Polecane posty

piotrek9106    1

Podstawowym problemem na wsi jest brak komunikacji, wiekszosc to lesne dziady co nie potrafia korzystac z internetu. Daja sie dymac na kazdym kroku ze wszystkim. Poza tym lesne dziadki beda zrywac za 2 zl bo im opadnie. Albo renta, albo praca. Czas, zeby krus sie na znich wzial, bo tylko psuja rolnictwo. 

Edytowano przez piotrek9106

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galars19    1

Podstawowym problemem na wsi jest brak komunikacji, wiekszosc to lesne dziady co nie potrafia korzystac z internetu. Daja sie dymac na kazdym kroku ze wszystkim. Poza tym lesne dziadki beda zrywac za 2 zl bo im opadnie. Albo renta, albo praca. Czas, zeby krus sie na znich wzial, bo tylko psuja rolnictwo. 

moim zdanie podstawwowym problemem jest ustawianie ceny przez chlodnie prztwornie z tego co wiem nienadrobimy  ubieglorocznych strat zwiazanych z susza ten rok wcale nie jest lepszy od poprzedniego przynajmniej w mojej okolicy dopiero w tamtym tyg spadl deszcz w ilosci 64 l na m a tak padalo po 5 l 2 razy w miesiacu czerwiec lipiec i bylo cieplo jestem z woj lubelskiego u nas deszczu bylo bardzo malo .

Ja z chcia bym nie zrywal tych malin nawet te z ubieglego roku 10zl za kg i co z tego na zachodzie za 200g maja tyle ja bym proponowal wiejska skasowac i kolejnych nastepcow co tak prowadza interesy ale problem jest wiekszy sami rolnichy czy ( Przedsiebiorcy zlodzieje jak dla mnie ) co sadza tylko zeby wyciagnac kase z unii z dotacji albo zatrudniaja placa 2zl za zbieranie czekam na wejscie przepisu w przyszlym roku ze rolnik ma placic minimum 12 zl brutto pracownikowi przy cenie truskawki jak w tym roku 2 zl za kg i niech sadza 16 ha nowych nasadzen i sami zbieraja :) a nie ludzi wyzyskuja do niczego to nie doprowadzi nadprodukcja napewno rolnik nie zarobi tyle.

 

A i jeszcze chcecie wprowadzenia euro bedzie napewno lepiej :) tylko ze nasze euro nie bedzie rowne euro w niemczech kiedys slyszalem w tv ze zl przez zalozmy 1 godz byla najtansza waluta na swiecie to bylo w tym roku jak cos z 1 lub 2 miesiace temu :) 

Edytowano przez galars19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie , nie. euro to bylby blad, chodzilo mi o to ze za 1 euro zaden rolnik unijny by nie ruszyl w pole. A i zgodze sie z toba ze placa minimalna duzo zmieni, bo wielkie towarowe plantacje zniszcza nas sredniakow 1-2 ha. Bedzie to samo co z porzeczka, weszly kombajny i kilkunastohektarowe plantacje i d*pa z cena. Mi jeden znajomy wczoraj mowil ze skoczy na 5 zl w skupie bo rzeczywiscie sa duze braki. A inny ze beda po dwa zl, ale w to mi sie niechce wierzyc. U was tez tak plesn atakuje. Ja mam jedne takie stare ze nie dalo sie wjechac z opyskiwaczem to dzisiaj prawie polowa byla siwa. Te duzo pryskane sie trzymaja nawet ale jak ktos nie pryskal to lipa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galars19    1

Nie , nie. euro to bylby blad, chodzilo mi o to ze za 1 euro zaden rolnik unijny by nie ruszyl w pole. A i zgodze sie z toba ze placa minimalna duzo zmieni, bo wielkie towarowe plantacje zniszcza nas sredniakow 1-2 ha. Bedzie to samo co z porzeczka, weszly kombajny i kilkunastohektarowe plantacje i d*pa z cena. Mi jeden znajomy wczoraj mowil ze skoczy na 5 zl w skupie bo rzeczywiscie sa duze braki. A inny ze beda po dwa zl, ale w to mi sie niechce wierzyc. U was tez tak plesn atakuje. Ja mam jedne takie stare ze nie dalo sie wjechac z opyskiwaczem to dzisiaj prawie polowa byla siwa. Te duzo pryskane sie trzymaja nawet ale jak ktos nie pryskal to lipa. 

O euro to tylko taka mysl ,moja czy ktos by chcial w polsce ja osobiscie nie nie stac nas na to zwlaszcza tych jak mowisz co maja 1 - 2 ha ja mam wszystkiego niecale 5 ha z czego uprawiam 2.5ha  we 2  osoby   :D sami zrywamy tak samo nikogo nie zatrudniam wiec jest ciezko z tego wyzyc mi sie wydaje ze szybko sie skonczy malina u mnie na polu jeszcze sie dobrze nie zaczela mam 80arow jesiennej z calego pola zebralem wczoraj 70kg niecale dzis cena 4.1 i 4.2 wiec nawet sie nie oplaca na 1 klase a o tych Dwoch zl tez cos dzis slyszalem i co wtedy ja bym tego nie zbieral niech leci na ziemie niech sprowadzaja sobie z Syrii za 10 zl bym sie smial ale co z tego jak nie ma solidarnosci jeden zerwy drugi nie 1500zl za tone bo slyszalem ze moze spasc nawet do 1.50 za kg scyzoryk sie otwiera sam normalnie i co nic nie zmienia strajki my nie zarobimy jak zwykle ale zeby tez oni dostali po d*pie to tez kazdy by musial poswiecic 1 teraz zbior no zobaczymy jak bedzie oby cena rosla i nigdy nie spadala :)

Edytowano przez galars19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no za 1,50 to chyba nikt by nie robil. Ja tez swoimi silami z rodzinka zrywamy, ale chyba 3 zl to juz problem z ludzmi by byl bo kto przyjdzie za 1,50 zrywac.bo polowe zazwyczaj placa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek9106    1

Panowie, bo gdyby ludzie mieli dostep do internetu i sledzili fora, albo grupy to bysmy sie skrzykneli, zeby maliny nie oddawac za taka kase, 3 zl to ledwie oplaca sie zrywac z rodzina a co mowic wynajac ludzi do zbiorow. U mnie dzisiaj 3,90 zl. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galars19    1

tak u mnie jeszcze nie ma zbyt dozo malin pogoda nic raczej innego choc u innych juz ladnie sypie malina ziemia duzo wody u mnie jeszcze poszla w gore malina i  na 1 kawalku coraz wiecej owocow na inny kawalku zaczyna wypuszczac paki heheh mowie o odm polana polka wsumie tak samo pojedyncze owoce dopiero 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Dziś cena za dwójkę jak była 4,50 natomiast jedynka zdrożała o 20 gr i była po 5,20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

U mnie też te maliny w tym roku jakieś takie dziwne jakby bez "życia" ale sporo jest takich właśnie plantacji z tego co zauważyłem. 

 

PS

Jedynka sprzedana dziś po 5,70

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galars19    1

ja mam takie pytanie tzn mam problem z zolknieciem odmiany polka klasa ziemi to 4 5 piasek  zolkna mi liscie od dolu po sam czubek owoce sa zroznicowane od malych po duze lodyge troche atakuje grzyb pryskalem od przedziorka i robaka tylko 1 raz ktos cos podpowie co robie zle  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no zapowiadalo sie tak cudownie, ze bedzie zbior super bo deszczu bylo a tu bez rewelacji. Dobrze to nazwales''bez zycia''. U mnie niema tego tzw. wysypu, sa calkiem ladne , duze, ale dojrzewaja tak powoli jakos. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piter72    0

U mnie też mimo przyzwoitej ochrony rdza atakuje całe krzaki a teraz już nic nie pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mi mowila znajoma ze sklepu ze mozna signum dac 3 dni karencji ma, nie uratuje juz zarazonych ale zawsze cos pomoze. zauwazylem ze glownie polane atakuje. polka calkiem ok a mlode polesie zdrowe i zielone a niczym nie pryskane tylko nawoz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galars19    1

jutro wrzuce zdjecie moich malin polki jak to wyglada nie wiem co sie z nimi dzieje zoltaczki lisci dostaly  polana jej sie nic nie dzieje  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galars19    1

https://zapodaj.net/ed4bb4cb1c7fd.jpg.html tu mnie odwiedzil chrabaszcz w malinie letnieje 1 raz takiego widzialem :)

 

https://zapodaj.net/6154937dd51fe.jpg.html 1 zbior maliny jesiennej 

 

https://zapodaj.net/b1abbbfb12a95.jpg.html no i wyglad mojeje polki 

 

https://zapodaj.net/eaa4d83623be7.jpg.html

 

https://zapodaj.net/b374999b14c2a.jpg.html

 

 bylbym wdzieczny za jakas podpowiedz co z nia sie dzieje powiem jeszcze ze w tym roku 1 raz pryskalem od chwastu malina ma 5 rok bez herbicydu tez tak sie dzieje z nia ze zolknie pod koniec maja pryskalem ortusem+apollo o robaka fasttack pozniej calypso a tak to od grzyna tak samo pod koniec maja jak mialy 30 cm od rdzy zato pozniej mythos revlor mytos switch i tyle 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luk7530
      Witam, mam problem z dwuletnią plantacją malin Laszka, a jest ich 0.25ha.  Sąsiad pryskał swój groch za miedzą herbicydami Command 480 EC i Afalon 450 SC chociaż powinien zachować odległość 20m od plantacji roślin sadowniczych. Przez pierwsze 4 dni po opryskaniu nie było nic widać, dopiero jak przeszedł deszcz oprysk zaczął parować i maliny zaczęły zółknąć, z każdym dniem jest coraz gorzej. Ogólnie  teraz cała plantacja jest żółta. W załączniku przesyłam zdjęcia. Wczoraj opryskałem odżywką Asashi. Jak ratować te maliny? Co mam jeszcze zrobić? Sąsiad się przyznaje do tego co zrobił. Jak teraz ściągnąć od niego odszkodowanie? W jaki sposób to obliczyć? Czy te maliny się odnowią? Czy na następny rok będą jeszcze widoczne skutki tego oprysku? Pomóżcie.


    • Przez and1
      Witam, Mam problem z rozpoznaniem choroby jęczmienia jarego.
      Proszę o pomoc w identyfikacji.
      Pozdrawiam


    • Przez crystal169
      Witam, po wizycie na polu pszenicy jarej rzucały mi się w oczy takie kłosy.
      Co to może być?
      Choroba czy przypalenie?

    • Przez crystal169
      Witam, po przeglądzie plantacji pszenicy ozimej spotkałem się z czymś takim pomiędzy kolankami. U sąsiadów też to jest. Co to może być za szkodnik lub choroba?



    • Przez adid0s
      Witam
       
       
      Dziś zauważyłem że jedna z gęsi nie je, coś wypływa z dzioba jakaś woda, cieżko się jej oddycha i charczy i czasami kichnie/kaszle
       
      Czy coś da się zrobić bo szkoda by się zmarnowała to tak się ją zabije (gęś ma 3 miesiące) i jej szkoda mogła by jeszcze podrosnąć
       
      Jakieś sugestie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj