Polecane posty

thor1984    685

@solek01 a widziałeś w praktyce taki zbiór bo sam jestem ciekawy jak to w praktyce wygląda? To znaczy ile razy w sezonie się zbiera i czy taka plantacja wytrzymuje tyle samo co przy zbiorach ręcznych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mc3    6

Witam, co myślicie o cenach na skupie (jakie będą) malin jesiennych? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    209
3 godziny temu, thor1984 napisał:

@solek01 a widziałeś w praktyce taki zbiór bo sam jestem ciekawy jak to w praktyce wygląda? To znaczy ile razy w sezonie się zbiera i czy taka plantacja wytrzymuje tyle samo co przy zbiorach ręcznych?

Nie widziałem, ale mam możliwość skorzystać z usługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

3 kategoria traktowany jako zgniot dużo tańszy i tak to wygląda po kombajnie.

najlepiej sadzić po zbożu lub czymś co nie przyciąga robactwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    209

Ja będę sadził po kukurydzy uprawianej przez 3 lata. Wcześniej były porzeczki to dopiero teraz pole doprowadzone do dobrego stanu. Polikwidowane uciążliwe chwasty, gałęzie po porzeczce, insekty, itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monis    0

Zniekształcone i kruszące się owoce Sokolicy.Ma ktoś taki problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

A czy krzaki są normalne czy również są z nimi problemy? jeśli owoc jest zniekształcony i kruchy przy zbieraniu może to być objawem niestety krzaczastej karłowatości malin ale równie dobrze brakiem jakiegoś makro lub mikro składnika. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monis    0

Pędy rosną proste i długie.Gdzie można zbadać liście pod kątem wirusów czy braków składników? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Może probuj w jakiejś okręgowej stacji chemiczno rolniczej. Zadzwon zapytaj czy robią takie coś, ewentualnie może dadzą jakiś namiar. Czasem w odr jak jest jakiś ogarnięty pracownik to coś podpowie. Warto wykonać analizę gleby ale nie ta rolniczą tylko rozszerzona, chyba nazywa się ogrodnicza. A i jak byś juz brał te liście do analizy to wcześniej nie pryskaj jakimiś nawozami dolistnymi. A te maliny to masz jakieś starsze czy dopiero posadzone? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monis    0

Owocują pierwszy rok.Zima dosyć mocno przemarzły.Liście na owocujących pędach są niewielkie i jest ich mało to może tu tkwi problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Co to za robal (larwa) siedzi w łodydze maliny jesiennej długości ok 1,5 cm i w tym miejscu malina łamie się , są wyjedzone w środku łodygi?

Można go teraz czymś zwalczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piterpiter    0

Witam, czy można teraz podsypać siarczan magnezu w malinie jesiennej? Pytam bo słyszałem, że wolno się rozpuszcza i malina ma z czego brać przez cały zbiór, to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

12,10 zł lepsza pulpa (cena z wczoraj) (bo innej nie biorą xd ) . LKR. @Agrest pisałem kiedyś odnośnie zwójki że Mospilan daje radę w jesiennej.. widocznie kiedyś dawał. Poleciłbyś coś z w miarę krótką karencją 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25589

Dziś mospilan chyba na nic nie działa.

W sadach na zwójki był chyba coragen i reldan. Jak ze skutecznością i karencją nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bonanza13    17
plapla123 napisał:

11.8 pulpa 12.2 jedynka LJA .

 

 

 

 

 

 

kurde.a w powiecie płońskim jakis skup?ja oddaje po 9 netto.dlaczego taka gigantyczna roznica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 17.07.2021 o 13:39, thor1984 napisał:

A ile płacicie w tym roku za zrywanie?

 

starszy koleś z okolicy janowa lubelskiego opowiadał że u nich to płaci jeden taki po 9zł od łubianki. chyba ich tam pojebało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255
2 minuty temu, racyl napisał:

 

starszy koleś z okolicy janowa lubelskiego opowiadał że u nich to płaci jeden taki po 9zł od łubianki. chyba ich tam pojebało

A ile byś chciał zapłacić ? Zresztą co tutaj tłumaczyć i tak nie ma ludzi do pracy więc czasem nawet za 12 zł od łubianki nie ma kto przyjsc

Edytowano przez tommy66692

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

brawo, rozumowanie godne skoczka 😂

jak za rok malina  znowu będzie po 4,5zł/kg  to tych wszystkich nie umiejących liczyć kasy pozamiata 😂

Edytowano przez racyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luk7530
      Witam, mam problem z dwuletnią plantacją malin Laszka, a jest ich 0.25ha.  Sąsiad pryskał swój groch za miedzą herbicydami Command 480 EC i Afalon 450 SC chociaż powinien zachować odległość 20m od plantacji roślin sadowniczych. Przez pierwsze 4 dni po opryskaniu nie było nic widać, dopiero jak przeszedł deszcz oprysk zaczął parować i maliny zaczęły zółknąć, z każdym dniem jest coraz gorzej. Ogólnie  teraz cała plantacja jest żółta. W załączniku przesyłam zdjęcia. Wczoraj opryskałem odżywką Asashi. Jak ratować te maliny? Co mam jeszcze zrobić? Sąsiad się przyznaje do tego co zrobił. Jak teraz ściągnąć od niego odszkodowanie? W jaki sposób to obliczyć? Czy te maliny się odnowią? Czy na następny rok będą jeszcze widoczne skutki tego oprysku? Pomóżcie.


    • Przez and1
      Witam, Mam problem z rozpoznaniem choroby jęczmienia jarego.
      Proszę o pomoc w identyfikacji.
      Pozdrawiam


    • Przez crystal169
      Witam, po wizycie na polu pszenicy jarej rzucały mi się w oczy takie kłosy.
      Co to może być?
      Choroba czy przypalenie?

    • Przez crystal169
      Witam, po przeglądzie plantacji pszenicy ozimej spotkałem się z czymś takim pomiędzy kolankami. U sąsiadów też to jest. Co to może być za szkodnik lub choroba?



    • Przez adid0s
      Witam
       
       
      Dziś zauważyłem że jedna z gęsi nie je, coś wypływa z dzioba jakaś woda, cieżko się jej oddycha i charczy i czasami kichnie/kaszle
       
      Czy coś da się zrobić bo szkoda by się zmarnowała to tak się ją zabije (gęś ma 3 miesiące) i jej szkoda mogła by jeszcze podrosnąć
       
      Jakieś sugestie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj