Skocz do zawartości

Polecane posty

tomn95    14

I dajesz ten nawoz dolistnie poprzez oprysk ? Te 250l wody to na jaki obszar?

marluk    29

no tak, to nawoz dolistny jak sama nazwa wskazuje stosuje sie go dolistnie :) mam rozna maline w roznym wieku i naprawde ciezko okreslic ile idzie mi wody na ha.

thor1984    7

A Ty ile razy pryskasz kristalonem :) I czy stosujesz coś oprócz tego np. bor czy kristalon w zupełności wystarczy?

Wiadomość z agroFakt.pl

marluk    29

ja tak okolo 2-4 razy lacznie. Stosuje bor, saletre wapniowa, nie powiem ci czy wystarczy bo to zalezy od stanu, kondycji i odzywienia malin.

marluk    29

nie, stosuje zaleznie od fazy rosliny. zaczerpnij podstawowa wiedze na temat nawozenia malin a nastepnie jak bedziesz mial szczegolowe pytania to pytaj, jesli bede wiedzial chetnie odpowiem...

marluk    29

zadajesz za duzo oczywistych pytan, naprawde poczytaj najpierw troche o tym. jesli masz nawadnianiie to oczywiscie lepsza fertygacja jesli nie to odpowiedz prosta.

tomn95    14

No wlasnie mam nawadnianie i dlatego pytam a Ty sie tak nie wkurzaj od razu. Czytalem, ze 0,5-3 kg na ha na 1000 l wody. Tzn ze jak nawoz sie rozpusci wczesniej czy pozniej to i tak trzeba dac te 1000l. Ale tam jest napisane, ze 12 kg ma byc podawane przez tydzien. Tego troche nie rozumiem.

marluk    29

co dawales do tej pory? Srodek bardziej tani czy drogi? Podaj wiecej informacji bo ciezko cos doradzic. W ciemno proonuje Mythos.

Tomaszeek    3

dawalem zabieg sadoplonu ale on podobno dziala do 1-2 deszow i go zmywa mam kupiony wlasnie mytos cena nie gra roli ;p aby zbiory byly dobre ;p a co do dobrych odzywek mogl bys cos podac i czy od robaka juz sie ryska czy czekac na kwiat?

marluk    29

odezwij sie na priv do mnie to ci doradze co i jak. Napisz ktory rok maliny jakie odmiany itp...

thor1984    7

marluk a mógłbyś napisać kilka wskazówek na forum bo myślę, że nie tylko mi byłyby pomocne?

marluk    29

jak cena nie gra roli to daj mythos pozniej bellis i pozniej switch a pp pierwszym zbiorze teldor. Efekt bedzie super jesli zastosujesz w odpowiednch fazach. Odzywki proponuje firme yara. Od fazy kwitnienia do zbioru kristalon pomaranczowy co tydzien na przemian z saletra wapniowa calcinit. Od jakiego robaka? To malina letnia czy jesienna?

Tomaszeek    3

malina to letnia glen no nie wiem od jakiego narazie tam żadnego robaka nie widze mozesz napisac na priv lub tutaj o tych fazach? dzieki wielkie

marluk    29

daj teraz jak najszybciej ten mythos + kristalon pomaranczowy, za jakies 10 dni bellis + saletra wapniowa calcinit nastepne 10 dni daj switch + kristalon pomaranczowy...

marluk    29

jak chcesz to zawsze przypalisz... jak dasz poznym wieczorem w dawce 1kg na 300l wody to nie ma szans na przypalenia. ja czesto daje na 250l wody i nigdy nie przypalilem.

marluk    29

jaki budzet? Bo nie wiem czy radzic srodki budzetowe czy drozsze?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tommy66692
      Witam
      Założyłem ten temat poniewaz chce aby Ci którzy maja mailny, truskawki czy porzeczki podawali w tym temacie po jakiej cenie sprzedają
      Proszę o zestawienie cen z 2 dni np. oddawalismy 05.06.2008 i 06.06.2008 to piszemy posta w jakiej cenie oddawalismy przez te dni. Nie piszemy ceny za jeden dzien.

Teraz proszę o podawanie cen ogolnie, poniewaz sezon sie jeszcze dobrze nie zaczął a wiem ze niektorzy juz mają owoce wiec być moze ze juz sprzedawali.

Ostatnio w AgroBiznesie mówili ze cena wyjsciowa ma wynosic 6,60 zł Czyli bardzo dobrze. Z ceny malin rolnicy maja byc takze zadowoleni, ale okaze sie to w praktyce.
    • Przez daniel18
      Mam problem z kukurydzą. Ma już około 2 miesiące i liście w niej zwijają się i marszczą. Jak jest tego przyczyna?
    • Przez sezam
      jakie są kombajny do malin i ile kosztują
    • Przez sezam
      Witam mam mam trochę tego maliny z 40 arów a truskawki 15arów i chciałbym się spytać czy nawadniacie swoje plantacje i czy widzicie jakiej porawe wydajności
    • Przez IMATEUSZI
      Witam, chciałbym wydzierżawić kawałek pola pod uprawę malin. Pole nie jest obrabiane od około 15 lat, rośnie na nim trawa. Jaki areał obsadzić na początek i jaką odmianą tak aby samemu w 4 osoby zbierać ją. Jak wyprawić  to pole? Jakie nawozy zastosować? użyć obornika? Oczywiście sadziłbym ją późną jesienią. Chciałbym też zbadać pH gleby, myślicie że kupno własnego kwasomierza to dobre rozwiązanie? pomiary są dokładne? i najważniejsze - jaką wybrać odmianę oraz w jakich odstępach nasadzać ? Czy jeżeli spryskałbym łąkę roundapem to jaki jest okres karencji sadzenia w tym miejscu nowej rośliny? Ile sztuk potrzeba malin? u mnie ceny wahają się średnio po 30gr od krzaka. Dziękuję za odpowiedzi