Skocz do zawartości
manieks120

Zęby agregatu uprawowo-siewnego. Dziekan Lux , Agro-system ,Henart . Co wybrać ?

Polecane posty

manieks120    30

Witam , temat wyboru zębów w agregacie uprawowo-siewnym był już poruszany wielokrotnie ale nigdzie nie mogę znaleźć konkretniej odpowiedzi. Ogólnie stoję przed wyborem krótkiego agregatu uprawowo-siewnego i mam dylemat jakie zęby w nim wybrać gdyż każdy producent stosuje inne rozwiązanie np; Dziekan Lux stosuje dwa rzędy zębów zgiętych http://allegro.pl/agregat-uprawowo-siewny-dziekan-tolmet-jaguar-lux-i6499263037.html, firma Agro-system stosuje dwa rzędy zębów prostych: http://olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-lekki-agro-system-CID757-IDddtf5.html, zaś firma Henart oferuje konfigurację mieszaną: http://allegro.pl/agregat-uprawowy-uprawowo-siewny-2-5m-3-0m-raty-i6485582536.html, Pracowałem agregatem firmy Henart i poprzez jego krótką budowę np podczas pierwszego przejazdu od granicy następowało zapychanie agregatu między pierwszym a drugim rzędem zębów. Dlatego zwracam się do was z pytaniem , jakie zęby wybrać i jeśli ktoś jest posiadaczem dowolnego z tych agregatów , proszę o opinię . Nadmienię tylko że gleby posiadam raczej lekkie choć czasami trzeba pracować w czerwonej glince 

Edytowano przez manieks120

MatiTM    0

Ja mam dwa rzędy zębów zgiętych i duży wał płaskownikowy i nic się nie zapycha z tym że agregat jest własnej produkcji. Aby sie nie zapychał najważniejszy wg mnie jest rozstaw między pierwszym a drugim rzędem zębów. 

machalp    0

Witam. rozpoczyna się sezon zimowy dlatego będę się brał za budowę agregatu siewnego i dlatego dołączam się do pytania jakie zęby najlepiej wybrać tylko ja posiadam ciężkie ziemie. a co sądzicie o tym aby założyć dwa wałki pierwszy stunowy dwa rzędy łap i później rurowy? 

jezeli ktoś robił taki agregat to bardzo proszę o jakieś rady lub fotki by nie popełnić jakiegoś błędu. z góry dzięki 

Wiadomość z agroFakt.pl

akmaly    185

Jak masz ciężkie w uprawie gleby to co Ci da 2 rzędy łap? Myślisz że tym coś uprawisz? Chyba że dodatkowo po uprawie pod sianie.

Agregat bierny na ciężkie gleby to przedni wał strunowy, 4 rzędy łap, 2 wały tylne strunowe ( jeśli ma być lekki ) lub jeden wał typu crosskil, pierścieniowy, packer ( ciężki ).

Tomasz78    335

Doradzę tak ,robie takie agregaty od lat i stosuję zęby średnio zagięte ,i to najlepsze rozwiązanie na gleby mieszne (od 3 do 6) rozstaw redlic jest co 13cm w dwóch rzedach ,jeden rząd co 26 cm (odstep miedzy rzędami 30cm osiowo) i to sie nie zapycha ,jednocześnie dokładnie uprawiając ,stosowalem również zeby mocno odgiete ,lecz to powoduje wydłużenie całego agregatu i hydropaku do tyłu ponieważ odginają się mocniej do tyłu ,prostych nie stosuje ,nie nadaja sie na cięższe gleby a uprawa nimi jest do 5cm w ciężkiej glebie

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kacper123022
      Sprzedam pług Rumptstad 4 zagonowy na zabezpieczeniach śrubowych, nowe lemiesze orały tylko na jesień 2016. Bardzo ładne krycie. Sprzedam również agregat uprawowy o szerokości 2.80m nowe końcówki graczek i tulejki w wałkach, 2 rządy wałków uprawowych rok produkcji 2004. Maszyny do obejrzenia w województwie Łódzkim okolice Uniejowa. Zainteresowanych proszę o kontakt na skrzynke. Mam również na sprzedaż opryskiwacz Pilmet 400 L w całości lub na części (lance, rozdzielacz i pompa sprawna jedynie beczka do wymiany) 
      Cena pługu - 3300 zł
      Agregat - 2500 zł
      Opryskiwacz - do ustalenia 
      P.S. Oczywiście ceny maszyn mogą ulec negocjacją przy ewentualnych oględzinach i chęci zakupu. Trzeba być otwartym na propozycje.
      Łódzkie-Uniejów.

• Przez polak97
      Sprzedam agregat uprawowy firmy UNIA
      model-KOMBI 3,7 BH.
      Rozkładany hydraulicznie.
      Rok produkcji 2011.
      Stan Bardzo dobry działa płynnie , brak luzów ,nie spękany .
      Używany dwa razy do roku na ok 8 ha.
      Zęby w bardzo dobrym stanie .
      Zapraszam do obejrzenia.
      tel 883248059

• Przez arturooo
      Witam, sprzedam agregat ze zdjęcia 3m waga 1015 kg, bardzo masywny zdjęcie tego nie oddaje, profile ścianka 6mm zresztą waga mówi sama za siebie. Zespoły łozyskowe marki FAG znawcy wiedzą co to za marka. Regulacja na łożyskach oporowych, 21 zębów prostych. Agregat jest nowy wykonywany tak jak dla siebie. W razie jakichkolwiek pytań chętnie udzielę info pod nr tel jak i tutaj na forum.
      Zapraszam do kontaktu
      Cena 9800zł do uzgodnienia
      tel 510690026

• Przez eddi87
      Witam, planuje zakup agregatu 2.1m do c360 i mam do wyboru bomet na łańcuszku za 2700 lub dziekan Apollo na docisku pływający za 3150. Wg was w który lepiej zainwestować? Ziemie pierwsza druga klasa pagórki.