Skocz do zawartości
Adrian_K_90

Dobór siewnika, zestawu uprawowo siewnego do rodzaju gleby.

Polecane posty

Adrian_K_90    59

Tak jak w temacie. Czym najlepiej byłoby siać w zależności od gleby jaką posiadamy? Jaką zastosować agrotechnikę? Mnie najbardziej by interesowała opinia ludzi co mają lekkie gleby, z tendencją do rozpylania się. Jaki typ zestawu wybrać pod ciągnik 115 km? Obecnie dysponuje zakupionym jeszcze przez mego ojca, agregatem uprawowo siewnym z broną aktywną, i z roku na rok, wraz z postępującą suszą staje się on coraz bardziej kłopotliwy i zabójczy dla moich ziemi.

Rolnik7343    391

Jak na ziemie piaszczyste o najlepiej sprawdza sie w agregacie przedni wał strunowy i tylny rurowy :) Bynajmniej w moim przypadku ziemie mam od 4 do 6 klasy także "piaski pustynne" też mam i na takie ziemie ta konfiguracja jest najlepsza według mnie ;) sąsiad na takich samych ziemiach ciąga agregat z wałem packera i ciągnik 160km stęka a prędkości też za wielkiej nie osiąga ... a ja z agregatem 3m właśnie w tej konfiguracji co opisałem przedni wał strunowy i tylny rurowy ciągnikiem 85km na spokojnie jezdze 10-15km/h wiec myśle ze dobrze dopasowany zestaw

ziomal_one    17

Zrezygnuj z pługa (nie ma potrzeby regulacji stosunków wodno-powietrznych), siew w mulcz ( ochrona przed erozją wietrzną i wodną). Nie wiem w jaki sposób zmiana agregatu miałaby wpłynąć na strukturę gleby.  Może talerzowy agregat uprawowo-siewny - uniwersalność, płytka uprawa po żniwach, możliwość agregowania z siewnikiem, prosty zestaw do uprawy uproszczonej. 

Wiadomość z agroFakt.pl

Adrian_K_90    59

Taki, że tym co mam obecnie ciężko siać w mulcz. Przerabiałem to już. Zresztą mam sporo obornika, a zawsze wydało się mi, że lepiej go przyorać. Talerzowy być może by się lepiej do tego sprawdził(do siania w mulcz).  

Edytowano przez Adrian_K_90

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się