Wojtek026

Czy warto wybrać przyczepę o szerokości paletowej do wożenia bel

Polecane posty

Wojtek026    76

Czy przyczepa o szerokości paletowej w praktyce jest taka fajna wo wożenia bel, czy i tak trzeba jeździć z belami z otwartą burtą, czy przyczepa o szerokości podłogi 2,2m nie będzie tak samo się sprawdzała jeśli chcemy wozić bele, czy w przyczepę o długości skrzyni 4,4m da się wcisnąć 4 bele na długość?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

matematyka swoje a życie swoje, bele to dość sprężysty materiał, a jak nie na długość to co z tą szerokością czy w przyczepie paletowej w zamknięte burty bez ich uszkodzenia wkłada się 2 bele na szerokość? bo jakoś cienko to widzę chyba burt i tak musi być otwarty

A jakie są najniższe przyczepy bo paletowe według danych producenta takie niskie nie są (wiadomo szersza to i musi być wyżej osadzona) a z tego co znalazłem to tandem pronaru t663/2 na podłogę na wysokości 1060mm niższych chyba nie ma ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamciow    125

jeśli jesteś w stanie upchnąć 480cm w 440cm to zmień prasę lub usługodawcę, bo to koło zbitej beli nie stało


Wiem że popełniam błędy ale dopiero się uczę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

długość długością ale co z szerokością mieszczą się 2 bele na szerokość w przyczepę paletową w zamknięte burty czy nawet w przyczepie paletowej lepiej wozić bele z otwartą burtą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

jeśli jesteś w stanie upchnąć 480cm w 440cm to zmień prasę lub usługodawcę, bo to koło zbitej beli nie stało

 

bela jaka jest każdy widzi, a przyczepę można lekko zmodyfikować, chodziło mi o to czy np. można by uchylić tylną burtę i zaczepić na jakichś łańcuszkach lub jakieś kliny zrobić tak żeby burta była pochylona do tyłu i wtedy w taką przyczepę o długości 440 wejdzie 4 warstwy, tzn chyba wejdzie, a była by taka opcja jeśli się mieszczą na szerokość w zamknięte burty w paletówkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xzibit0000    14

zawsze wszystko można, w końcu polak potrafi :D

a tak serio, skoro szukasz już przyczepy, to nie warto poszukać z długą skrzynią?

kupiłem w tym roku z długością 5,25 i 4 baloty wchodzą na długość, 2 na szerokość i burta zamknięta więc bardzo stabilnie sie jedzie, i woże na niej 16 balotów

bo moim zdaniem, po co rozpinać na łańcuchać i wieszać bele na burtach które będą się z czasem rozpychać itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

rozumiem że nie była to nowa przyczepa że nie podajesz modelu ;) hmm problem w tym że chciało by się przyczepę uniwersalną, żeby była i do bel i do zboża i pojechać do lasu przywieźć drzewa na opał, a do tego chciałbym żeby była jak najniższa, a im większa skrzynia tym wyższe przyczepy, a szczególnie paletowe szerokości są wyższe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszPrzyby    21

kolego większość przyczep ciężarowych bo chyba o taką pytasz. W zależności od rocznika ma szerokość ladowni od 2,45 do 2,55 więc problemu z zamknięciem nie będzie. Mówi Ci to kierowca ciężarówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xzibit0000    14

ja kupiłem unie p10 long, i wchodzi na nią materiału ( zbożą czy kukurydzy ) więcej niż na tą samą tonażowo pronarke. jak po 3 miechach użytkowania narazie jestem zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

tak jak w temacie, czy warto kupić przyczepę o szerokości paletowej, w czym ta przyczepa lepsza od takiej ze skrzynią o szerokości np. 2,2m przecież i taką można wozić bele tylko z otwartą jedną burtą a pospinane pasami tak samo będzie się to wszystko trzymały, tak więc w czym jeszcze będzie lepsza taka przyczepa o szerokości paletowej? bo do wad muszę zaliczyć wyższą cenę i wyższą wysokość platformy od podłoża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lks91   
Gość lks91

Do bel najlepiej kupić naczepę z wózkiem dolly. Widziałem na olx już za nie duże pieniądze można mieć taki zestaw :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj