Skocz do zawartości
Damian71311

Jaki wskaźnik ciśnienia oleju do c-330

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
C-330
elektrotech    3

polecam -sam taki zamontowałem - plusy - wizualnie widzisz co jest jak i tez podpięcie czujnika na żarówkę ... co do montażu przewód jest deko długawy ale .. umiejetnie ułozenie .. nie spowoduje problemu -POLECAM - ja dodałem podswietlenie led-a -rozmontowałem delikatnie wiercenie otworu .. zalane klejem - i sprawuje sie doskonale

Roki212    83

Jak chcesz dobry wskaźnik z w miarę dokładnym wskazaniem to bynajmniej taki zegar

http://allegro.pl/wskaznik-cisnienia-oleju-czujnik-ursus-c330-c360-i6482829510.html

lub szukasz sprawnego zegara z epoki

http://www.olx.pl/oferta/zegar-wskaznik-cisnienia-oleju-liaz-oryginal-z-epoki-CID5-IDaAQNz.html#8e144f3e11

i dodajesz tylko sam przewód z trójnikiem.

A jak aby tylko pokazywał że jest ciśnienie to ten co znalazłeś będzie ok 

Wiadomość z agroFakt.pl

balcerek1    91

Witam tak jak w temacie jaki wskaźnik ciśnienia oleju polecacie do c-330 ? 

ja znalazłem coś takiego http://allegro.pl/wskaznik-cisnienia-oleju-czujnik-ursus-c330-c360-i6421950594.html i nie wiem czy on się dobrze sprawuje czy nie 

Bierz tego co ci ROKI 212 pokazał bo tego co ty znalazłeś to może godzinę wytrzyma i będzie po zegarze.

Adi96    875

Nie kupujcie z ruską przedziałka bo one mają najczęściej przekłamana najlepiej  z tego pierwszego linku  co Roki podeslał a najlepszy z tych wszystkich jest z gliceryną  on ma najbardziej dokładny odczyt z KFM można zakupić

Adi96    875

Jak nic nie trzeba przerabiać? Trzeba kombinować przewód ciśnienia oleju gumowy bądź metalowy  jak gumowy to go zakuć i wkręcić w miejsce czujnika,  a coś 328 mialo innego że taki zegar  jest trudny do podłączenia? Pierwsze c-330 też z takimi wychodziły oraz z białym obrotomierzem więc koleżko jest słabo doinformowany

stachuu24    1

czytaj ze zrozumieniem ..."ze niby z 28..."

napisałem tak bo  na stronie sklepu z tym wskaźnikiem pisze ze jest z 28 chodz ja sam miałem taki w 30 -sce podłaczony  był z filtrem oleju metalowa rurka

"...Trzeba kombinowac przewod cisnienia oleju ..." 

ta da----->https://www.grene.pl/przewod-wskaznika-cisnienia-oleju-pasuje-do-c-330.html

a jak ktoś jest rozumny to wkreci trójniczek i bedzie miał i kontrolke i manometr

Edytowano przez stachuu24

Adi96    875

Bo bąk miał wstawkę na ten przewód a ty musisz w miejsce  czujnika wkręcić

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Dosieg
      Witam formułowiczów!
      Otoż był już podobny temat, lecz chcę go wznowić i zadać ponownie to samo pytanie. 
      Mam Ursusa 3512 już tyle lat i niestety, ale jego moc już mi nie wystarcza i pomyślałem tak o zamianie silnika też z rodziny Perkinsa, coś z modelu 5312/14 lub 5714. Słyszałem, że mocowania są takie same a tył wzrokowo wygląda identycznie jak w 3512 tyle co na kołach jest wyższy. Ten zmodyfikowany ciągnik pracował by z belarką do kręcenia rocznie ok 700bel i w paszowozie 10m3 z przekładnią dwu biegowo, dodatkowo jeszcze to co jest w stanie zrobić 3512, rotacyjną, kultywator, talerzówka itp.
      Główne moje pytanie brzmi, czy to wytrzyma tak dużą moc bo niemalże 80km w ostateczności. No ten most, cały środek i skrzynia biegów jest identyczna. Wydaje mi się, że taniej jest właśnie z zamianą silnika niż kupować całkowity 53 bądź 5714
      W miarę doświadczenia i nabytej wiedzy, proszę o odpowiedź! 
    • Przez Podol000
      Panowie, jakiej długości i grubości siłownik muszę zastosować, aby przerobić tura z linki na siłownik?
    • Przez kiro67
      Witam, zastanawiam się nad zamontowaniem w swoim ttaktorze-Ursus c328 wspomagania elektrycznego. Widziałem na Youtube filmiki z takimi modyfikacjami w c330, gdzie ludzie wstawiali do ciągników wspomaganie elektryczne z scenica II. W związku z tym mam kilka pytań:
      -Czy w c328 również będzie można takie coś zamontować?
      -Czy będzie trzeba przyciąć zbironik paliwa? A może też coś innego?
      -Czy będzie z tym dużo zabawy? Czy komuś z Was udało się tego dokonać właśnie w c328?
      -Od jakiego samochodu najlepiej wykorzystać wspomaganie-scenic II czy może jakieś inne?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i rady.
      Pozdrawiam serdecznie!
    • Przez Damian71311
      Moja mała modyfikacja  

• Przez Chochlik
      Witam, posiadam C-330, jakiś czas temu pękło mi łaczenie skrzyni z silnkiem więc kupiłem skrzynie od c-328 ale ona nie posiada wyjścia na licznik obrotów. Posytanowiłem że przewierce się przez skrzynię i wyprowadzę linkę ale okazało się że jest ona za krótka, może ktoś wie od czego mogę dopasować inną linkę albo podpowiedzieć inne rozwiązanie.