cristal

rozruszniki szybko obrotowy

Polecane posty

MF675ursus    1450

Odlicza swoje ostatnie chwile :) A na poważnie, zbyt słaby akumulator, zużyty bendix, stacyjka, zaśniedziałe styki.. Powodów może być tysiące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cristal    2

nowy rozrusznik i jeszcze na gwarncji 

 

przyczyna może byś w stykach 


raz zapali raz nie ino właśnie tyka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymong1234    37

Spróbuj na zwarcie zapalić. Jeżeli zapali bez problemu to znaczy że akumulator, rozrusznik i przewody z klemami są ok. Na samym początku sprawdził bym bezpieczniki (czy się nie grzeją i czy nie są luźne) Trzeba też sprawdzić włącznik (starter) a najlepiej wymienić ale nie na taki najtańszy bo długo nie pochodzi(ja znalazłem taki ze stara na trzy blaszki i uważam że jest Niezniszczalny przy takiej konstrukcji). Można też wymienić przewody od startera i stacyjki biegnące do rozrusznika na grubsze (zmiana taka może na wyrost ale nie musisz grzebać się później w przewodach). Stacyjka powinna być ok bo w końcu daje napięcie za każdym razem(słychać tykanie ) więc zmieniałbym w ostateczności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cristal    2

na zwarcie jak dam to zaryczy i potem muszę włącznik zapalić  i w tedy zapali


i jeszcze niekiedy się zlepi że chodzi przy zapalaniu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Spróbuj na zwarcie zapalić. Jeżeli zapali bez problemu to znaczy że akumulator, rozrusznik i przewody z klemami są ok. Na samym początku sprawdził bym bezpieczniki (czy się nie grzeją i czy nie są luźne) Trzeba też sprawdzić włącznik (starter) a najlepiej wymienić ale nie na taki najtańszy bo długo nie pochodzi(ja znalazłem taki ze stara na trzy blaszki i uważam że jest Niezniszczalny przy takiej konstrukcji). Można też wymienić przewody od startera i stacyjki biegnące do rozrusznika na grubsze (zmiana taka może na wyrost ale nie musisz grzebać się później w przewodach). Stacyjka powinna być ok bo w końcu daje napięcie za każdym razem(słychać tykanie ) więc zmieniałbym w ostateczności.

A  które bezpieczniki  są  w  obwodzie  rozrusznika? ty wiesz  w ogóle o  czym  ty piszesz? 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymong1234    37

Grube przewody zasilające rozrusznik nie mają bezpiecznikia ale te cienkie do elektromagnesu mają w normalnych ciągnikach bezpiecznik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Nadal nie  rozumiem  co  ma  do  tego bezpiecznik? jesli  na  elektrowłacznik nie  poda  sie  napiecia  -  to nie  bedzie  ani  tykał , ani  nic innego  robił ... 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymong1234    37

Przy założeniu że przewody i bezpiecznik mają zerową rezystancję lecz na styku bezpiecznikia jest zanieczyszczenie, luz lub inne zjawisko powodujące zwiększenie rezystancji styku nawet o nie duże wartości może to spowodować spadek prądu w obwodzie. Przy zbyt niskim prądzie elektromagnes może nie mieć wystarczającej siły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Spadek  to może  być  ewentualnie  napiecia , a  prąd  wtedy  rośnie, styki sie  grzeja  i  bywa  ze  coś  sie  zapali ...

Więc jednak nie  wiesz o  czym piszesz... 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymong1234    37

To że pomyliłem jakieś pojęcie to nie znaczy że kontrola tego elementu(który jest najłatwiej dostępny w całym układzie)nie rozwiąże problemu z opalanie. Podaj jakieś inne powody, spróbuj człowiekowi pomóc a nie próbuj obrazić innego człowieka który chciał tylko pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BIZULEK    8

Nie rozkręcaj rozrusznika gdy jest na gwarancji , tylko go reklamuj z paragonem . Cristal , masz wadliwy elektromagnes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cristal    2

wymieniałem na nowy  i nic pomogło  na gwarancji jest tylko  trzeba miesiąc czekać a ciągnik jest potrzebny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

To że pomyliłem jakieś pojęcie to nie znaczy że kontrola tego elementu(który jest najłatwiej dostępny w całym układzie)nie rozwiąże problemu z opalanie. Podaj jakieś inne powody, spróbuj człowiekowi pomóc a nie próbuj obrazić innego człowieka który chciał tylko pomóc.

Nie próbuje nikogo obrażac , zwracam ci tylko uwagę że używasz słów, których znaczenia nie rozumiesz . To jest śmieszne jak ktoś zna własciwe znaczenie tych słów 

Co do mozliwych przyczyn - to ja stawiałbym albo zbyt niskie napięcie sterujące na  elektrowłącznik, jesli akumulator/ry  w porządku - to  prawdopodobnie  stacyjka winna .Lub  wadliwy  elektrowłącznik.

 

Co  to  za  rozrusznik? jakie masz napięcie  w instalacji? 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BIZULEK    8

Rozumiem , że wymieniałeś go już w ramach gwarancji ?Jaki to ciągnik ? Mogą nie łaczyć kostki (jeśli są) między przyciskem startera i elektromagnesem rozrusznika lub skończył życie przycisk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adikpl1
      Chyba Ursus zostanie do końca rozsprzedany :angry:


      Aż się serce kraja co te skur... zrobili:
      ZPC URSUS
    • Przez Pawel197890
      Witam...Mam problem z C 385 nie wyłącza womu ...Panowie co może być za przyczyną.
    • Przez adikpl1
      Silnik powstały z uwielokrotnienia S-312 (w C-325)
      Dane techniczne które znalazłem:
      moc: 58 KM przy 2000 obr/min
      ciężar: 403 kg
       
      Wspomniano o nim w książce XX lat produkcji ciągnków w Polsce Ludowej Zakłady Mechaniczne Ursus 1893-1967 na 41 stronie.
       
      Czy wiecie coś więcej o tym silniku???
       
      Na stronie 43 pisze że Polska utrzymując produkcję ciągników Ursus C-328 zrezygnowała z uruchomienia produkcji następnych ciągników z rodziny Ursusów i przyjęła do własnej produkcji ciągnik Zetor 4011.
       
      Czyli były jeszcze inne prototypy oprócz tych z rodziny U (U 710-U 310)???
    • Przez Kamil_N
      Witam,
      zabrałem się za wymianę oleju i okazało się, że do korka miski olejowej mam przyklejone 3 kawałki metalu jak na zdjęciach, jakiś pomysł co to może być zanim ściągnę miskę?
       
      Z góry dziękuję za odpowiedzi



    • Przez Jasioodtraktora
      Witam. We wcześniejszym forum miałem problem ze szczelnością zaworu hamulca pneumatycznego w c330 i ktoś polecił mi kupić zestaw uszczelnień, ale jak rozebrałem mój zawór to tam nie ma miejsca na takie uszczelki chyba że ja nie wiem gdzie to wsadzić. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj