Skocz do zawartości
News
uglibugli

Maszyna do różyczkowania kalafiora/brokuła

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Maszyna
uglibugli    74

Witam 

Mam takie pytanie czy ktoś z was posiada może maszynę do różyczkowania kalafiora ??? Z góry mówię ze nie mam na myśli rury ani gilotyny tylko automat do różyczkowania. 

Marco82    34

ja mam maszynę ale wspomnianą już przez ciebe rurową. Są 3 tuleje od Mf-a różnej wielkości i stół trapezowy tym robiliśmy kruszonki ale już tego nie chcą po skupach.

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Szczepanitoo
      Witam wszystkich
      23 maja 2018 roku o godzinie 10 na placu defilad w Warszawie odbędzie się manifestacja w obronie Polskiego Rolnictwa. Manifestacja Rolników.
       Bardzo trudna sytuacja rolnictwa w Polsce zmusza rolników do podjęcia akcji strajkowych. 
      Obecna sytuacja spowodowana jest blisko trzydziestoletnimi zaniedbaniami poczynionymi przez kolejne partie polityczne.

Dwa miesiące rozmów z Ministrem Rolnictwa nie przyniosło nawet najmniejszych efektów. Dowiedzieliśmy się jedynie, że nie potrafimy strajkować, a polskie służby sanitarne nie mają ochoty odpowiednio badać towarów napływających do Polski (bo wybuchnie wojna ekonomiczna w Europie).

Dziś polski rolnik jest całkowicie odcięty od krajowych oraz zagranicznych rynków zbytu. Handel w Polsce opanowany jest przez zagraniczne sieci handlowe, które nie są zainteresowane sprzedawaniem Polakom rodzimych produktów rolnych.

Błędne oznaczenia produktów w sklepach bądź ich brak to dziś coś 'normalnego' w polskich sklepach.
      Polski konsument bez problemu może kupić towar zagraniczny (często sprzedawany jako polski), który nie jest dostatecznie zbadany, co za tym idzie -jest szkodliwy i trujący.

W Polsce nie ma realnych kar za przekroczenie norm pozostałości ŚOR oraz błędne oznaczenia produktów. Są to kary symboliczne. W innych krajach Europy są kilkukrotnie wyższe, a na Białorusi za podobne przestępstwa jest kara więzienia. 

Brak dostępu do rynku to tyko jeden z problemów, a jest ich naprawdę dużo. Mają jedną wspólną cechę: przyczyniają się do upadku rolnictwa w Polsce. 

Szkody łowiecki to problem, o którym najchętniej rządzący przestaliby mówić. Niestety to kolejny element patologii, na który godzą się władze. Odszkodowania za szkody łowieckie powinny być wypłacone natychmiastowo, a obecne prawo łowieckie całkowicie zmienione na prawo służące społeczeństwu, a nie elitom i zwierzętom. 

Problemy dotyczą produkcji i sprzedaży warzyw, ziemniaków. Ogromnym problemem jest ciągle rozprzestrzeniający się ASF i brak realnej walki z nim. Problemem jest wiszący w powietrzu zakaz uboju rytualnego. Rynek mleka póki co jeszcze funkcjonuje dobrze -do czasu wpuszczenia na rynek zgromadzonego w Europie mleka w proszku. Problemem jest przyjmowanie do Polski wszelkich towarów z zagranicy i mówienie, że nie ma to wpływu na rynek krajowy.

Lista postulatów ciągle jest w budowie. Czekamy na kolejne zgłoszenia. 
      Jak sami widzicie problemów jest wiele. Jednak ich rozwiązanie jest dziecinnie proste. 

Państwo polskie nie robi nic by obecną sytuacje zmienić.
    • Przez bolid20
      Uprawia ktoś z was czosnek?? Ciekawe ile jest go z 1h. Szukałem w internecie i nic konkretnego nie znalazłem. I jeszcze ciekawi mnie ile trzeba wysadzić go na 1h. A tak patrzyłem po sklepach to 1 główka kosztuje ponad 1zł więc myśle że opłacałoby się....
    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez massa1994
      witam,zakladam ten temat poniewaz jestem zainteresowany pozyskanie dodtacji na modernizacje malych gospodarstw i pieniadze z tej dotacji chcialbym przeznaczyc na przerobienie chlewa o wymiarach zewnetrznych 7x11 na mala pieczarkarnie.co sadzicie o tym pomysle? czy na takiej powierzchni sa szanse na faktyczny zarobek ? orientuje sie czy na pomozu dziala jakis skup pieczarek..bo odziwo nie moge znalesc informacji w internecie? z góry dzieki za odpowiedzi.
    • Przez jankes679
      Witam. W tym roku pierwszy raz posialem kalafiory. Aktualnie są w paletkach na dzworze bez zadaszenia. Ostatnio bardzo dużo u mnie padało i kalafiora przyżułkły. Jeśli ktoś wie to prosiłbym o odpowiedz czy brakuje im czegoś(jakiegoś nawozu) lub czy ma po prostu za mokro. Od razu dziekuje za odpowiedź.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.