Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mag67    1

Ja używam czerwonych.Chyba Anna,albo żle kojarze.Bardzo dobre,tylko przy zbiorze bardzo mylący kolor.

mag67    1

Na uroki pryska 3%roztworem wody święconej z dodatkiem deksybiblianu jasności

tomn95    14

Ja używam czerwonych.Chyba Anna,albo żle kojarze.Bardzo dobre,tylko przy zbiorze bardzo mylący kolor.

Przypinasz jedna maline dwiema zapinkami wyzej i niżej? Jak to u Ciebie wygląda?

Wiadomość z agroFakt.pl

aezakmi666    1

Witam mam pytanie . Czy można opryskać maliny po skoszeniu jakimś glifosatem ale po odpowiednim czasie jak zaschnie malina żeby popalić trochę chwasty ? i mam pytanie odnośnie skasowania bo potrzebuje jeden rząd skasować . W tamtym roku wykopałem starannie bo był bardzo rzadki i zasadziłem inna odmianę teraz więcej jest tej starej niż nowej więc gdzieś popełniłem błąd. 

thor1984    7

Teraz na jesień jakie stosujecie nawozy pod malinę jesienna po skoszeniu? Czy typowe pod jagodowe typu hydrocomplex?  Czy stosuje ktoś nawozy jak sól potasowa, siarczan, superfosfat?

18paradise    0

Witam
Potrzebuje pomocy odnosnie odmiany,czy ktś wie jaka yo odmiana maliny na ogol mam glen ample ale wkradlo mi sie kilka krzakow takiej odmiany jak na obrazku.
Drugie pytanie jakie zabiegi wykonywac w malinie letniej przed zima? Pozdrawiam

post-217049-0-97072600-1508320207_thumb.jpg

post-217049-0-60194600-1508320235_thumb.jpg

1994kuba1994    58

Witam posadziłem maliny jesienne i mam teraz pytanie, czy można czymś opryskać teraz role żeby zapobiec chwastom czy dopiero na wiosne?

Mocnyfend    22

Witam ,mam kawałek ogrodzonej łąki nieużytku ,ziemia dobra  ,doprowadziłem tą działkę do porządku ,powyrywałem krzaki ,korzenie ,opryskałem glifosatem i z dwa tygodnie temu posadziłem maliny jeżyny i dwa rzędy drzewek wiśnie czereśnie jabłka gruszki śliwy brzoskwinie ,liczę że za kilka lat będzie owocu na swoje rodziny potrzeby ,pytanko podsypać jesienią jakimś nawozem ,a może wiosną

AlaCapone    3666

Najpierw badanie gleby, potem dobieramy wszystkie składniki do zasobności gleby i potrzeb poszczególnych roślin. W ciemno to można często więcej szkody narobić a z całą pewnością wywalić kasę w przysłowiowe błoto.

• Like 1

123mamut    1

Wycinając swoje maliny natrafiłem na trzy sztuki których łodygi były częściowo puste, czy to przypadkiem nie jakiś szkodnik?

Agrest    357
Dnia 11.10.2017 o 20:38, aezakmi666 napisał:

Witam mam pytanie . Czy można opryskać maliny po skoszeniu jakimś glifosatem ale po odpowiednim czasie jak zaschnie malina żeby popalić trochę chwasty ? i mam pytanie odnośnie skasowania bo potrzebuje jeden rząd skasować . W tamtym roku wykopałem starannie bo był bardzo rzadki i zasadziłem inna odmianę teraz więcej jest tej starej niż nowej więc gdzieś popełniłem błąd. 

Dopóki miałem maliny to tak robiłem. Ale warunek, że maliny muszą być w stanie spoczynku i rany po scięciu już przyschnięte. Czyli najlepiej jakiś miesiąc po skoszeniu. Na wiosnę widoczne mogą być pojedyncze rośliny z objawami uszkodzeń glifosatem.

Normalne, że wszystkich korzeni nie wybierzesz i masz duże prawdopodobieństwo zamieszania odmianowego.

Dnia 22.10.2017 o 07:48, 1994kuba1994 napisał:

Witam posadziłem maliny jesienne i mam teraz pytanie, czy można czymś opryskać teraz role żeby zapobiec chwastom czy dopiero na wiosne?

Możesz użyć Devrinolu - gleba powinna być bez grud i opadłych liści. Można dostać jeszcze azotop ale na młodą plantację trzeba trochę uważać ze stosowaniem - środek wycofany w naszym kraju.

racyl    4
Dnia 14.11.2017 o 12:05, Agrest napisał:

Dopóki miałem maliny to tak robiłem. Ale warunek, że maliny muszą być w stanie spoczynku i rany po scięciu już przyschnięte. Czyli najlepiej jakiś miesiąc po skoszeniu. Na wiosnę widoczne mogą być pojedyncze rośliny z objawami uszkodzeń glifosatem.

Normalne, że wszystkich korzeni nie wybierzesz i masz duże prawdopodobieństwo zamieszania odmianowego.

Możesz użyć Devrinolu - gleba powinna być bez grud i opadłych liści. Można dostać jeszcze azotop ale na młodą plantację trzeba trochę uważać ze stosowaniem - środek wycofany w naszym kraju.

azotop to samo co venzar a ten jest dostepny. czemu jest szkodliwy dla malin jak w truskawce można już stosować 14dni po posadzeniu

Agrest    357

Mówiłem o Azotopie (symazyna), a nie Azotopie New (lenacyl)

AlaCapone    3666
Dnia 11.10.2017 o 20:38, aezakmi666 napisał:

Nigdy wszystkiego się nie pozbędziesz, korzeni zostało zbyt dużo.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się