Skocz do zawartości

Polecane posty

malkostrn    0

Witam mam problem z malinami. Wiosna podsypałem obornikiem bydlęcym granulowanym. Pryskane polyversum wp.

Proszę o pomoc w rozpoznaniu co im dolega.

post-217081-0-54987700-1496839230_thumb.jpg

post-217081-0-59202800-1496839234_thumb.jpg

18paradise    0

Witam czy ktos pomoze jescze tydzien temu bylo ok dzis nie wiem cos sie dziejecz tymi malinami czego tu brakujepost-217049-0-40400300-1496845921_thumb.jpgpost-217049-0-87407600-1496845816_thumb.jpg

Wiadomość z agroFakt.pl

gerald987    1

Z racji tego że moje pytanie znikło w gąszczu innych to pytam się ponownie. Czy to wirus czy brak jakiegoś składnika pokarmowego? Dodam że na wiosne wszystko było ok. Liście ładnie wyglądały,zielone. A teraz nie wiemma co siez dzieje.

post-152994-0-54389400-1496904545_thumb.jpg

18paradise    0

Dziekuje Panowie za odpowiedz a jeszcze zapytam nie bedzie problemu jak dawalem we wtorek oprysk nie za duzo trgo bedzie ?jesli dzis dalbym ten kristanol?

Jarecki88    183

A w czym problem? Wczoraj nim pryskałem i rozpuścił się normalnie.

racyl    5

a weź to rozpuść ;)

przecież to się momentalnie rozpuszcza. chyba z czymś innym miałeś do czynienia

thor1984    7

Mam 2 pytania . Pierwsze odnośnie nawożenia azotem malin jesiennych a mianowicie czy stosujecie dodatkowo nawóz azotowy poza tym który zawarty jest w nawozach typy hydrocomplex czy bontar? Jeśli tak to jaki? I druga sprawa . Maliny jesienne nawadniam z wodociągu i jak na razie nie zauważyłem jakichś negatywnych skutków ale mam pytanie czy można nawadniać również maliny letnie? Czy nie są jakieś jakby to powiedzieć "delikatniejsze"?

LubelakLS    0

Witam, mam problem z maliną letnią odmiany glen, liście zaczynają "żółknąć" a następnie usychają. Proszę o pomoc, załączam zdjęcia :)

post-56593-0-85168300-1497116991_thumb.jpg

post-56593-0-91571800-1497117014_thumb.jpg

post-56593-0-31777400-1497117042_thumb.jpg

post-56593-0-69496400-1497117069_thumb.jpg

skubiii    1

Witam. A ja mam problem z rdza maliny. Sęk w tym że kilka tygodni temu pryskalem Zato na rdze. Dzisiaj zauważyłem kropki. Czy jest jeszcze jakiś inny preparat? Czy mimo wszystko mogę jeszcze raz polecić Zato? A wiem że w ulotce jest napisane że można go stosować raz w sezonie

Piterpiter    0

może score 250 ec, ciężko powiedzieć konkretnie co by pomogło, przypuszczam,że te już zarażone są raczej nie do odratowania 

rafik84    0

Z przykrością stwierdzam iż ZATO nie pomógł w mojej malinie i jak grzybek był tak i przeniósł się na inne krzaki. Po 14 dniach zalecają ponownie zastosować ale i tak mi to nie pomogło ;-( Score można wg ulotki zastosować 2 razy w sezonie. Spróbuj coś z innej grupy chemicznej bo badziewie się uodparnia lub 

pojawia sie inny gatunek grzyba.

A Switch 62WG stosowałeś ? Jest to sodek systemiczny, wchodzi w roślinę może coś to da...

skubiii    1

Czyli można pryskac Zato 2 razy? Bo według P.O.R to można użyć Go tylko raz. I nie piszą o innych preparatach na rdze. Switchem mam zamiar teraz polecić na zamieranie pędów, bo zauważałem kilka suchych sztuk. Dzięki za podpowiedź

tommy66692    10

po raz kolejny powtórze ZATO nie cofnie rdzy, ono tylko zabezpieczy jeśli jeszcze nie wystąpiła, w zato jest strobiluryna i o ile dobrze pamiętam strobo można używać 2 razy w malinie i to naprzemiennie z innymi.

jaką cene prognozujemy?

marluk    29

potwierdzam slowa kolegi wyzej, to srodek zapobiegawczy bardziej

thor1984    7

Ja też u siebie zauważyłem rdzę i Zato pomógł ale musiałem się trochę pomęczyć po pożyczyłem od znajomego opryskiwacz spalinowy i środek został dobrze rozprowadzony zarówno na jak i pod liścia. 

Ile dać fosforu w postaci nawozu fostar na młode nasadzenie? Litrów/ha na ile wody?

jak myślicie co będzie lepsze na ostatni zabieg w malinie letniej Luna Sensation czy Signum? poszedł juz mythos, kaptan, switch, Yamato.

andrzej78    14

Najgroźniejsze jest zamieranie pędów malin, dlatego z wymienionych najlepszy będzie switch. Ma on działanie systemiczne i zalecane jest aby stosować go nawet 3 krotnie.

mag67    1

Witam.

Czy można jeszcze teraz przeciąć maliny jesienne.

andrzej78    14

Signum wykazuje średnią skuteczność zwalczania patogenów zamierania pędów malin, co do fungicydu luna , chyba nie ma rejestracji na malinę.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tommy66692
      Witam
      Założyłem ten temat poniewaz chce aby Ci którzy maja mailny, truskawki czy porzeczki podawali w tym temacie po jakiej cenie sprzedają
      Proszę o zestawienie cen z 2 dni np. oddawalismy 05.06.2008 i 06.06.2008 to piszemy posta w jakiej cenie oddawalismy przez te dni. Nie piszemy ceny za jeden dzien.

Teraz proszę o podawanie cen ogolnie, poniewaz sezon sie jeszcze dobrze nie zaczął a wiem ze niektorzy juz mają owoce wiec być moze ze juz sprzedawali.

Ostatnio w AgroBiznesie mówili ze cena wyjsciowa ma wynosic 6,60 zł Czyli bardzo dobrze. Z ceny malin rolnicy maja byc takze zadowoleni, ale okaze sie to w praktyce.
    • Przez daniel18
      Mam problem z kukurydzą. Ma już około 2 miesiące i liście w niej zwijają się i marszczą. Jak jest tego przyczyna?
    • Przez sezam
      jakie są kombajny do malin i ile kosztują
    • Przez sezam
      Witam mam mam trochę tego maliny z 40 arów a truskawki 15arów i chciałbym się spytać czy nawadniacie swoje plantacje i czy widzicie jakiej porawe wydajności
    • Przez IMATEUSZI
      Witam, chciałbym wydzierżawić kawałek pola pod uprawę malin. Pole nie jest obrabiane od około 15 lat, rośnie na nim trawa. Jaki areał obsadzić na początek i jaką odmianą tak aby samemu w 4 osoby zbierać ją. Jak wyprawić  to pole? Jakie nawozy zastosować? użyć obornika? Oczywiście sadziłbym ją późną jesienią. Chciałbym też zbadać pH gleby, myślicie że kupno własnego kwasomierza to dobre rozwiązanie? pomiary są dokładne? i najważniejsze - jaką wybrać odmianę oraz w jakich odstępach nasadzać ? Czy jeżeli spryskałbym łąkę roundapem to jaki jest okres karencji sadzenia w tym miejscu nowej rośliny? Ile sztuk potrzeba malin? u mnie ceny wahają się średnio po 30gr od krzaka. Dziękuję za odpowiedzi