Skocz do zawartości
Mikando

renault 120.54

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
qazz    0

Jak wyglada kontrolka cisnienia w skrzyni?Czasem zapala sie wykrzyknik ale rzadko.Polbiegi wchoda ladnie nic nie szarpie i przy ruszani tez ładnie rusza bez szarpania.

AlaCapone    4107

Wrzuć zdjęcie górnych kontrolek - powinieneś je mieć nad kierownicą.

Jeśli nie szarpie i działa płynnie a tylko namyśla się zbyt długo to powiem szczerze, że nie mam wielkiego pola popisu. Posprawdzaj wszystkie złącza elektryczne i czujniki. W takim przypadku kalibracja skrzyni raczej jest zbędna lecz podpięcie laptopa (METADIAG-a) do złącza komputera ciągnika przydałoby się.

Obejrzyj dokładnie ciągnik a z całą pewnością znajdziesz elektrozawory na skrzyni i zawór proporcjonalny przy silniku – to nie jest takie trudne, tym bardziej iż były już takie tematy a nawet zamieszczane zdjęcia na forum. Jeśli masz z tym problemy z ich znalezieniem trudno będzie pójść dalej.

qazz    0

U mnie dwie cewki te wsrodku sa przypalone.Od czego one sa?

[galleryimg=345501]

Nie moge dodac zdjecia.

Wiadomość z agroFakt.pl

AlaCapone    4107

To jest Nectra. Te dwa większe to zawory proporcjonalne: jeden obsługuje półbieg 2, zaś drugi 1, 3 oraz wsteczny.

Prawdopodobnie znalazłeś przyczynę. Cewki trzeba wymienić.

Co do kontrolek sprawdź, czy żarówki nie są przepalone. Od skrzyni powinna być trzecia lub czwarta od prawej.

qazz    0

Musze caly kupic elektrozawór czy tylko cewke (ten plastik)? Gdzie moge to kupic i jaki koszt moze byc? Mowisz ze te dwie cewki sa od polbiegow i od wstecznego,a od jazdy do przodu?

AlaCapone    4107

Cały elektrozawór będzie drogi, nowy w granicach 1500 zł, używany połowa ceny. Samą cewkę myślę, że kupisz za 100-160 zł.

Ta skrzynia jest skomplikowana w naprawie. Nie jestem jej znawcą i nawet nie będę próbował tłumaczyć Ci, jak ona działa. Jak masz całą wyspę na wierzchu to sprawdź wszystkie elektrozawory. Rób zdjęcia, aby potem odpowiednio złożyć.

gumiarz1    0

AlaCapone  potrzebuje się z Tobą  z kontaktować proszę zadzwon na ten numer tel. 509276225 lub napisz na gumiarz1@wp.pl chodzi mi o ciągnik renault 120.54  

gumiarz1    0

Koledzy mam pytanie , co jest jak przekroczę obroty silnika 1800 to zapala mi się czerwona lampka ostatnia po prawej  ten wykrzyknik i włącza sygnał jak zejdę  z  obrotów to się wyłącza  , to samo się dzieje na asfalcie jak i w polu , sprawdzałem czujnik obrotów wału ten pod rozrusznikiem ,przeczyściłem jego wtyczkę i nic nie pomogło ,czy może to być przyczyną ze jeżdżę na włączonym przednim napędzie którego nie mogę wyłączyć i też nie wiem czy to jest wina braku prądu na wyłączniku a potem elektrozaworze , czy może tłoczek w dzielniku jest tego przyczyną , nadmienię ze wspomaganie chodzi super półbiegi też chodzą  i sprzęgło równo bierze nie zrywa

druga sprawa to szalejąca wskazówka obrotomierza kupionego jako zamiennik na OLX bo  orginalny  raz chodził raz nie wiec kupiłem zamiennik ale sytuacja się powtarzała jak w orginalnym więc alternator dałem do przeglądu ,elektryk wymienił regulator  i miało być wszystko dobrze ale tak nie jest  nadal ta wskazówka na wolnych obrotach szaleje raz pokazuje 700 obrotów potem rośnie na 3000 i spada na 1500 i znowu rośnie i spada , ale jak  w polu silnik dostaje po garach to trzyma stałe obroty np. 1400 lub 1600 bo przy 1800  załącza się piszczyk i ta kontrolka  , myślę o nowym alternatorze  ale to wydatek około 400 zł , ale wcześniej  elektryk go pomierzy  na załączonym silniku  a wy co o tym myślicie czekam na podpowiedz

wit24    0

kupując ciągnik ja i sprzedający zadowolony po paru miesiącach tylko sprzedający zadowolony ja już nie

AlaCapone    4107

Akurat kolega @gumiarz1 jest zadowolony z tego ciągnika Renault 120.54

Pragnie jedynie usunąć wszystkie usterki - to raczej zaleta.

wit24    0

witam,zaczyna mi szarpać przy ruszaniu przód tył,półbiegi wolno przerzuca a wszystko zaczeło się po wymianie oleju

wit24    0

witam,dzisiaj to już lekka przesada padły hamulce i pali się ten trójkąt z wykrzyknikiem na wolnych obrotach od czego on jest ciśnienie skrzyni

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez emsi1903
      Potrzebuje wiadomości ile litrów i jaki olej wlać do skrzyni w Renault 120.54 z 95r. Obecnie mam mineralny Agrol U. Gdy się zagrzeje to półwki i rewers nie chcą wchodzić. Słyszałem że musi być półsyntetyczny. Czy konieczna jest wymiana filtrów przy wymianie oleju (jaki koszt). Pomóżcie
    • Przez TomekLOP
      Witam
      W mojej 103,54 nisko podnosi podnośnik pytałem innych to max podniesiony ma 105cm mój podniesie tylko na 85cm podnosząc rękami za ramiona podnośnika osiągnę te 105cm, gdzie szukać problemu może są jakieś zawory krańcowe źle poustawiane. Chyba że jest jakaś regulacja przy dźwigni do podnoszenia. Podnośnik zwykły mechaniczny bez ehr.
      Dodaje filmik jak to wygląda: 

• Przez lukas96
      Witam. Mam problem z renault 103.54 z skrzynią 24/8 a mianowicie podczas zmiany półbiegów następuje szarpnięcie. Znajomy mechanik powymieniał wszystkie filtry,olej i wyregulował na skrzyni ale problem nie ustąpił. Spowodowane jest to prawdopodobnie złą kalibracją skrzyni( to co się kalibruje przez komputer). Czy znacie kogoś kto to robi w okolicach Łańcuta. 
    • Przez mieszko12k
      Witam. Ile jest filtrów paliwa w Renault 103 14 ? Gdzie się znajdują? Jak wyglądają? Może ktoś wie, jakie ceny, jakie zamienniki czy cuś  : D
    • Przez pawelozim
      Witam wszystkich zakupiłem Reno 75-14 z 87r. i potrzebuje kilku porad a mianowicie; Jaki olej do silnika, skrzyni biegów no i przede wszystkim ile, jakie filtry, ile płynu do chłodnicy i jaki, co smarować i kiedy, dalej do czego służy pedał pomiędzy pedałami sprzęgła a hamulca czy to blokada czy co bo nigdzie jej nie widzę, i co to jest za linka z tyłu po prawej stronie na dole za wajchami od podnośnika i do czego służy, a i jeszcze jedno na desce rozdzielczej jest przełącznik tak jakby baków paliwa ale jest jeden bak po co to i koło niego po prawej pod przykrywką coś co można przekręcić śrubokrętem co to jest, a iczy są tam jakieś świece żarowe czy płomieniowa.
      Na razie tyle co bym chciał wiedzieć jak mi się coś przypomni to znowu zapytam.
      A może ktoś wie gdzie kupić katalog lub instrukcje albo skąd pobrać z internetu.
      Z góry dziękuje i pozdrawiam Paweł.