Skocz do zawartości

Polecane posty

krzy24    0

Tak. Widze,ze w ziemi nie ma wilgoci i jest sucho. Dobrze ,ze mam trawe w miedzyrzedziach to daja troche wilgoci...bez pryskania cherbicydami.

luk7530    0

Witam, pojawiły mi sie mszyce na młodych odrostach letnich malin i liście zaczęły żółknąć, czy moge podczas zbiorów zastosowac jakiś oprysk przeciwko tym mszycom?

post-39687-0-08558100-1435952880_thumb.jpg

post-39687-0-56317000-1435952996_thumb.jpg

gwozd    101

Chciałem trochę zaczerpnąć wiedzy o uprawie malin jesiennych. Jakie strony internetowe polecacie ewentualnie jaką literature

Wiadomość z agroFakt.pl

plapla123    0

Czy podczas trwającej suszy ma sens podlewanie wodą malin póżnym wieczorem np opryskiwaczem pryskać po liściach lub podlewać po ziemi który sposób będzie lepszy.Glen i Laszka jakoś się jeszcze trzymają ale już jest trudną owoce z nich zebrać a inne odmiany trzeba spisać na straty bo owoce już zasychają.

thor1984    7

Praktykował ktoś z was podwiązywanie malin jesiennych podobnie jak letnich? Po dzisiejszym deszczu z bardzo silnym wiatrem część plantacji leży i chyba są marne szanse aby maliny się podniosły.

tomn95    14

Jesienne podwiazuje sie ale z boku jednej jak i drugiej strony rzedu.

Majster90    2

Co może być przyczyną żółknięcia a potem usychania dolnych liści w malinie jesiennej ?

post-123045-0-81065400-1436303120_thumb.jpg

post-123045-0-61988700-1436303125_thumb.jpg

post-123045-0-90402800-1436303130_thumb.jpg

izolda789    12

U mnie też tak podsychają, jest susza, od kliku dni są nawadniane. Wydaje mi się że za mokro ani za sucho nie mają

krzy24    0

Takie podsychanie lisci na samym dole jest dosc powszechne. Sam tak mialem,jak sa geste w szerokim rzedzie.
Ale tez to moze byc brak jakiegos skladnika w nawozie,lub z wiosny w miesiacu maju miales rdze! Czy zauwazyles?
Malina Radziejowa i Sokolica z letnich!
Czy ktos ma takowe,nowe odmiany?
Ciekawi mnie jak sie sprawdzaja...

marasp    7

dołączam się do pytania, mnie interesuje bardziej radziejowa? podobno zaczyna się wcześniej niż laszka, i jak z wielkością owocu i plonu?

izolda789    12

Teraz już się dopatrzyłam że to podsychanie liści na dole to inwazja przędziorka jest. Czym zwalczyć to badziewie? Dostały Safran ale nadal żyją

tomn95    14

Przedziorek nie tak sie objawia.

Edytowano przez tomn95

thor1984    7

Kolega ma 5 rządków malin po około 100 m każdy które niestety zaczynają przysychać. Ma beczkę 1000 litrów. Planuje kupić linie kroplujące. Do tego jakąś pompę którą wkładałby do tego zbiornika. powiedzcie mi czy takie coś w ogóle może się udać?

thor1984    7

wydaje mi się, że teraz może mieć ciężko rozłożyć linie bo krzaki ma spore, a poza tym  jak dobrać pompę?

izolda789    12

Uda się, ja robiłam jakieś 2 tyg temu, trochę ręce podrapane przy wkładaniu linii. Sprawdźcie sobie czy podsychanie to nie jest sprawka przędziorka

tomn95    14

Mozesz polozyc po dwie linie obok rzedu z jednej i z drugiej strony. Bedzie szybciej a i podlejesz szybciej.

thor1984    7

Dzięki za powyższe odpowiedzi. Widzę, że znajomy już dziś zaczął coś działać. Mam jeszcze jedno pytanie. Nie jestem pewien czy mi wystarczy wody w studni do nawadniania swojego kawałka. Byłem dziś w odr zapytać się czy woda z wodociągu nadaje się do nawadniania i w zasadzie nie uzyskałem odpowiedzi. Wiec czy woda z wodociągu nadaje sie do nawadniania?

newagro    7

Nie koniecznie z uwagi na niższą temperaturę (duża różnica temperatur), która możne powodować stres wodny

gwozd    101

Woda z wodociągu ma wyższą temperaturę niż woda z mojej studni głębinowej. W czasie suszy mogą być jakieś ograniczenia w pobieraniu wody z wodociągu, oraz koszty, bo przecież za wodę trzeba będzie płacić

thor1984    7

A czy nie wpłynie taka woda jakoś negatywnie na krzewy bo chyba są do niej dodawane jakieś chemikalia?

tomn95    14

Ja po podlewaniu z wodociagu zauwazylem brazowienie lisci maliny po zaprzestaniu i kilku porzadnych deszczach wszystko wrocilo do normy. Ja nie polecam no juz drugi raz tak zrobilem i efekt byl podobny.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tommy66692
      Witam
      Założyłem ten temat poniewaz chce aby Ci którzy maja mailny, truskawki czy porzeczki podawali w tym temacie po jakiej cenie sprzedają
      Proszę o zestawienie cen z 2 dni np. oddawalismy 05.06.2008 i 06.06.2008 to piszemy posta w jakiej cenie oddawalismy przez te dni. Nie piszemy ceny za jeden dzien.

Teraz proszę o podawanie cen ogolnie, poniewaz sezon sie jeszcze dobrze nie zaczął a wiem ze niektorzy juz mają owoce wiec być moze ze juz sprzedawali.

Ostatnio w AgroBiznesie mówili ze cena wyjsciowa ma wynosic 6,60 zł Czyli bardzo dobrze. Z ceny malin rolnicy maja byc takze zadowoleni, ale okaze sie to w praktyce.
    • Przez daniel18
      Mam problem z kukurydzą. Ma już około 2 miesiące i liście w niej zwijają się i marszczą. Jak jest tego przyczyna?
    • Przez sezam
      jakie są kombajny do malin i ile kosztują
    • Przez sezam
      Witam mam mam trochę tego maliny z 40 arów a truskawki 15arów i chciałbym się spytać czy nawadniacie swoje plantacje i czy widzicie jakiej porawe wydajności
    • Przez IMATEUSZI
      Witam, chciałbym wydzierżawić kawałek pola pod uprawę malin. Pole nie jest obrabiane od około 15 lat, rośnie na nim trawa. Jaki areał obsadzić na początek i jaką odmianą tak aby samemu w 4 osoby zbierać ją. Jak wyprawić  to pole? Jakie nawozy zastosować? użyć obornika? Oczywiście sadziłbym ją późną jesienią. Chciałbym też zbadać pH gleby, myślicie że kupno własnego kwasomierza to dobre rozwiązanie? pomiary są dokładne? i najważniejsze - jaką wybrać odmianę oraz w jakich odstępach nasadzać ? Czy jeżeli spryskałbym łąkę roundapem to jaki jest okres karencji sadzenia w tym miejscu nowej rośliny? Ile sztuk potrzeba malin? u mnie ceny wahają się średnio po 30gr od krzaka. Dziękuję za odpowiedzi