MarcinSko

Młody rolnik ciagnik tur kosiarka

Polecane posty

MarcinSko    0

Witam pisze do waz z zapytaniem jaki ciagnik zakupic z turem i kosiarka razem na dofinansowanie mlody rolnik.
Ciagnik miałby do skoszenia 40ha aż 1raz do roku łąk torfowych, i generalnie wykorzystany do prac z ladowaczem. Czyli nie za wiele do roboty puki co, moc ciągnika to 80-100km raczej w totalnej podstawie, ladowacz jakiś polski chyba nie ma sensu kupować orginalny do złożenia max 300bel (120) czy drobnych prac ziemnych? Kosiarka listwowa (chyba dobrze pisze) 250/280max tez jakaś niezbyt droga. Wracajac do ciagnika to raczej podstawa, tylko opony bym chcial jakies szerokie, bywa dość mokro. Marki które mnie interesuja to:
Case
Nh
Jd
Df
Co bym chcial mieć w nich:
Klima
Rewers jak da rade ten bez sprzęgła
Budżet ok 250tys brutto.
Jestem zielony bo całe moje życie to c-330 i c-360 plus kosiarka rotacyjna, zakup planowany na 2017rok a zanim pójdę do dealera chce sie popytać bo jak wyczuje to mnie naciagnie do bólu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

250 tyś. na wszystko ?

Pomyśl o Kubocie. Masz klimę i rewers hydrauliczny w cenie. Ciągnik lekki i bardzo zwrotny oraz ekonomiczny. Na łąki oczywiście musisz zamówić na najszerszym ogumieniu jakie się da ale to bez względu na markę ciągnika bo seryjnie dają opony tylko na pole i to nie do każdej pracy.

Nie wiem w jakim masz stanie te łąki ale z 40 ha raz koszonych na pewno będzie sporo więcej niż te 300 sztuk (120). Ja właśnie wczoraj zakończyłem takie jedno kośne sianokosy. Z 16 ha zebrałem 184 bele o średnicy 150cm. co odpowiada ok. 290 tych 120-stek czyli wyszło ok. 18 bel 120-stek z hektara co nie jest wcale tak rekordowym wynikiem bo u mnie przez większość sezonu była susza i padało obficie dopiero w okresie żniw czyli koniec lipca i początek sierpnia. W optymalnych latach miałem 24-25 bel o średnicy 120 z ha. W tym roku trochę z konieczności musiałem szukać innego usługodawcę i trafił się taki z prasą Krone na bele 150 cm. z czego jestem bardzo zadowolony bo szybciej zrobił, szybciej będę to zwoził czyli mniej kursów i mniej strat jak deszcz pada na bele. Jedyny mankament to to, że owijał sznurkiem bo w tej prasie nie miał owijania siatką.

Wracając do ciągnika to Kubota jest idealna do prac na łąkach. Wystarczył by Ci model M8560. Do tego kosiarka z Samaszu lub Pronaru. Jeśli chcesz kupić coś w rozsądnej cenie to mimo wad tych producentów nic innego nie kupisz. Chyba,że znajdziesz gdzieś maszynę po pokazach za okazyjną cenę. Warto szukać. Parę maszyn tak kupiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinSko    0

Do dealera dość daleko mam, a do case 8 kilometrów, jd 16 kilometrów, nh i df 30/32 kilometry, kosiarke kuhn czy jakos tak widzialem nowa za 30 tyś. brutto, potem tura np. Metalfach czy stoll ( chyba takie firmy) do 30 tys. moze cos sie wyrwie? To by na ciagnik zostalo 190tyś.brutto. Znajomemu za df 80km w podstawie powiedzieli 120 tyś. netto to nawet jakiś zapas by zostal. Nh t5.95 w podstawie widzialem za 150 tyś. netto w Internecie. Wiec sklanial bym sie do tego co mam blisko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gr_rat    19

po pierwsze dowiedz się jakie duże te maszyny będziesz mógł kupić to nie jest tak że co sobie wymarzysz to kupisz agencja też ma swoje kryteria

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinSko    0

To właśnie w agencji mi doradzili taki zakup bo ze sam ciagnik to mogą odrzucić a taki zakup na pewno podniesie wydajność gospodarstwa itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinSko    0

A co sadzicie o firmie szamasz ktora robi 4 bebnowe kosiarki rotacyjne 2,65/3,00m czy nie byla by lepsza na łąki torfowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

Daj sobie spokój z bębnówkami. Ludzie mówią, że na zaniedbane łąki tylko taka kosiarka bo dyskowe się na nich psują i łamią ale tak nie jest. Jeśli łąki, które masz są w bardzo złym stanie to najlepiej jest raz skosić porządnie kosiarką bijakową. Idealnie wyrównuje zaniedbane i dawno nie koszone łąki torfowe.

Kosiarka rotacyjna potrzebuje dużo więcej mocy niż dyskowa o tej samej szerokości. Dobrej jakości kosiarka dyskowa o szerokości 2,8-3 metry idzie lżej niż rotacyjna o szerokości 1,65. Mam Samasza KDT 220 i mimo, że ogólnie Samasz to dla mnie dno to i tak nigdy nie wrócę do kosiarek rotacyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj