, świnie, owce itd. z twardymi kończynami.

 

A czy drewniane czy plastik?? aby miały odpowiednią szerokość - czyli nie za wąskie, chodzi o uciskanie podłoża na kończynę.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pitercork    0

miałem kiedys kaczke na.rusztach i odór jest jak najbardziej. najlepiej odchowac laczke na sciolce a później można ja dac na ruszta a czy plastik czy drewniane to nie wiem czy jest różnica! najważniejsze.jest ze trzeba sprzątać po każdym rzucie i umyć je dokładnie. a jeżeli bedziesz je trzymał od małego na rusztach to musisz dac siatkę na ruszto bo kończyny wpadają i później będą miały problem ze stawami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ruszta raczej  nie są preferowana, po pierwsze tak jak mówił przedmówca - kaczka jest silnie narażona na odciski i nawet "specjalne" ruszta temu nie zapobiegą, a po drugie higiena i komfort. Ściółka jest zdecydowanie lepsza.

No u mnie w ostatnim roku cena balota podskoczyła do 150 zł :D Ludzie zabijają się o baloty, nie to co kiedyś że trzeba było się prosić żeby ktoś wziął. 

Najlepiej samemu zadbać o ściółkę, czyli produkować we własnym zakresie. Masz ziarno, a do tego darmową słomę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2421

a czy z pod tych ruszt wybiera sie tak jak z pod ruszt od trzody czyli beczką czy to sie turem zbiera czy może sa jeszcze inne sposoby  jaka jest konsystencja odchodów


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domanpower    16
Może ktoś my podzielił się informacjam odnośnie chowu kaczek,jak z opłacalnością?np.względem brojlera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez LeonWiniewski
      WItam.
      Jest w stanie mi ktoś powiedzieć ile jest potrzeba słomy na cały okres tuczu w przeliczeniu na jedna kaczke? 
    • Przez Magronowa
      Wczoraj do mojego kurnika przywędrował lis. Pierwszą wizytę złożył tuż przed południem, kolejne dwie (starałam się być na zewnątrz i pilnować, w razie gdyby się zjawił) w odstępach jakichś dwóch godzin, ale wtedy już udało mi się go przepłoszyć. Póki co jego ofiarą padły dwa kurczaki (jak przyszedł pierwszym razem). Boję się, że będzie tak przychodził co chwilę i z mojego małego stadka (ok. 30 kur i kilka kaczek) nic nie zostanie.  Jestem w szoku, że lis tak w biały dzień podchodzi do kurnika. Nigdy wcześniej nic takiego mi się nie zdarzyło. Owszem była kuna, łasica, ale lis... W sąsiedztwie mojego gospodarstwa są wyłącznie łąki i pola uprawne. Czy ktoś z Was zna jakiś skuteczny sposób na rozprawienie się z tym nieproszonym gościem? Czy jedynym wyjściem będzie trzymanie kur w zamknięciu?
    • Przez bocecek087
      witam
       jak w temacie , jak uważacie jaka forma zakwaszacza jest lepsza?
      i co stosujecie 
       
    • Przez Smitty
      Witam
      Co u was najlepiej schodzi z drobiu?(kury,kaczki,gęsi, czy coś innego)
      Chciałbym zająć się narazie małą hodowlą aby sobie trochę dorobić.

      Z góry dzięki za odp.
    • Przez ija-ija-jooo
      Witam, chciałbym założyć temat ogólny, aby skorzystać z doświadczenia z osób, które wybudowały w swoim życiu już co nie co. Nie chodzi mi o koszty, które każdy może sam się dowiedzieć, lecz o uzyskanie informacji, jak dane wyposażenie "wytrzymuję" podczas normalnego użytkowania. Mianowicie, chciałbym się Was dopytać, jakiego producenta i dlaczego polecacie:
       
      - okna przesuwne
      - świetlik kalenicowy
      - mikser do gnojowicy
      - ruszta betonowe
      - wrota
      - wszelkie wygrodzenia dla bydła, furtki przepędowe, drabiny skośne, rury karkowe
       
       
      Ja już praktycznie wybrałem poszczególne wyposażenie, zastanawiam się jedynie na ostatniej prostej czy coś nie zmienić, nie porównać z inna firmą. Dlatego też proszę o Wasze sugestię, co do firm.
      Temat ma na celu podpowiedzi przyszłym użytkownikom, jak wypada wyposażenie w warunkach nie pokazowych (targi), co do jakości, trwałości, obsługi itp. Proszę jedynie o poparcie chociaż zdaniem wyboru producenta, ponieważ jakby mnie interesowało samo jego wyszukanie, mamy od tego google. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj