szakal1122

Oblepianie się dwóch odkładni.

Polecane posty

szakal1122    0

Potrzebuję pomocy z pługiem. 

 

Mam pług UG3 z odkładniami pół śrubowymi, rzecz w tym że o ile pierwsza z nich odwraca ładnie i mało co się oblepia tak druga i trzecia oblepiają się niemiłosiernie, już po kilkunastu metrach w ziemi. Wtedy to już tylko ryją  a nie odwracają. Przez też słabo się zagłębiają mimo że wsadziłem też balast na pług i po każdym nawrocie trzeba wysiada i skrobać i wtedy już pracują względnie dobrze ale też długo to nie trwa. Nie wiem już co jest przyczyną, jeszcze wyszlifuje odkładnie, może to coś da, albo może macie lepsze, byle sensowne pomysły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kitowiak    520

Też to mam tylko na pierwszej skibie, i wiec tak jest to spowodowane nie zakonserowowaniem po pracy, albo staniem na dworze... Proponuje ci troche po szorowac ich szczotką druciana i pedzlem z olejem przejechać odkladnice i to powinno rozwiązać problem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

potrzyj przepałem, niech dzień postoi i w pole


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szakal1122    0

Zastanawia mnie tylko, na  jak długo starczy takie smarowanie? przecież przepływ ziemi po odkładni powinienem bardzo szybko zetrzeć olej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

A jak wyglądają obecnie odkładnie? Chodzi o to żeby "zmiękczyć" brud i rdzę i odkładnia się wyszlifowała przy orce to wtedy nie będzie się oblepiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szakal1122    0

Pierwsza się wyszlifowała pierś i środek odkładni, więc zawija dość dobrze. Pozostałe są całe pordzewiałe. Szlifuję je teraz tarczą ścierną, bo tego jeszcze nie próbowałem. Jest jeszcze coś. Odległość między końcami odkładni nr 1 i 2 a 2 i 3 jest ok 20 cm mniejsza. Czy tak ma być czy to jest coś nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Masz coś nie tak z tym pługiem. Rdza powinna się wyczyścić na wszystkich  tak samo jak na pierwszym korpusie.

Wg. mnie masz zły kąt na 2 i 3 odkładnicy. Co prawda w tych pługach nie bardzo można coś regulować ale zawsze można coś pomyśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szakal1122    0

Zmierzyłem ten pług na wszystkie sposoby. Słupice mają  ta samą wysokość i rozstaw, nawet odkręciłem pierwszą odkładnie i przyłożyłem do drugiej i trzeciej, przylegają do siebie dokładnie na całej długości. Ja już nie wiem gdzie jeszcze szukać przyczyn. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

W samych odładnicach. Ich pochylenie powinno dać się regulować żeby miały równe odstępy. Do tego wyczyść je i będzie orało jak należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2350

A ja ostatnio kupilem nowa odkladnievi jest z jakiegos badziewnego materialu wykonana i prxykleja sie jak jest mokro . Ale tersz susza az piszczy to moze ja dotrze


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Szlifierka kątowa ze szczotką druciana lub ewentualnie tarczą i posmaruj ON i w pole zabierz ze sobą jeszcze szpachelke i z dwa razy zeskrobiesz i wszystko się wytrze a po robocie najlepiej starym olejem lub smarem pomalować i będzie bez problemu na drugi raz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szakal1122    0

Z pochyleniem odkładni to ja raczej już nic nie zrobię. Zastanawiam się czy może by ich nie wymienić na odkładnie atlas, bo może faktycznie materiał wykonania obecnych jest gówniany. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Dlaczego nic nie zrobisz? W większości normalnych pługów są śruby do regulacji kąta odkładnicy, tu niestety jest tylko wygięty płaskownik ale nie znaczy że nie da się go podgiąć czy wydłużyć lub zamienić na śrubę i płynnie regulować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Właśnie ten piaskownik z tego co pamiętam dawniej u mnie miał od strony odkładni szerszy otwór tzw. jakby fasolke, ustawiało się odładnie i dokręcało śrubę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szakal1122    0

Po szlifowaniu i testach na polu, mogę rzec że jest lepiej ale i tak trzeba skrobać, choć już nie tak często ani tak dużo. Natomiast co do odgięcia odkładni do tyłu, o ile dobrze rozumiem, o czy dam radę to zrobić na zimno? To gruba masa stali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Nikt nie pisał Ci abyś odkładnicę wyginał:) Popuść śruby mocujące odkładnicę do słupicy i jeśli masz w płaskowniku fasolę to ustaw kąt odkładnicy jak na pierwszym korpusie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190

szczotka druciana na bosza i polerka potem olej ze smarem zrob sobie takiego maziwa i inie ma problemu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciejo360    27

Też bym obstawiał zły kąt ułożenia odkładnic. Szlifowanie może pomóc, ale co z tego jak za rok może być to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Na zimę zawsze się smaruje elementy robocze towotem a w trakcie sezonu  olejem przepalonym przynajmniej ja tak robie,bo przy roztopach w końcu woda olej ci obmyje  i jak masz lekkie ziemie to normalne że się zalepia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj