masa24

nawigacja teejet matrix 430

Polecane posty

masa24    2344

witam posiada ktos z was taka nawigacje?  nie dawno kupilem i jeszcze nie mam wyrobionego zdania ale chyba nie jest to takie cudo jak myslalem

 

jezeli ktos posiada taka nawigacje to mam dwa pytania:

 do czego sluzy przycisk a+ ?  on ustala nowy tor jazdy ale w oparciu o co? kiedy to stosowac?

u was tez tak ciagle koryguje to 30 cm w prawo to zaraz 50 w lewo i tak prawie caly czas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Jaką masz antenę?


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

To bardzo dziwne, że masz mocniejszą antenę a nie standardową i wychodzą takie szopki. Za te pieniądze spodziewałbym się stabilnego odbioru sygnału.

Co do przycisków i obsługi urządzenia zawsze warto przeczytać instrukcję obsługi.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

mialem nadzieje ze posiadasz taka nawigacje i wniesiesz cos madrego.  instrukcja to jest jedna strona bez konkretnego wyjasnienia i nie bardzo rozumiem funkcje ktora daje przycisk a+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Nie kupiłbym sprzętu nie wiedząc, jak ustawić podstawowe parametry pracy, czyli bez instruktażu. A jeśliby tak się stało, wiedziałbym kto jest do tego ZOBOWIĄZANY, aby przeprowadzić taki instruktaż.

Technika przerosła Cię i pokonała.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

zapytalem jedynie zyczliwe osoby o funkcja a+ jak to wyglada w praktyce.  zlosliwosci zostaw dla siebie

mozesz kupic nawigacje parokrotnie drozsza z instruktazem, nikt ci nie broni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

musisz przeczytac instrukcje a jak dalej nic nie pomoze to dzwon do tego kto ci to sprzedal, napewno serwis ci ja uruchamial wiec skontaktuja ciebie z nim i ci to wszystko wyjasnia, to jest 20 minut a nie czekanie kilka dni bo moze ktos odpowie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1100    3

Witam.

Testowałem kiedyś ten model Teejeta przez pare dni.

Nie miałem problemów z anteną. Korekty jazdy występowały ale nie 30cm jak Ty piszesz.

 

Z tego co pamiętam A+ przesuwało linię nawigacji do Twojej obecnej pozycji.

Tu masz link do większej instrukcji ( niestety po angielsku):

 

http://teejet.it/media/472894/98-05332-en-a4%20r1%20matrix%20430%20guide.pdf

 

Generalnie urządzenie bardzo fajne i proste jak już się człowiek przyzwyczai do wszystkiego.

Edytowano przez robert1100

Nie ma sensu wchodzić w dyskusję z idiotą, ponieważ najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

no juz jest troche lepiej z obsluga tego.  a +  robi korekte linii do obecnej pozycji

ale podczas jazdy sa korekty 20-30 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poderwa    24
Dnia 28.09.2016 o 16:38, masa24 napisał:

no juz jest troche lepiej z obsluga tego.  a +  robi korekte linii do obecnej pozycji

ale podczas jazdy sa korekty 20-30 cm

Witam .Mam zamiar kupić taką nawigację,czy warto ?Już doszedł pan co do czego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poderwa    24
7 godzin temu, masa24 napisał:

ja sobie chwale jak za te pieniadze

 

7 godzin temu, masa24 napisał:

ja sobie chwale jak za te pieniadze

Ok ,czyli można śmiało kupić ? Głównie potrzebuję do opryskiwacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

Śmiało ale nie wiem , może teraz. Jest już coś lepszego za podobna cenę. Ja to dawno kupowalem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poderwa    24
1 minutę temu, masa24 napisał:

Śmiało ale nie wiem , może teraz. Jest już coś lepszego za podobna cenę. Ja to dawno kupowalem

Gravit proponował mi 5500 zł ,chyba taniej nie bardzo znajdzie.A jesli matrix 430 ogarnia temat,i ne wkurza to kupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepiorek    18

A+ to jest nowa linia prosta równoległa do ostatniej wyczytanej lini prostej. Można ja stosować na drugim polu jeżeli kierunek lini nam odpowiada lub przesunąć linie do pozycji w której stoimy na danym polu jeżeli urządzenie nie posiada funkcji „przesuń to lub o „x” cm. Odnosnie przeskakiwania lini o 30 cm jest to związane z tym ze nie ma systemu kompensacji przechyłów. Każde bujnięcie ciągnikiem powoduje na wysokości 3 m i więcej znaczny ruch anteną. Podczas pracy  z ręcznym  prowadzeniem nie można patrzeć ciagle na monitor, bo dostanie się oczopląsu. Zasada jest taka, ze gdy uzyskasz odległość około 0 cm od linii podnosisz oczy, łapiesz stały punkt na horyzoncie i się go trzymasz. Jeżeli trochę zbacza z kursu trzeba minimalnie punkt odniesienia przesunąć. Kompensację trzeba mieć własna w 4 literach i głowie 🙂

przy okazji gdyby ktoś szukał manualnej nawi z funkcją ISOBUS  i odblokowaną dokładnością +/- 5 cm ze zdalna pomocą to zapraszam do kontaktu.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janusz    112

Też zastanawiam się nad zakupem Matrixa 430.Myślę,że przy opryskiwaczu i rozsiewaczu powinien się sprawdzić..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszhl955
      Witam zakupiłem ciągnik steyr profi 6145 fabryczne przygotowany pod gps. Tutaj pytanie co to dokładnie znaczy i co musze dokupić aby gps działał z dokładnością do 2,5cm
      ogarnę to sam czy musze wołać serwis ?
    • Przez johnyrs
      Witam
      Kupiłem ciągnik z nawigacją Trimble FMX, szukam kogoś kto pomógł by mi to ogarnąć i wytłumaczyć jak to uruchomić. W tym temacie jestem laikiem. 
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam , po raz 3 odnawiam temat
      Jakie są alternatywne wersje anten do aplikacji nawigator polowy [ nie chodzi tu o dokładność 5 cm] obecnie ciężko znaleźć jakąkolwiek działającą antenę która dobrze bedzie współgrać z tą aplikacją.
      Na ten moment znalazłem tylko garmin glo 2 które daje skalę błędu 60 cm, użytkowników posiadających te antenę zapraszam do dyskusji a osoby posiadające inne anteny o informację jaka to antena i jaką ma dokładność, dziękuje za wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam.
    • Przez Moscov
      Witam serdecznie, poszukuje jakiegoś patentu na tanią nawigację do ciągnika kropka Nie potrzebuję rtk i tym podobnych, potrzebuje jej wyłącznie do opryskiwacza i rozsiewacza. 
      Posiadam tablet z Windowsem, co więcej potrzeba żeby ogarnąć coś sensownego? 
      Będę z góry wdzięczny za odpowiedzi 
    • Przez rolstudent
      Cześć od jakiegoś czasu interesuje się programem AgopenGps. Czy są tu użytkownicy tego systemu. 
      Kolega @Jarczewski ma już chyba spore doświadczenie.
      Zqmowilem https://www.autosteer.cc/produkt/arudusimple-f9p-annmb/
      I trochę się tym pobawię w ramach hobby 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj