Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Toru    15
Dość dużo młodych pędów się pokazuje, chyba zrezygnuje z reglone, tylko co zrobić z tą zielenina? Pryskac belka obok krzaka a w środek motyka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Pryskaj nie czekaj wyjdą drugie 

Ja będę pryskal mocznikiem w wysokim stężeniu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15
Szkoda mi ich 😋 opryskam belka obok krzaka i upale tylko boczne pędy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master21    11

Tydzień temu opryskałem plantacie malin kerbem w ilości 600g na 60l wody na powierzchni 20 arów. Pryskałem całe pole lecz nie widać efektów. Temperatura gleby nie przekraczała 15°C. W czym problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Kerb jest środkiem do stosowanie późną jesienią z uwagi na to, że działa bardzo powoli i najlepiej w niskich temperaturach. W wysokich ulega szybkiemu rozkładowi i spada jego skuteczność.

Po tygodniu to nawet efektu glifosatu nie będzie widać a co dopiero kerbu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master21    11
4 godziny temu, Agrest napisał:

Kerb jest środkiem do stosowanie późną jesienią z uwagi na to, że działa bardzo powoli i najlepiej w niskich temperaturach. W wysokich ulega szybkiemu rozkładowi i spada jego skuteczność.

Po tygodniu to nawet efektu glifosatu nie będzie widać a co dopiero kerbu

Ok dzięki za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1994kuba1994    63

jeżeli mamy dawkę oprysku na choroby np: 1l/ha to liczycie jaki opszar zajmują same rzędy malin czy normalnie obszar działki na jakiej się znajdują?

i jaki oprysk polecacie na rdzę oprócz zato i luna sensation?

Edytowano przez 1994kuba1994

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje trzyletnie Glen Ample...

IMG_20180425_110340.thumb.jpg.869c448a6f65551d848a9df3015b1986.jpg

A tu pierwsze pąki kwiatowe...

IMG_20180425_110435.thumb.jpg.f26beeec7384444607ab8a271a4236a7.jpg

 

Czy już komuś też puszczają pąki kwiatowe? Bo u mnie patrzyłem zaczynają około dwa tygodnie wcześniej niż w ubiegłym roku.

IMG_20180425_110330[1].jpg

Edytowano przez LukaszZalewski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja pryskałem tydzień temu mospilanem z flipperem. Poczekam jeszcze aż większość pąków się wytworzy i pewnie w weekend majowy powtórzę zabieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Jak odbił pąk od starej łodygi to normalne że zakwitnie. Pędy wybijające z pąków na korzeniach będą owocować normalnie. Jak patrzę nie raz to wiele osób zostawia czopy nawet i 10 cm nieskoszonego - wówczas sporo owoców jest w czerwcu. Ja zawsze goliłem po ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master21    11

Jaką ilość miedzianu 50WP na 20 arów maliny? Liczy się powierzchnie pola na którym znajduje się plantacja czy tylko rzędów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

witam mam maline polesie niektóre już wyszły i pare malin ma liście ciemno czerwone oraz po bokach czerwone co to może być? I jeszcze jak dam za dużo azotu to coś może się stać poważnego?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fosforu jej brakuje. Musisz zbilansowac pierwiastki w malinach, nie wystarczy wieksza dawke dac azotu. Trzeba rownomiernie rozlozyc odzywianie. A teraz to najlepiej dolistnie, bo na posypowy fosfor juz pozno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Każda malina po wyjściu z ziemi przybiera kolor czerwonawy. W miarę rozwoju blaszki liściowej nabiera zielonego koloru. najlepiej wstaw zdjęcie bo tak to każdy może mieć inny obraz w głowie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master21    11

Miedzian polecono mi zastosować jeszcze wczesną wiosną ale nie widziałem sensu więc dopiero teraz pryskałem. Pryskałem nim ponieważ ma niby ograniczyć występowanie chorób. Jakie stosujecie środki zapobiegawczo na ochrone przed chorobami?20180430_202649.thumb.jpg.616b7a1a7079ece1a6f572501d1084ab.jpg20180430_202712.thumb.jpg.405108df280e38894d587fa397e20d27.jpg

Wie ktoś może co to za żółte plamy?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miedzian nie jest zarejestrowany na maliny, wiec ja z niego nie korzystam - nawet nie wiem czy ogranicza jakies choroby. Teraz polecalbym Ci zastosowac srodek na szara plesn i zamieranie pedow. Jesli masz maline jesienna to dobrym srodkiem bedzie sadoplon, bo ma 28 dni karencji. Potem przed kwitnieniem moze byc Mythos lub Zato z uwagi na krotka karencje. Zato dodatkowo rdze Ci ograniczy. A te plamy to moze byc przebarwiacz... Zobacz czy pod lisciem w miejscach zoltych plam sa zielone, jesli tak to przebarwiacz. Wtedy pomoze ortus lub envidor.
A swoja droga to jakiego srodka uzywacie zapobiegawczo na rdze. Mi polecono siarkol i podobno dziala. Jesli ktos go stosuje to niech napisze ile i w jakich terminach, bo wydaje mi sie, ze juz mozna by go uzyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685
Napisano (edytowany)

Która z tych przystawek będzie lepsza do malin? Pierwsza czy druga? Różnica w cenie to około 2200 zł. 

2903626000_1525164433_thumb.jpg

 

3345897400_1525164614_thumb.jpg

Edytowano przez thor1984

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master21    11
11 godzin temu, LukaszZalewski napisał:

Miedzian nie jest zarejestrowany na maliny, wiec ja z niego nie korzystam - nawet nie wiem czy ogranicza jakies choroby. Teraz polecalbym Ci zastosowac srodek na szara plesn i zamieranie pedow. Jesli masz maline jesienna to dobrym srodkiem bedzie sadoplon, bo ma 28 dni karencji. Potem przed kwitnieniem moze byc Mythos lub Zato z uwagi na krotka karencje. Zato dodatkowo rdze Ci ograniczy. A te plamy to moze byc przebarwiacz... Zobacz czy pod lisciem w miejscach zoltych plam sa zielone, jesli tak to przebarwiacz. Wtedy pomoze ortus lub envidor.
A swoja droga to jakiego srodka uzywacie zapobiegawczo na rdze. Mi polecono siarkol i podobno dziala. Jesli ktos go stosuje to niech napisze ile i w jakich terminach, bo wydaje mi sie, ze juz mozna by go uzyc.

Przebarwiacz to coś groźnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574
12 godzin temu, LukaszZalewski napisał:

Miedzian nie jest zarejestrowany na maliny, wiec ja z niego nie korzystam - nawet nie wiem czy ogranicza jakies choroby. Teraz polecalbym Ci zastosowac srodek na szara plesn i zamieranie pedow. Jesli masz maline jesienna to dobrym srodkiem bedzie sadoplon, bo ma 28 dni karencji. Potem przed kwitnieniem moze byc Mythos lub Zato z uwagi na krotka karencje. Zato dodatkowo rdze Ci ograniczy. A te plamy to moze byc przebarwiacz... Zobacz czy pod lisciem w miejscach zoltych plam sa zielone, jesli tak to przebarwiacz. Wtedy pomoze ortus lub envidor.
A swoja droga to jakiego srodka uzywacie zapobiegawczo na rdze. Mi polecono siarkol i podobno dziala. Jesli ktos go stosuje to niech napisze ile i w jakich terminach, bo wydaje mi sie, ze juz mozna by go uzyc.

Zamiast stosować bardzo drogi środek ortus 050 , lub Envidor 240 w cenie 1 l 670 zł .  Zastosować Proteus 110 OD 1L w cenie 120 zł za 1 l i jest bardzo skuteczny i ma 28 dni .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

A Ty z kim na rozum się mienił???O.o

Akarycydy chcesz zastąpić  zoocydem?

Proteus  tylko przyspieszy namnażanie przędziorka  zabijając naturalnych wrogów przędziorka. Proteus to mieszanka decisu ( czyli totalnego pyretroidu) i calypso

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luk7530
      Witam, mam problem z dwuletnią plantacją malin Laszka, a jest ich 0.25ha.  Sąsiad pryskał swój groch za miedzą herbicydami Command 480 EC i Afalon 450 SC chociaż powinien zachować odległość 20m od plantacji roślin sadowniczych. Przez pierwsze 4 dni po opryskaniu nie było nic widać, dopiero jak przeszedł deszcz oprysk zaczął parować i maliny zaczęły zółknąć, z każdym dniem jest coraz gorzej. Ogólnie  teraz cała plantacja jest żółta. W załączniku przesyłam zdjęcia. Wczoraj opryskałem odżywką Asashi. Jak ratować te maliny? Co mam jeszcze zrobić? Sąsiad się przyznaje do tego co zrobił. Jak teraz ściągnąć od niego odszkodowanie? W jaki sposób to obliczyć? Czy te maliny się odnowią? Czy na następny rok będą jeszcze widoczne skutki tego oprysku? Pomóżcie.


    • Przez and1
      Witam, Mam problem z rozpoznaniem choroby jęczmienia jarego.
      Proszę o pomoc w identyfikacji.
      Pozdrawiam


    • Przez crystal169
      Witam, po wizycie na polu pszenicy jarej rzucały mi się w oczy takie kłosy.
      Co to może być?
      Choroba czy przypalenie?

    • Przez crystal169
      Witam, po przeglądzie plantacji pszenicy ozimej spotkałem się z czymś takim pomiędzy kolankami. U sąsiadów też to jest. Co to może być za szkodnik lub choroba?



    • Przez adid0s
      Witam
       
       
      Dziś zauważyłem że jedna z gęsi nie je, coś wypływa z dzioba jakaś woda, cieżko się jej oddycha i charczy i czasami kichnie/kaszle
       
      Czy coś da się zrobić bo szkoda by się zmarnowała to tak się ją zabije (gęś ma 3 miesiące) i jej szkoda mogła by jeszcze podrosnąć
       
      Jakieś sugestie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj