DajanaDoreska

Numer siedziby stada a usytuowanie

Polecane posty

Cześć wszystkim,
Mam nietypowe pytanie, chciałabym dowiedzieć się czy jest taka możliwość żeby np. bydło było zarejestrowane w moim gospodarstwie a wypasało się i przebywało gdzieś indziej ??? Chodzi mi np o jakieś kontrole lub inne, czy nie było by albo i byłby kłopot ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Kupujesz stado (nieważne czego - owce, kozy, bydło, konie), nikogo nie interesuje, gdzie ono jest, na czym się pasie, kto się nim opiekuje. Układ zdecydowanie chory, ale "mózgi gospodarki" nie uwzględniły możliwości posiadania stada poza siedzibą gospodarstwa.

Oczywiście obowiązuje Cię tzw. dobrostan zwierząt, czyli w razie kontroli zarówno Ty (administracyjnie), jak i stado musi spełniać warunki określone w przepisach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalus8    101

Nawet głowy sobie tym nie zawracjaj ja sie pytałem w arimr jakie są kary za to mi Pani wyssala z palca że mogą mi dopłatę obciąć zapytałem na jakiej podstawie Pani zmieniła zdanie.A na koniec zapytałem jak mi Pani chce zabrać dopłatę skoro ja nie pobieram dopłat i Pani się poddała☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Rafalus8, czego dowodzi Twoje doświadczenie? I dlaczego Dajana nie ma sobie czym głowy zawracać? System jest zły, ale nie to, co nie zabronione jest dozwolone, lecz dozwolone jest to, co nie zabronione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę się zagmatwałam, ale rozumiem że w takim razie mogę w razie czego moje stado "chować" w innym chlewie niż w siedzibie do którego będzie przypisany numer gospodarstwa ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

w innym chlewie to nie,  bo  jeżeli  inny adres to należy to zgłosić jako kolejną siedzibę stada i zmienia się tylko końcówka z  001 na 002 

jeśli wywozisz coś dalej na pole to jest obowiązek prowadzenia rejestru-  które konkretnie sztuki i do kiedy tam będą 

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalus8    101

mam dwie siedziby stada i prawda jest taka że nikt nad tym nie sprawuje kontroli oprócz lekarza, który i tak nic z tego nie wie. Teoretycznie powinno się zgłaszać przemieszczenie z siedziby do siedziby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

w innym chlewie to nie,  bo  jeżeli  inny adres to należy to zgłosić jako kolejną siedzibę stada i zmienia się tylko końcówka z  001 na 002 

jeśli wywozisz coś dalej na pole to jest obowiązek prowadzenia rejestru-  które konkretnie sztuki i do kiedy tam będą 

A gdzie masz informacje o tym obowiązku? Mogę prosić o źródło? Byłbym bardzo wdzięczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

tam jest mowa  jedynie o czymś takim - "1. Podmioty przetrzymujące zwierzęta na pastwiskach, które stanowią miejsca letniego wypasu bydła na terenie górskim w terminie od dnia 1 maja do dnia 15 października"

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

 nie wiem czy to w ogóle aktualne 

 osobiście robię spis jak wywożę bydło 8 km na pole 

 dobrze wiedzieć w razie kontroli gdzie  i jakie sztuki  szukać 

 mało tego inne zdarzenia też mogą się przytrafić 

 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo2014    2

Witam.

posiadam trzoda chlewną w 2 miejscach(moje gospodarstwo i drugie  dzierzawione od znajomego).

Mam tylko jedną siedzibę stada zarejestrowana w ARIMR z końcówka numeru 001. Drugiej siedziby stada numeru nie posiasam(brak numeru siedziby znajomego- trzoda wpisana jest pod numerem 001.

Czy w przypadku kontroli z weterynarii mogę mieć ż tym problem-doczepią się do tego? 

Dodam że trzode przewoze raz z miejsca na miejsce a więc w przypadku rejestracji drugiej siedziby stada będę miał pełno papierowej roboty(ciągle przemieszczenia) 

Dodam tylko że dzierżawa budynków jest tylko na jakiś czas(rok-dwa). Co zrobić w takim przypadku?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
    • Przez bocianlask
      Witam,
      Mam do Was pytanie odnośnie adaptacji budynku na oborę na bydło opasowe.
      Chciałbym się poradzić Was jakie wymiary powinny mieć stanowiska (długość, szerokość). Jaki system uwięzi najlepiej zastosować. Trzymam głównie jałówki.
      Jak według Was najlepiej wykorzystać dostępne miejsce?
      Wymiary budynku podane na zdjęciu.
      Musi być różnica poziomów między stanowiskiem a stołem paszowym czy wystarczy murek, żeby nie wciągały pod siebie paszy? 
      Jak wysoki/szeroki powinien być murek?
      Do tej pory użytkuje oborę starego typu z korytami, stąd moje pytania.
      Wszelkie sugestie i podpowiedzi mile widziane.
      Pozdrawiam

    • Przez szymek
      sprzedam byki w wadze około 400kg przewaga HF ale sa też MM w ilości 11 sztuk cena 30000zł , powód sprzedaży likwidacja hodowli. małopolska 
    • Przez krisz98
      Witam, chciałbym się doradzić w sprawie założenia małego gospodarstwa. Chcą hodować bydło rasy hereford. Mam 5 ha łąki, chce zrobić wiatę, łąkę ogrodzić siatką, siano i kiszonkę będę robił sam z łąk brata, który ich nie użytkuje. Chce kupić dwie krowy z cielakami, czy powie mi ktoś jak jest z dopłatami nigdy wcześniej nie korzystałem z żadnych środków. Te krowy to będzie tylko taki dodatek, ponieważ pracuję.  
    • Przez sawyer23
      Witam.Czy w wiacie bez pozwolenia do 50m2 moge hodowac bydło?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj