News
Wojtek026

Dzierżawa gospodarstwa wraz z budynkami

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Wojtek026    26

Czy korzystając z możliwości przejścia na emeryturę w krus wydzierżawiając gospodarstwo na min 10lat, czy warto podzielić działkę żeby na osobnej działce zostały budynki gospodarcze i dom dla emeryta, czy dzierżawi się po prostu działkę na której są budynki i przejdzie bez dzielenia działki, tylko czy np. z tym nie będą się wiązały jakieś problemy 

Wiadomość z agroFakt.pl

Wojtek026    26

0,5ha czy do 1ha? Bo z tego co się dowiadywałem w krus to do 1ha, ale jest coś w przepisach o tym 0,5ha o co tutaj chodzi? wydzierżawić można dla np. syna ale na min 10 lat

pawelek11    24

Ja mam od emeryta w dzierżawie 12ha budynki i 30ary pola na ogród sobie zostawił. Nie jestem w żaden sposób z nim spokrewniony i ma normalnie całą emeryturę.

Wojtek026    26

a to dla nie rolnika za dom i budynki na wsi są jakieś większe podatki? jak wydzierżawię dom wraz z budynkami, to właściciel będzie mógł skorzystać np. z dotacji z gminy na założenie solarów lub podobne projekty, czy wtedy załatwia takie sprawy dzierżawca? bo w umowie dzierżawy konkretnej działki na której są te budynki to się wyszczególnia budynki i dom mieszkalny czy nie?

kissmy...    66

wskażcie mi proszę czy przy siedlisku, o powierzchni mniejszej niż 1ha (fizyczny i przeliczeniowy) wziętym w dzierżawę przez rolnika, istnieje możliwość uniknięcia wysokiego podatku od nieruchomości?  

wojtal24    371

mozesz jaśniej zadać pytanie bo zabardzo nie rozumie czy chesz budynki wziaść w dzierżawe czy dałes ziemie w dzierżawę?

Ja Ci powiem swoja sytuacje kupiłem ziemie a budynki gospodarz chciał sobie zostawić ale że nie ma ziemi rolnej to płacił by duży podatek od budynków do Urzedu Gminy bo nie ma już ziemi wiec te budynki wziołem od niego w dzierżawe na cele rolnicze żeby on nie płacił wysokich podatków od tych budynków budynki i tak stoja puste  

ZETOR TEAM

kris148a    24

No a zwierzęta które ma ten co wydzierżawił wszystko to może trzymać dalej do czasu sprzedaży i na nie dopłatę brać?

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez eagle19
      Czy odliczacie składkę zdrowotną płaconą na KRUS od podatku dochodowego, przy wspólnym rozliczaniu z małżonkiem? Chodzi mi o sytuację gdy jeden z małżonków pracuje na umowę o pracę, a drugi jest ubezpieczony w KRUS-ie. Według nowych przepisów od roku podatkowego 2017 jest to możliwe.
      https://www.pit.pl/aktualnosci/skladki-zdrowotne-rolnikow-obniza-ich-roczny-pit-915513
    • Przez KrowieBieszczady
      Witam
      Czy ktoś z was orientuje się jak to jest z zapłaceniem KRUS wstecz będąc studentem? Jestem zielony w tym temacie, a ciężko znaleźć sensowne informacje. Rodzice są na zusie, więc jako domownik odpada, aktualnie jeszcze ziemii nie mam na siebie, ale to nie jest problem, bo w każdej chwili można przepisać. Znalazłem również informacje, że jeśli pracowało się na gospodarstwie u kogoś i ma się "poświadczycieli" też jest to jakoś rozpatrywane. Byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś rozwiał moje wątpliwości  
    • Przez Rafalr2
      Temat do usuniecia 
    • Przez oaxis3333
      Witam niedawno pracownik z gminy zaoferował mi że wykupią ode mnie polną drogę która jest na moim polu lecz ja nie wiem jaką podać cenę . drogi jest łącznie 720 m2  pomóżcie 
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.