Dominikus

Siewnik famarol za dużo wysiewa

Polecane posty

Dominikus    0

Hej,Co może być przyczyną ze siewnik Famarol  3 metry zakupiony używany  rok temu użyty dwa sezony i za każdym razem za dużo wysiewa i to sporo za dużo.

Próby kręcone robione i przy próbie wychodzi dobrze,a przy siewie w polu za dużo wysiewa.

Siewnik oczywiście ma skrzynie olejową.

Denka ustawione właściwie,zastawki tez.

Czy może być powodem za szybka jazda przy zasiewie? 15km?Czy nie ma znaczenia szybkość jazdy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

Pierw bym proponował zmierzyć obwód koła, policzyć ile razy powinno się przekręcić przy próbie kręconej i porównać czy próba kręcona jest właściwie robiona bo spotkałem się z sytuacją, że facet kupił siewnik, zapytał się drugiego faceta ile razy kręcić kołem i mu powiedział że 16,5 raza 

po 3 latach o obsianiu 400 ha wziąłem miarkę, zmierzyłem koło, policzyłem i wyszło że trzeba kręcić 14,5 razy 

Po tym się wyjaśniło czemu zawsze zostawało ziarna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

no wez sobie miarkę i zmierz obwód koło 

i potem weź 33,3 podziel przez obwód koła i Ci wyjdą obroty koła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    432

Moze inaczej 100metrów podziel przez 3m szerokosc siewnika i masz 33.3 potem jak kolega napisał dzielisz przez obwód wychodzi ci ilosc obrotów koła wazysz ziarno z próby ( wartosc zasiania 1ara ) mnozysz razy 100 i masz ile wysieje na ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominikus    0

wedle książki 17 razy kręcić ale właśnie koła są inne .

Po zmierzeniu koła powinno być kręcone 15,5 razy ale tez za dużo wysiewa.

Przy próbach dobrze wysiewa w polu za dużo.

Na 1 ha wysiewa około 25% więcej on normy ustalonej.

Więc stawiam ze za szybko jadę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mszk8    123

A co ma do tego książka? Mierzysz obwód koła i liczysz.


"...Życie jest za krótkie by tanie wino pić..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominikus    0

Bo było wspomniane 17 razy... jeśli wszystko gra to tak jest książkowo...

Pisałem ze obwód koła zmierzony wszystko wymierzone przy próbie kręconej jest ok ale w polu wychodzi dużo większy zasiew jak ma być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

Skoro twierdzisz że za szybko jedziesz to jaki problem zasiać 1 ha jeżdząc 8 km/h ? chyba że 4 litry ON Ci szkoda na takie próby 

 

 

Edytowano przez adrian3005

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

Ale jak byś zasiał ten jeden hektar wolniej to byś znał odpowiedź sam.

ale wydaje mi się że prędkość nie, winą może być źle zrobiona próba lub uszkodzona skrzynia wysiewająca . chociaż jak wychodzi dużo za dużo to bym obstawiał tą próbę 

Albo możesz mieć tak otwarte zasuwki w siewniku, że jedziesz 15 na godzine i siewnik ma taki pęd, że nasiona same wypadają zasuwką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominikus    0

Próba kręcona robiona była kilka razy.Żebym wiedział ze źle mi sieje to był jeździł wolnej.

Tak tylko na forum zrobiłem temat bo może ktoś miał podobny przypadek.

Rozkręcę skrzynie i zerknę jak tam wygląda może coś się ujawni.

Siałem żyto hybrydę norma 70kg na 1 ha,a mi wyszło około 100kg na/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Napiszcie jak prawidłowo wyregulować aparaty wysiewające w siewniku famarol jaka ma być szczelina między denkiem a kołem i którą śrubą dokonuje się regulacji bo jest ich trzy na każdym aparacie i nie wiem która do czego służy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez gorski
      witam jestem zainteresowany opiniami na temat prasy DF 120. 1, 8 V jest to nowy produkt famarolu prasa posiada element łańcucha w tylnej klapie .Proszę o jak najszybsze odpowiedzi bo w przyszłym tygodniu jadę zamawiac ( prasa będzie pracować tylko w słomie ) pzd. Gorski
    • Przez razor275
      Witam
      Może trochę głupie pytanie ale jestem w temacie naprawy kosiarek zupełnie zielony , no ale cóż przejdźmy do sedna sprawy.
      Otóż jak ściągnąć w tej kosiarce ślizg ? odkręciłem od spodu tą śrubę na imbus (jedna była ) , wysuną się trochę no ale dalej nie pójdzie coś go tam trzyma .
      Proszę o wyjaśnienie jak to zrobić .
      Z góry dziękuję za odpowiedzi .
    • Przez valtran111
      piszczie wszystko co wiecie o tych kosiarkach szczególnie oipinie i ceny?
    • Przez Marco007
      Witam. Zakupiłem prasę jak w temacie i nie działa mi w niej owijanie siatką. Chodzi o to że ten siłownik elektryczny który odpowiada za rozpoczecie i chyba za zakończenie owijania ma ucięte dwa kabelki i nie wiem jak to wszystko podłączyć aby zadziałało. Ma ktoś doświadczenie w tej prasie?? Mogę zamieścić zdjęcia jeżeli to komuś coś pomoże.
    • Przez mmzz23
      Witam,
      Mam problem z moją prasą Famarol DF 1.8 v. Usterka dotyczy zmiany ilości owinięć siatką. Na najwyższym położeniu prasa powinna owiną belkę 3,5 raza natomiast owija ją może nawet nie 1,5 raza. Czego może dotyczyć problem? Może jakaś regulacja. Ktoś przerabiał już ten problem? Nie mogę jeszcze w niej znaleźć korka którym móglbym wlać nowy olej do przekładni jeśli ktoś się orientuje. Prasa z 2010 roku.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj