Skocz do zawartości
Hodowca50

Niespotykany problem z cielakiem

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Hodowca50    0

Witam,
mam problem z cielakiem, z którym jak dotąd się nie spotkałem, weterynarz również nie potrafi mi skutecznie pomóc.
Do rzeczy: początkowo cielak zaczął się pokładać(kręcił ogonem, grzebał nogami), następnego dnia dostał zastrzyki przeciwzapalne i rozkurczowe (weterynarz podejrzewał niestrawność żołądka). Bóle ustały, ale wystąpił obrzęk/opuchlizna na brzuchu (okolice siusiaka), który z każdym się powiększa, aktualnie przedostało się to aż do lewej nogi. Cielak dwa dni temu dostał sterydy (m.in., aby działały przeciwzapalnie). Cielak ma na oko trzykrotnie powiększone jądra, które są fioletowe/sine.

Bardzo proszę o wskazówki

Pozdrawiam

Adrian_K_90    63

Czy mówiąc kolokwialnie, cielak sika? Raz trafiła nam się jałoszka która miała zarośnięte drogi moczowe. I nic nie można było zrobić.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Maluch
      Witam
      Jakie znacie preparaty w płynie (nazwy) do odrobaczania bydła. Chciałbym teraz na jesieni odrobaczyć bydło zanim wejdzie na zimę do obory
      Odrobaczanie poprzez zastrzyk. Wasze uwagi i spostrzeżenia dotyczące odrobaczania mile widziane.
    • Przez tyj123
      poraz pierwszy nam takie coś sie zdążyło parę dni temu zdechł nam cielak mięsny(brąz) 4 miesięczny wszystko rozegrało sie w 15 min zaczął ryczeć potem piana i krew mu z nosa leciała a po chwili sie położył i było po nim . Jak weterynarz przyjechał zrobiliśmy mu mała sekcje nie był on nawet wzdęty ale miał takie dziwne serce gąbczaste miękki czy z was ktoś miał podobną sytuację i co to mogło być bo weterynarz stwierdził że to wada wrodzona........
    • Przez adamek1942
      Witam panowie ;]
      jałówka wstawała do jedzonka i przy wstawaniu pękła jej raciczka w tylnej nodze   weterynarz tak stwierdził, jest szansa ze się to zaleje ?? jałóweczka była zacielana już 2 miesiące
    • Przez krowiarz87
      cielak jest chory .Wczoraj byl u niego weterynarz i dowal leki i sam nie wie co mu jest .wypróżnia jest normalnie nie ma biegunki ale  wczoraj  zrobil kupe  z krwia co to moze być . pije ale niechce sie podniesc . Weterynarz mowil aby posmarować denaturatem .  Pomoże mu to . Dać mu mleka z  zbożówką
    • Przez robertsiwek15
      Witam wszystkich mam pytanie czy występują też cielaki karłowate które mimo swojego wieku nic nie rosną praktycznie. W galerii swojej mam jałóweczkę  20maja będzie miała 5msc a ma zaledwie może z 110 kg. Mógłby ktoś się wypowiedzieć na ten temat ? 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.