Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

 Rok temu CaN z miejscowej firmy użylem. Powinno sie to stosowac " po zawiazaniu owocow" a ja spóznilem sie porzadnie myslac ze jak opryskam rozowe malinki to bede mial twardosc. A kilka lat temu zrobilem z innym preparatem na odwrot  ale przynajmniej liscie nabraly ciemnej zielonosci ;)

A rok temu zmieszałem tez CaN czyli cos podobnego do Wapnovitu czy Insol Ca z nawozem z duza iloscia fosforu. Masakra maliny podjaralem a jakie zdziwienie bylo ze takie tyci tyci sie zrobily😂

A Ty @jarooo16 do fertygacji go uzyjesz czy nalistnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905
3 minuty temu, fcbarcelonacule napisał:

 Rok temu CaN z miejscowej firmy użylem. Powinno sie to stosowac " po zawiazaniu owocow" a ja spóznilem sie porzadnie myslac ze jak opryskam rozowe malinki to bede mial twardosc. A kilka lat temu zrobilem z innym preparatem na odwrot  ale przynajmniej liscie nabraly ciemnej zielonosci ;)

A rok temu zmieszałem tez CaN czyli cos podobnego do Wapnovitu czy Insol Ca z nawozem z duza iloscia fosforu. Masakra maliny podjaralem a jakie zdziwienie bylo ze takie tyci tyci sie zrobily😂

A Ty @jarooo16 do fertygacji go uzyjesz czy nalistnie?

Wapniowych nawozów nie miesza się z fosforowymi i siarczanami

Edytowano przez stempos1980
Poprawa
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarooo16    5
19 godzin temu, fcbarcelonacule napisał:

 Rok temu CaN z miejscowej firmy użylem. Powinno sie to stosowac " po zawiazaniu owocow" a ja spóznilem sie porzadnie myslac ze jak opryskam rozowe malinki to bede mial twardosc. A kilka lat temu zrobilem z innym preparatem na odwrot  ale przynajmniej liscie nabraly ciemnej zielonosci ;)

A rok temu zmieszałem tez CaN czyli cos podobnego do Wapnovitu czy Insol Ca z nawozem z duza iloscia fosforu. Masakra maliny podjaralem a jakie zdziwienie bylo ze takie tyci tyci sie zrobily😂

A Ty @jarooo16 do fertygacji go uzyjesz czy nalistnie?

Używam nalistnie pierwszy zabieg zrobiłem w piątek 

W tym tygodniu zrobię agrolifem prasowym

I tak naprzemiennie po 3 zabiegi każdym 

Zostawiłem jeden rzadek kontrolny, niepryskany.

Co stosujesz na szarą i ile razy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na szarą poszedł kaptan póki co, Mythosa na pewno zastosuję, Signum zobaczę bo on drogo wychodzi. A Ty?przed kwitnieniem na zamieranie był Topsin i Mythos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarooo16    5

W tamtym tygodniu mythos 

A dzisiaj będę pryskac signum 

Za tydzień chce jeszcze jeden zabueg zrobić Ale nie wiem jeszcze czym

Wcześniej było opryskane topsin ,  makler+porter i Yamato 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, jarooo16 napisał:

W tamtym tygodniu mythos 

A dzisiaj będę pryskac signum 

Za tydzień chce jeszcze jeden zabueg zrobić Ale nie wiem jeszcze czym

Wcześniej było opryskane topsin ,  makler+porter i Yamato 

O kurde to ostro przyatakowales. Tyle substancji czynnych 😮 ciekawi mnie efekt po azoksystrobinie i difenokonazolu bo jeszcze nie używalem tych substancji. Jakie dawki maklera i portera zastosowales?

no wlasnie @Marcin8777Jak nie bedzie ceny to ta zabawa z malinami bedzie pozbawiona sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355
1 godzinę temu, fcbarcelonacule napisał:

O kurde to ostro przyatakowales. Tyle substancji czynnych 😮 ciekawi mnie efekt po azoksystrobinie i difenokonazolu bo jeszcze nie używalem tych substancji. Jakie dawki maklera i portera zastosowales?

no wlasnie @Marcin8777Jak nie bedzie ceny to ta zabawa z malinami bedzie pozbawiona sensu.

Azoksystrobina słabo działa w malinach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577
4 godziny temu, fcbarcelonacule napisał:

Na szarą poszedł kaptan póki co, Mythosa na pewno zastosuję, Signum zobaczę bo on drogo wychodzi. A Ty?przed kwitnieniem na zamieranie był Topsin i Mythos

Mythos  słabizna .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Mythos to dramat. Serio. Szkoda kasy.

1 godzinę temu, plapla123 napisał:

Dziś znalazłem czerwoną malinę odmiana Radziejowa lubelskie .

Polecasz Radziejową? Myślałem bardziej o Sokolicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarooo16    5
5 godzin temu, fcbarcelonacule napisał:

O kurde to ostro przyatakowales. Tyle substancji czynnych 😮 ciekawi mnie efekt po azoksystrobinie i difenokonazolu bo jeszcze nie używalem tych substancji. Jakie dawki maklera i portera zastosowales?

no wlasnie @Marcin8777Jak nie bedzie ceny to ta zabawa z malinami bedzie pozbawiona sensu.

Makler 0,6l/ ha

Porter 0,3l/ ha

Ja osobiście uważam że z taką ochrona jak do tej pory stosowalem jest bardzo ładny efekt, liście czyste, pędy tez, bardzo ładnie to wygląda. Teraz tylko zabezpieczyć przed szarą.

W tamtym roku było tego dużo, dużo mniej, miałem problem tylko z rdza. 

Mam jeszcze jeden problem z kilkoma krzakami na których liście są malutkie, robią się jasne i żółkną. Czy to może być szpeciel lub przedziorek?

20200615_150405.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Mam to samo w glenie i co roku jest tego coraz więcej jest to punktowo  po 2-3 m młode pędy są tam małe a liście mają karłowate i przebarwione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, galan99 napisał:

Switch 3 razy co 10 dni dalej , Luna Experience  zamiast Luny to TEBU  bo to jeden czort .

 

http://gozak.pl/doc/program-malina.pdf

No własnie nie "jeden czort" bo Luna Exp ma 2 substancje czynne i jest sporo droższa od Tebu.

Kurcze, posiadacie jakieś opracowanie [np. tabelka] na temat działania określonych substancji na choroby grzybowe w malinach ?

Edytowano przez fcbarcelonacule

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin8777    2

Dzieki może to i ten przebarwiacz. Pryskalem koromite ale w kilku miejscach sa takie liście ,nie duza ilość naszczescie.

Edytowano przez Marcin8777

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Czy preparaty wapienne Ca można mieszać z grzybowką np luna bo nie ma jak pojechać osobno bo ciągle pada.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zły    1

W Serbi malina

1klasa do 9.5 zl

2klasa 8.8

Jezeli nie będzie zmowy cenowej powinno być u nas podobnie. 

Do tego złoty traci do euro więc nawet drożej 

Pracowników do zbioru brak jak dadzą poniżej 7 zł w tym roku strzelą sobie w kolano. Rok jest trudny  a malina letnia w tym roku potrzebowała większej ochrony koszt samej produkcji  przekroczy 4zł... A plon około 50-60 % normalnego. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luk7530
      Witam, mam problem z dwuletnią plantacją malin Laszka, a jest ich 0.25ha.  Sąsiad pryskał swój groch za miedzą herbicydami Command 480 EC i Afalon 450 SC chociaż powinien zachować odległość 20m od plantacji roślin sadowniczych. Przez pierwsze 4 dni po opryskaniu nie było nic widać, dopiero jak przeszedł deszcz oprysk zaczął parować i maliny zaczęły zółknąć, z każdym dniem jest coraz gorzej. Ogólnie  teraz cała plantacja jest żółta. W załączniku przesyłam zdjęcia. Wczoraj opryskałem odżywką Asashi. Jak ratować te maliny? Co mam jeszcze zrobić? Sąsiad się przyznaje do tego co zrobił. Jak teraz ściągnąć od niego odszkodowanie? W jaki sposób to obliczyć? Czy te maliny się odnowią? Czy na następny rok będą jeszcze widoczne skutki tego oprysku? Pomóżcie.


    • Przez and1
      Witam, Mam problem z rozpoznaniem choroby jęczmienia jarego.
      Proszę o pomoc w identyfikacji.
      Pozdrawiam


    • Przez crystal169
      Witam, po wizycie na polu pszenicy jarej rzucały mi się w oczy takie kłosy.
      Co to może być?
      Choroba czy przypalenie?

    • Przez crystal169
      Witam, po przeglądzie plantacji pszenicy ozimej spotkałem się z czymś takim pomiędzy kolankami. U sąsiadów też to jest. Co to może być za szkodnik lub choroba?



    • Przez adid0s
      Witam
       
       
      Dziś zauważyłem że jedna z gęsi nie je, coś wypływa z dzioba jakaś woda, cieżko się jej oddycha i charczy i czasami kichnie/kaszle
       
      Czy coś da się zrobić bo szkoda by się zmarnowała to tak się ją zabije (gęś ma 3 miesiące) i jej szkoda mogła by jeszcze podrosnąć
       
      Jakieś sugestie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj