Skocz do zawartości
michalkowalski115

Ustawienie poznaniaka stary typ

Polecane posty

Witam. Dziś planuje siać pszenżyto ozime (odmiana Twingo, kwalifikowane), ziarna są dosyć duże, chce poprawnie ustawić siewnik, z przekładnią sobie jakoś poradzę chodzi mi tylko o te zapadki i denka, jak powinny być ustawione. W innych tematach nie mogłem znaleźć odpowiedzi na to, więc założyłem nowy. Proszę o pomoc, w załączniku dołączam zdjęcia dotychczasowego ustawienia. A, i jeszcze jedno pytanie, chce wysiać ok 215 kg/ha, czy muszę mieć ustawiony tryb zwiększony czy normalny?

post-35961-0-59557500-1474705960_thumb.jpg

post-35961-0-11890300-1474705966_thumb.jpg

post-35961-0-97923100-1474705970_thumb.jpg

post-35961-0-49631100-1474706001_thumb.jpg

gabrysiek    47

Z tego co widzę to chyba nie jest jakiś tam stary typ tylko standardowy poznaniak. Z tego co pamiętam to te zapadki są chyba u mnie na maksa wyciągnięte, a dźwignia na środku licząc od góry 3 albo 4 ząbek. Co do trybu to nie powiem, bo nie pamiętam, ja robię zawszę próbę kręconą i z tym co na polu to różnica nie więcej jak 5 kg. 

Wiadomość z agroFakt.pl

adrian    15

a jak i gdzie ustawia sie tryb zwykły albo zwiekszony w poznaniaku??

Wojtek026    9

pierwsze i najważniejsze to to jakie masz koła w tym poznaniaku, bo duzo jest takich z kołami np. od syreny 105 itp i te wszystkie tabele mozna sobie wiadomo gdzie wsadzić, ja sieje wszystko na zwiekszonym a metodą prób i błędów wiem ile mój sieje

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez yacenty
      Witam!
      pomożcie wybrac jakis siewnik 3m taki zeby 3p sobie z nim spokojnie radzil.
      Zastanawiam sie nad używanym Amazone D7 albo D8 czym one sie różnią?
      co innego jest godne uwagi?
      na co zwrócic uwage?

zamierzam przeznaczyc na siewnik jakies 10tys zl, moze byc ciut wiecej ale tylko w bardzo uzasadnionym przypadku

pozdrawiam
      YacentY
    • Przez rolnik_w_dolinie
      Mam pytanie jak ustalić do danego modelu szczeline do danego zboża (pszenica,jęczmień,owies) na którym oczku młócicie te zboża
      Dołączam zdjęcie chodzi mi dokładnie o tą dźwignie
    • Przez mercurial2000
      Witam, mam problem z normą wysiewu ziaren w monosemie 4 rz, stopkowym. Maszyna nowa, bardzo prosta. Ustawiam dawkę nawozu - leci co do kilograma, ziarna przy odpowiednim ciśnieniu dobrze się trzymają tarczy, sieje się lekko. Ale co inne pole i ziarno to norma wysiewu ziaren ma rozstrzał od 500 szt do 10 tys. na hektarze... Przecież takim siewnikiem to nie da się jeździc na usługę, bo klient chce tyle, a ja mu mówię "Panie, zobaczymy w trakcie"... Jasna cholera mnie bierze i nie wiem co zrobic. Z licznikiem też nie mogę dojsc do ładu - po kalibracji prędkości na 122 m i przy prędkości 7,5 km/h traktora na liczniku siewnika wyświetla się prędkosc od 7 do 9 na h. Zwiększam liczbę impulsów, i tak to nic nie daje. Co pole to też inaczej liczy. I np zasieję 3 ha, a wyświetla mi, że zasiałem 3,4 ha... Kazdy chwali te siewniki, a ja swój najchętniej utopiłbym w jeziorze...
    • Przez waldii1
      Witam, zakładam nowy temat bo nigdzie nie mogę znaleźć instrukcji do siewnika jak w temacie z roku 2004. Wiem że jest na stronie producenta ale do nowych modeli a tam nie ma wzmianki jak ustawić zagartacze, koła dociskowe itp w wersji wózka kukurydzianego. Ewentualnie jakby ktoś miał taka instrukcje lub byłby w stanie podpowiedzieć w jakiej pozycji ma być sprężyna na zagartaczach gdy np. rządki są w bruzenkach. Proszę o pomoc osób które posiadają taki sprzęt i wiedzą co jak ustawić.
    • Przez blachbadylorz
      Witam, potrzebuję zaciągnąć opini praktyków☺
      Planuję zakupić agregat uprawowo siewny bierny 2.7m. do siewu co roku około 10ha pszenicy. Gleba II, III trochę IV i V. Nie zachwaszczona, bez wzniesień, za to obfita w kamienie różnorakiej wielkości...

Agregat będzie współpracował z zetorem 5340 62km ciagnik ma 14 lat z malutkim przebiegiem i bardzo zadbany. Zamontowany solidny tur więc kwestia przeciwwagi załatwiona. Udźwig wedle książki 3400kg więc taki zestaw dźwignie, wyliczyłem że nie zasypany zestaw to około 1400kg. W razie potrzeby dołożę drugi siłownik pomocniczy jeśli zajdzie taka potrzeba.

Siewnik jaki posiadam to poznaniak z ,,kraju kutno" 2.7m z 94r stan idealny na najprostszych redlicach. Wiem, nie jest to rarytas ale uważam że nie ma potrzeby go zmieniać bo jest wystarczający na moje potrzeby.
      Agregat do którego się przymierzam to: agro masz AS27 bądź jego odpowiednik innego producenta. Teraz moje pytania:
      1) jaki wał wybrać na moje kamieniste pola? Przedni wał jedynie strunowy dzielony w oryginale. Dwa rzędy zębów i tylny wał do wyboru: strunowy, rurowy,packer lub crosskill. Takim zestawem planuję siać bezpośrednio nawet po orce zimowej jeśli ma to znaczenie przy dobraniu wału.
      2) Zastanawia mnie jednak najbardziej jak pracuje połączenie na hydropacku? Mianowicie czy połączenie jest sztywne i na większym kamieniu gdy podbije agregat to jednocześnie podskoczy też siewnik, czy pracuje on niezależnie od agregatu i nie przeszkadzają mu wychylenia? Nie mam niestety gdzie popatrzeć na pracę takiego zestawu z bliska bo w mojej okolicy albo siew klasyczny najpierw uprawa potem siew albo siewniki nabudowane.
      Jestem nowy na forum i proszę o wyrozumiałość jeśli coś spitoliłem w poście lub nie ten dział☺