Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Wiadomość z agroFakt.pl

galars19    0

woj lubelskie powiat opolski malina letnia poszla od wczoraj o 50 gr w dol 

pulpa 5,7 

1 5.8 zl/kg

z tego co wiem to bedzie brakowac 20% nawet przy najwyzszych zbiorach  i teraz beda nas cisnac tzn odbija soie za ubiegly rok tego co chcieli za 20 zl za kilo takie mam odczucia bo nie rozumiem tych spadkow cen jak mi mowia ze nawet nie skupia tego co chca zabraknie okolo 20% jak nie wiecej :) w moich okolicach spadlo tylko w ciagu 2 tyg 20 l na m 2 i jest sucho 

moja znajoma z chlodni tez mowila ze jest bardzo duze zapotrzebowanie i niema raczej szans na wykonanie planu. u mnie z susza narazie niema problemu. Jutro ma byc bardzo duzo deszczu to sie napije ziemia. Jesienna super sie zapowiada, bardzo duzo zawiazkow ma. Tomn95 pytales o fioletowe koncowki, dzisiaj na mlodym polesiu kilka znalazlem.

tomn95    14

U mnie troche znilky wiec chyba to przez zimne noce slabsze pobieranie fosforu z gleby. Pryskasz teraz od rdzy bo zauwazylem ze zaczyna wchodzic ?

Mialem juz nie pryskac tylko lekko odzywkami  ale chyba jeszcze raz pociagne. Signum chyba dam. Tylko ze jak bedzie taniec w takim tempie to sie koszty nie zwroca :)

tomn95    14

U mnie 1,6-1,8 tak gdzie mokro bylo z wiosny to i 2m i wyzej. To pewnie przez zime.

123mamut    1

U mnie 1,6-1,8 tak gdzie mokro bylo z wiosny to i 2m i wyzej. To pewnie przez zime.

Ale jaki gatunek? Polana?

tomn95    14

Ja nie mowie ze slabo. Az za duzo. Kolega wyzej cos narzeka na wzrost polany.

piotrmur1    0

u mnie po ostatnich deszczach zaatakowały przędziory,pryskałem ortusem ale nie wszystkie wzieło to robactwo jest naprawde ciężkie do wytępienia

solaris1919    0

Witam jest sens sypnąć teraz jeszcze unica calcium w polanie? niektóre rzedy jakies niskie

i czy calcinit z kristanolem musze robić odstep 7dni  , czy np jak wczoraj pryskałem kristanolem to dzisiaj moge calcinitem ?

Edytowano przez solaris1919

wczoraj u mnie 5,50. normalna to dziwne ze u ciebie  tyle tansza.

ale jesienna napewno spadnie na ok 4 zl, taniej jak 3 nie bedzie napewno i drozej jak 5 tez nie bedzie raczej chyba ze jakies kataklizmy przejda.

galars19    0

u mnie 5.7 pulpa a 1 klasa po 5.9 jesienna z tego co czytalem ma dosc do 8zl ale zrobia z nami co chca jak co roku chyba ze bedzie susza od sierpnia to cena poszybuje w gore jak w tamtym roku :)

galars19    0

jak bedzie tania np 4 zl to sie juz nie oplaca zaplacic komus 1.33 za kg  to mi zostanie okolo 8 zl  + - jeszcze mieszkanie + jedzenie  to kto przyjdzie z 2 zl zrywac jak dla mnie zamowienia maja i nawet nie nadrobi sie luki  20 % bedzie brakowac a oni zanizaja cene za***iscie patologiczny kraj nic wiecej teraz sobie odbija za tamten rok bo za bardzo kombinuja kipic taniej sprzedac po 15zl kg np a 4 to i tak dobra cena hahahha

gwozd    101

jak bedzie tania np 4 zl to sie juz nie oplaca zaplacic komus 1.33 za kg  to mi zostanie okolo 8 zl  + - jeszcze mieszkanie + jedzenie  to kto przyjdzie z 2 zl zrywac jak dla mnie zamowienia maja i nawet nie nadrobi sie luki  20 % bedzie brakowac a oni zanizaja cene za***iscie patologiczny kraj nic wiecej teraz sobie odbija za tamten rok bo za bardzo kombinuja kipic taniej sprzedac po 15zl kg np a 4 to i tak dobra cena hahahha

możesz to przetłumaczyć bo nie znam twojego języka

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tommy66692
      Witam
      Założyłem ten temat poniewaz chce aby Ci którzy maja mailny, truskawki czy porzeczki podawali w tym temacie po jakiej cenie sprzedają
      Proszę o zestawienie cen z 2 dni np. oddawalismy 05.06.2008 i 06.06.2008 to piszemy posta w jakiej cenie oddawalismy przez te dni. Nie piszemy ceny za jeden dzien.

Teraz proszę o podawanie cen ogolnie, poniewaz sezon sie jeszcze dobrze nie zaczął a wiem ze niektorzy juz mają owoce wiec być moze ze juz sprzedawali.

Ostatnio w AgroBiznesie mówili ze cena wyjsciowa ma wynosic 6,60 zł Czyli bardzo dobrze. Z ceny malin rolnicy maja byc takze zadowoleni, ale okaze sie to w praktyce.
    • Przez daniel18
      Mam problem z kukurydzą. Ma już około 2 miesiące i liście w niej zwijają się i marszczą. Jak jest tego przyczyna?
    • Przez sezam
      jakie są kombajny do malin i ile kosztują
    • Przez sezam
      Witam mam mam trochę tego maliny z 40 arów a truskawki 15arów i chciałbym się spytać czy nawadniacie swoje plantacje i czy widzicie jakiej porawe wydajności
    • Przez IMATEUSZI
      Witam, chciałbym wydzierżawić kawałek pola pod uprawę malin. Pole nie jest obrabiane od około 15 lat, rośnie na nim trawa. Jaki areał obsadzić na początek i jaką odmianą tak aby samemu w 4 osoby zbierać ją. Jak wyprawić  to pole? Jakie nawozy zastosować? użyć obornika? Oczywiście sadziłbym ją późną jesienią. Chciałbym też zbadać pH gleby, myślicie że kupno własnego kwasomierza to dobre rozwiązanie? pomiary są dokładne? i najważniejsze - jaką wybrać odmianę oraz w jakich odstępach nasadzać ? Czy jeżeli spryskałbym łąkę roundapem to jaki jest okres karencji sadzenia w tym miejscu nowej rośliny? Ile sztuk potrzeba malin? u mnie ceny wahają się średnio po 30gr od krzaka. Dziękuję za odpowiedzi