Polecane posty

racyl    1835

ja sypię w rzędy tylko. trzeba by to zliczyć bo i dawałem w poprzednich latach jesienią siarczan potasu i fosdar dodatkowo a wiosną polifoskę start

po marnej cenie w 2018r  zamiast bez chlorkowej polifoski start dałem chlorkową polifoskę 6 w jednej dawcę i ku mojemu zdziwieniu te maliny były lepsze niż na bezchlorkowych. każdy co je widział pytał się co im daje a mi się tylko śmiać chciało że po polifosce 6 taki efekt był

podobno nie można co roku dawać chlorkowych nawozów ale raz na jakiś czas to przejdzie

jak skończyłem z z stompem to i te maliny lepiej rosną. tą sugeestię  przywiozłem z waszych stron właśnie i rzeczywiście lepsza

mus    5

U mnie stosujemy polifoske 6 gdy malina puści nowe zielone pędy. Od tego roku będę stosował oprysk na chwasty tylko wyszła mi nazwa tego środka... Będę wiedział gdy pojadę po niego taki mi doradziła w sklepie do tej pory gryzowalem w między rzędach niestety po deszczu dużo jest w blocie i gorzej się chodzi, chociaż przy moich 500 krzakach 😂 przelecę z kosa spalinowa i też będzie. Na zamieranie pędów stosowałem yamato, w sezonie widziałem parę krzaków, którym nie pomogło to czy stosujecie coś innego? 

racyl    1835

nie ma środków na chwasty po za tymi co o nich pisaliśmy

glebogryzarka to wcale nie jest głupi pomysł, sam stosuje i sobie chwalę i nie chodzi tu o chwasty

co do środków grzybowych to jest ich sporo i jest w czym wybierać

Edytowano przez racyl

Wiadomość z agroFakt.pl

thor1984    105

Mi się wydaje, że z tymi nawozami chlorkowymi to trochę bujda żeby ich nie stosować. Tak samo jak z wodą z wodociągu. Kiedyś podlewalem i nic im nie było. Znajomy do tej pory podlewa i też jakoś nic złego się nie dzieje. Też stosuje glebogryzarkę głównie aby zwezyc szerokość rzędów ale jak dla mnie ma ona jedna wadę - strasznie wyciąga kamienie na wierzch

racyl    1835

nie wiesz do końca czy w tej wodzie w wodociągach wszedzie to samo dodają tak jak ja nie wiem czy wcześniej dawane nawozy się nie zmagazynowały i dopiero w ostatnim roku się uaktywniły

Na pewno nie ma co przesadzać bo procentowa zawartość PK jest prawie 2x tyle . regularnie to bym jej raczej nie dawał a np w truskawce tym bardziej. tak samo na młode 1 roczne plantacje malin

tomn95    40

Waszym zdaniem lepiej jest przyciąć maliny letnie (do ok 1m) po posadzeniu i będzie to miało korzystny wplyw na wiosne przy wypuszczaniu nowych odrostów? Czy nie ma to aż takiego znaczenia? 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Agro_Durdy
      Na owsie dokładnie to na liściu flagowym pojawiły się białe plamy owies był pryskany dwa dni temu mocznikiem, siarczanem magnezu siedmiowodnym,oraz plonvitem z góry mówię że dawkowałem tak jak na opakowaniach było nic "na oko"
      Prosił bym o rady czy pryskać jakimś fungicydem co robić ?
    • Przez Michal94lublin
      Witam  . Chciałbym się dowiedzieć co to za choroba w marchwi, która się pojawiła u mnie na polu .Może ktoś miał z was do czynienia z tą choroba i wie jak sobie z nią poradzić. Zdjęcia w załączniku 

• Przez NHCS
      NWitam. Podczas sortowania odrzucucono u mnie parę ton schorowanych i źle przechowanych ziemniaków, np. mokra zgnilizna. Co powinienem fachowo z tym zrobić,  żeby nie rozwodzić tych chorób po polu? Bo jeżeli wyrzuca np. na obornik to tak się dzieje. 
    • Przez Piotrekcbr
      Witam. Co to jest czy ktoś wie?

• Przez Konfetti223
      Witam wszystkich 
      Mam problem z kapustą, tzn. kapusta jest dość mała jak na ten czas i co gorsze ma uschnięte dolne liście a te trochę wyżej zaczynają robić się zółte oraz na krańcach pojawiają sie czarne "kropeczki" nie wiem dokladnie jak to nazwać.
      W zeszłym roku również mieliśmy problem z kilkoma tunelami, tej samej odmiany ale na innym stanowisku.
      Każdy wtedy twierdził że kapusta nie była zahartowana przed zdjęciem folii oraz to że miała zbyt mokro (2-3 dni po zdjęciu folii nadszedł ulewny deszcz). Wtedy nawet opryski na grzyba nie pomagały.
      W tym roku jest podobnie jednak ta "faza" zrobiła się o wiele szybciej bo jeszcze pod tunelami.
      Już po prostu ręce opadają... Może ktoś miał podobnie i wie co może pomóc? Bardzo proszę o pomoc 

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj