Skocz do zawartości
Wojtek026

Dzierżawa gospodarstwa wraz z budynkami

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Wojtek026    8

Czy korzystając z możliwości przejścia na emeryturę w krus wydzierżawiając gospodarstwo na min 10lat, czy warto podzielić działkę żeby na osobnej działce zostały budynki gospodarcze i dom dla emeryta, czy dzierżawi się po prostu działkę na której są budynki i przejdzie bez dzielenia działki, tylko czy np. z tym nie będą się wiązały jakieś problemy 

Wiadomość z agroFakt.pl

Wojtek026    8

0,5ha czy do 1ha? Bo z tego co się dowiadywałem w krus to do 1ha, ale jest coś w przepisach o tym 0,5ha o co tutaj chodzi? wydzierżawić można dla np. syna ale na min 10 lat

pawelek11    14

Ja mam od emeryta w dzierżawie 12ha budynki i 30ary pola na ogród sobie zostawił. Nie jestem w żaden sposób z nim spokrewniony i ma normalnie całą emeryturę.

Wojtek026    8

a to dla nie rolnika za dom i budynki na wsi są jakieś większe podatki? jak wydzierżawię dom wraz z budynkami, to właściciel będzie mógł skorzystać np. z dotacji z gminy na założenie solarów lub podobne projekty, czy wtedy załatwia takie sprawy dzierżawca? bo w umowie dzierżawy konkretnej działki na której są te budynki to się wyszczególnia budynki i dom mieszkalny czy nie?

kissmy...    57

wskażcie mi proszę czy przy siedlisku, o powierzchni mniejszej niż 1ha (fizyczny i przeliczeniowy) wziętym w dzierżawę przez rolnika, istnieje możliwość uniknięcia wysokiego podatku od nieruchomości?  

wojtal24    165

mozesz jaśniej zadać pytanie bo zabardzo nie rozumie czy chesz budynki wziaść w dzierżawe czy dałes ziemie w dzierżawę?

Ja Ci powiem swoja sytuacje kupiłem ziemie a budynki gospodarz chciał sobie zostawić ale że nie ma ziemi rolnej to płacił by duży podatek od budynków do Urzedu Gminy bo nie ma już ziemi wiec te budynki wziołem od niego w dzierżawe na cele rolnicze żeby on nie płacił wysokich podatków od tych budynków budynki i tak stoja puste  

kris148a    9

No a zwierzęta które ma ten co wydzierżawił wszystko to może trzymać dalej do czasu sprzedaży i na nie dopłatę brać?

burski    1

Z tego co wiem to tak, ale dla pewności warto się skonsultować z prawnikiem.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się