Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bonanza13    17
32 minuty temu, Agrest napisał:

Jaka gleba, może rędzina?

Piaski 4 klasy. Dzieki za rade zaopatrze sie w jakies zelazo i magnez. Polecicie srodki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grippen    18

Witam Was. Mam problem w pewnych miejscach z perzem na malinie jesiennej Polana i Polesie. Malina ma juz miedzy 10-30 cm. Doradzcie czy moge przejsc recznym opryskiwaczem i punktowo spryskac perz ale maline srodkiem Fusilade Forte? (wyliczajac z proporcji dawka 2l/ 200l H20). Rosnie jedno na drugim wiec ciezko byloby trafiac tylko w perz. Z tylulu ze bede miejscowo pryskal na perz przy malinie czy bede mol zwiekszyc dawke np do 2,5-3l Fusilade? Nie zaszkodzi to za mocno malinom? Nie chce zahamowac rozwoju malin bo ladnie rosna, dlatego prosze o rade.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Może ktoś z Was stosował na malinę polka ok 30 cm jakiś Betanal . Vezar, Lontrel albo inny co by zwalczyć mak polny i trochę rdesowatych (najwięcej ptasiego).

Będę wdzięczy na rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin8777    2
Napisano (edytowany)

Nie da sie zbytnio zwalczyć . Ja chodziłem i pryskalem orkanem tam gdzie byl powoj.

Edytowano przez Marcin8777

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110
Dnia 26.05.2020 o 13:42, marian7k napisał:

Może ktoś z Was stosował na malinę polka ok 30 cm jakiś Betanal . Vezar, Lontrel albo inny co by zwalczyć mak polny i trochę rdesowatych (najwięcej ptasiego).

Będę wdzięczy na rady.

Nie bez kozery rzuciłem takie zdanie. Zlikwidowałem dwa rzędy starej polki i zasiałem łubin, który prysnąłem betanal max pro, było parę malin co odbiły i nic im ten oprysk nie zrobił dlatego może zastosować go w malinach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartas0706    8

Witam

Panowie co polecicie na rdzę malin ?

Dziś przechodziłem i przycinałem te które za szeroko się rozsiały i kurcze mam trochę tych plamek rdzy na dolnych lisciach

Coś po za środkiem Zato 50 wg na rdzę jest ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

ja zawsze pryskałem zato i teraz też poleciałem bo miałem z zeszłego roku i zawsze dawał radę a jeśli zostaną jeszcze jakieś niedobitki to polecę scorpionem                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 minut temu, Bartas0706 napisał:

Witam

Panowie co polecicie na rdzę malin ?

Dziś przechodziłem i przycinałem te które za szeroko się rozsiały i kurcze mam trochę tych plamek rdzy na dolnych lisciach

Coś po za środkiem Zato 50 wg na rdzę jest ?

 

zwykły środek z samym tebukonazolem wystarczy nawet. i długo będzie trzymać

luna ex ma z tym składnikiem 21 karencji

 

Dnia 26.05.2020 o 13:42, marian7k napisał:

Może ktoś z Was stosował na malinę polka ok 30 cm jakiś Betanal . Vezar, Lontrel albo inny co by zwalczyć mak polny i trochę rdesowatych (najwięcej ptasiego).

Będę wdzięczy na rady.

 

spróbować możesz lontrelem on zdaje się bierze rdest powojowaty

venzarem normalnie pryska się glebę w malinach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Ja w tamtym roku w grochu mialem troche malin ktore likwidowalem rok wczesniej i polecialem basagranem i te maliny przrzyly i mialy sie dobrze a na innym kawalku po basagranie zarowno chwast jak i maliny padly 😁 i wez tu badz madry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355
1 godzinę temu, racyl napisał:

zwykły środek z samym tebukonazolem wystarczy nawet. i długo będzie trzymać

luna ex ma z tym składnikiem 21 karencji

 

 

spróbować możesz lontrelem on zdaje się bierze rdest powojowaty

venzarem normalnie pryska się glebę w malinach

Jaka dawką lecisz samym Tebu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tak zeby ilościowo było równe lunie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355
9 godzin temu, racyl napisał:

tak zeby ilościowo było równe lunie

w Lunie jest też inna substancja a w Tebu tylko tebukonazol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

luna sadownicza

obraz.png.9f722666d6e609e6f32cccd625b20044.png

fluopyram 200 g/l, -     odpowiada za szarą pleśń

tebukonazol 200 g/l  - rdza maliny i podobne choroby

 

0,6l tego daje się  to dasz 0,48 tebu  i masz to samo na tą porę bo po cholerę ci składnik teraz gdy na szarą gdy nawet malina nie kwitnie

 

luna sensation to jest nic innego jak zato + fluopyram 

 

 

 

 

 

Edytowano przez racyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574

Ascra® Xpro 260 EC .

biksafen (związek z grupy karboksyamidów) – 65 g/l, fluopyram (związek z grupy karboksyamidów) – 65 g/l, protiokonazol (związek z grupy triazoli) – 130 g/l .

Jak Luna experience tylko nie posiada substancji jak - biksafen (związek z grupy karboksyamidów) – 65 g/l .

Tylko w Lunie są wyrze dawki substancji po 200 g/l . 

Po zbiorach można zastosować .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.06.2020 o 11:43, jarooo16 napisał:

Stosował ktoś ten preparat wapniowy? 

Są jakieś efekty?

20200604_184212.jpg

Ja zeszłego roku stosowałem podobny środek, ale nie trafiłem w  fazę, efekt pewnie by był

 

Edytowano przez fcbarcelonacule
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Jesli Ardanowski wyzbieral juz te truskawki to moze wzial by sie za maliny jak w Serbii sie wzieli. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarooo16    5
Dnia 13.06.2020 o 23:06, fcbarcelonacule napisał:

Ja zeszłego roku stosowałem podobny środek, ale nie trafiłem w  fazę, efekt pewnie by był

 

To kiedy tym pryskałeś? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luk7530
      Witam, mam problem z dwuletnią plantacją malin Laszka, a jest ich 0.25ha.  Sąsiad pryskał swój groch za miedzą herbicydami Command 480 EC i Afalon 450 SC chociaż powinien zachować odległość 20m od plantacji roślin sadowniczych. Przez pierwsze 4 dni po opryskaniu nie było nic widać, dopiero jak przeszedł deszcz oprysk zaczął parować i maliny zaczęły zółknąć, z każdym dniem jest coraz gorzej. Ogólnie  teraz cała plantacja jest żółta. W załączniku przesyłam zdjęcia. Wczoraj opryskałem odżywką Asashi. Jak ratować te maliny? Co mam jeszcze zrobić? Sąsiad się przyznaje do tego co zrobił. Jak teraz ściągnąć od niego odszkodowanie? W jaki sposób to obliczyć? Czy te maliny się odnowią? Czy na następny rok będą jeszcze widoczne skutki tego oprysku? Pomóżcie.


    • Przez and1
      Witam, Mam problem z rozpoznaniem choroby jęczmienia jarego.
      Proszę o pomoc w identyfikacji.
      Pozdrawiam


    • Przez crystal169
      Witam, po wizycie na polu pszenicy jarej rzucały mi się w oczy takie kłosy.
      Co to może być?
      Choroba czy przypalenie?

    • Przez crystal169
      Witam, po przeglądzie plantacji pszenicy ozimej spotkałem się z czymś takim pomiędzy kolankami. U sąsiadów też to jest. Co to może być za szkodnik lub choroba?



    • Przez adid0s
      Witam
       
       
      Dziś zauważyłem że jedna z gęsi nie je, coś wypływa z dzioba jakaś woda, cieżko się jej oddycha i charczy i czasami kichnie/kaszle
       
      Czy coś da się zrobić bo szkoda by się zmarnowała to tak się ją zabije (gęś ma 3 miesiące) i jej szkoda mogła by jeszcze podrosnąć
       
      Jakieś sugestie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj