Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Hans1211    1

Malina ma małe zapotrzebowanie na fosfor, poza tym nie zaleca się dawać posypowo tego składnika bo są małe szanse że roślina go pobierze. Także darowałbym sobie dawanie tego superfosfatu, lepiej ta kase przeznaczyć na coś innego. U mnie Complex wysypany tydzień temu.

Co byś zaproponował w zamian? Edytowano przez Hans1211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Witam, kupiłem pole i jest tam ze 20-40a malin do kiedy najpóźniej mogę je przesadzić? Bo te maliny rosną za daleko od domu, a skoro już są to bym posadził przy chałupie. 

Malina jesienna sadzona na jesieni, aktualnie gdzie nie gdzie wypuszcza pędy w okolicy 15-20 cm od sadzonki, jak je wykopać moge pługiem wyorać?

A tak ogólnie to dużo jest roboty przy malinach? (oprócz zbioru i sadzenia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alik07    4

Co byś zaproponował w zamian?

Zwiększyć dawkę potasu, choć to zależy ile jej już sypnąłeś, ewentualnie magnez w formie np. Siarczanu magnezu. Fosfor możesz podać dolistnie jeśli będzie taka potrzeba (fioletowo bordowe zabarwienie liści). Mozesz też zastosować nawóz kompleksowy typu yara mila complex, azofoska, ale to trochę drożej cię będzie kosztowało.

 

jacek472

Przesadzaj jak najwcześniej, mozesz i sadzić w maju ale jak nie będą miały wody to nic z tego nie będzie. Jeśli nie masz możliwości podlewania i nie zasadzisz w najbliższym czasie to lepiej poczekać do jesieni. Wydaje mi się że pługiem niekoniecznie będzie to szło, ale jak chcesz to próbuj. Między sadzeniem, a zbiorem jest jeszcze plewienie, trochę czasu zajmuje w młodych malinach ;) Poza tym parę oprysków, uprawa międzyrzędzi, koszenie, ale to jedna osoba akurat ogarnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja prysnalem tydzien temu pendigan + linurex w tamtym roku był super efekt i dlatego w tym tez popryskalem tylko i wyłącznie na glebe wolna od chwastów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maslak    0

też bym popryskał ale nie mam gleby wolnej od chwastów  :( trawa niestety , tylko w młodych sadzonych na jesieni mam czystą glebe ale troche się boje pryskać takie młode, co myślicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

tak myslalem zeby na gorce zrobic rozdzielnie i puszczac na dwie strony.napisale ze pole pod gore, bo bardziej chodzilo mi o to, ze pompa bedzie miala troche ciezej pchac...

 

zastanawiales sie nad dwoma liniami w rzedzie?

W mlodych w tamtym roku mialem 2 linie w rzedzie a w starych jeden i te dwie robia robote. Nie zastanawiaj sie tylko dawaj dwie bo jak beda takie upaly jak byly w zeszlym roku to jedna na pewno nie podola. Edytowano przez tomn95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DamianPuk    0

kiedy stosować terra sorb complex. mogę jeszcze teraz. po jakimś czasie z innymi zabiegami np likwidacja chwastów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    243

W mlodych w tamtym roku mialem 2 linie w rzedzie a w starych jeden i te dwie robia robote. Nie zastanawiaj sie tylko dawaj dwie bo jak beda takie upaly jak byly w zeszlym roku to jedna na pewno nie podola.

Zauważ że w starych rzadkach badyli jest sporo to i zapotrzebowanie było dużo większe niż w młodych gdzie polozyles dwie taśmy. Mało pędów - dużo wody, dużo pędów - mało wody. Na odwrót byłoby bardziej miarodajne, zależy też jeszcze od gleby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

No tak masz racje ale ja to popieram tez doswiadczeniem innych z okolicy. Tkze dwie linie musza byc czy to stare czy mlode. Krorszy czas podlewania i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    243

U mnie też próbowali na dwa ale chyba przez zbyt przepuszczalna wierzchnią warstwę ziemi zrezygnowali z tego. Po prostu leciało jak przez sito a i składniki płyną głębiej. Ja nie wyobrażam sobie dublowania taśmy bo ostatniego roku prawdopodobnie lisy bardzo niszczyły taśmy. Często gęsto brakowało ciśnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

No przesieka gleboko ale wiaeomo wszystko zalezy od wydajnosci i rozstawu kapilarow. Ja przy studni mam falownik takze zbijam na minimum i sobie leci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maslak    0

u mnie w malinach strasznie zryte, kretowiska i takie jakby tuneliki płytko pod ziemią. czy kret lub inne żyjątka w ziemi mogą np. podgryzać korzenie lub w inny sposób szkodzić malinom?? macie takie problemy na swoich plantacjach??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8Seba8    8

dzis rozsypalem nawoz Fructus jakies 500kg na ha wyszlo + 30kg saletry na 10ary bo mi ze zboza zostalo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gerald987    1

I co z tym cholerstwem robić?

Ja kupiłem takie urządzenie do odstraszania. Wbijasz w ziemie i emituje dźwięk co jakieś 20 sekund. Działa u mnie. koszt ok 20 zł. Obszar ok 5 ar w teorii. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

W zeszłym roku żona kupiła coś takiego żeby wystraszyć krety z ogrodu. Co pewien czas wydaje dźwięk i wibruje, zasilane z bateri słonecznej. U mnie nie działa. Tzn bzyczy i wibruje ale krety nadal są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maslak    0

Witam stosuje któs z was linie kroplujące zamiast zwykłych taśm?Jak jest z ich zapychaniem i żywotnościa?

http://allegro.pl/linia-kroplujaca-500-m-rozstaw-co-33-cm-365-00-zl-i6018751165.html

 

Ja kiedyś pracowałem z tym sprzętem przy nawodnieniu w Irlandii ( chodzi mi o te brązowe na początki aukcji) , naprawde solidna rzecz i raczej się nie zapychają , napewno posłużą ale swoje kosztują, coś za coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Czym prysnac teraz maline od trawy bo gdzie niegdzie sie trafia? Nie zaszkodzi nowym pedom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radosz    0

agil,fusilade

 

jakie dajecie teraz nawozy pod maline dwuletnia?ktos gdzies(chyba tu) pisal, ze podawanie (chyba fosforu) posypowo, to nie najlepszy pomysl.poniewaz on plytko wchlania sie w glebe i rosliny maja problem z pobieraniem.nie chce przeplacac.

 

 

 

malina jesienna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luk7530
      Witam, mam problem z dwuletnią plantacją malin Laszka, a jest ich 0.25ha.  Sąsiad pryskał swój groch za miedzą herbicydami Command 480 EC i Afalon 450 SC chociaż powinien zachować odległość 20m od plantacji roślin sadowniczych. Przez pierwsze 4 dni po opryskaniu nie było nic widać, dopiero jak przeszedł deszcz oprysk zaczął parować i maliny zaczęły zółknąć, z każdym dniem jest coraz gorzej. Ogólnie  teraz cała plantacja jest żółta. W załączniku przesyłam zdjęcia. Wczoraj opryskałem odżywką Asashi. Jak ratować te maliny? Co mam jeszcze zrobić? Sąsiad się przyznaje do tego co zrobił. Jak teraz ściągnąć od niego odszkodowanie? W jaki sposób to obliczyć? Czy te maliny się odnowią? Czy na następny rok będą jeszcze widoczne skutki tego oprysku? Pomóżcie.


    • Przez and1
      Witam, Mam problem z rozpoznaniem choroby jęczmienia jarego.
      Proszę o pomoc w identyfikacji.
      Pozdrawiam


    • Przez crystal169
      Witam, po wizycie na polu pszenicy jarej rzucały mi się w oczy takie kłosy.
      Co to może być?
      Choroba czy przypalenie?

    • Przez crystal169
      Witam, po przeglądzie plantacji pszenicy ozimej spotkałem się z czymś takim pomiędzy kolankami. U sąsiadów też to jest. Co to może być za szkodnik lub choroba?



    • Przez adid0s
      Witam
       
       
      Dziś zauważyłem że jedna z gęsi nie je, coś wypływa z dzioba jakaś woda, cieżko się jej oddycha i charczy i czasami kichnie/kaszle
       
      Czy coś da się zrobić bo szkoda by się zmarnowała to tak się ją zabije (gęś ma 3 miesiące) i jej szkoda mogła by jeszcze podrosnąć
       
      Jakieś sugestie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj