Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jarooo16    5
17 godzin temu, fcbarcelonacule napisał:

Jestem bardzo ciekaw jak się będzie rozwijał właśnie Glen. Z nim sporo problemow xd Na jesieni duzo sie bawiłem w ochronę może nie niewiadomo jakimi środkami ale jednak takze licze ze nie da ciala jak rok temu...

liczę na to samo :D jutro jak nie zaponę to zrobie zdjęcia mojego glena i pokaże jak się prezentuje

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Mam problem z malina jesienią Polesie kiedy zaczyna owocować to owoce są nie pełne nie wykształcenie i się rozsypują sadzonkę mam z dwóch miejsc gdzie owoce były grube i się nie rozsypywały  co może być przyczyną nie wykształcenia owoców.dodam że plantacja jest  w miarę zadbana. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, plapla123 napisał:

Mam problem z malina jesienią Polesie kiedy zaczyna owocować to owoce są nie pełne nie wykształcenie i się rozsypują sadzonkę mam z dwóch miejsc gdzie owoce były grube i się nie rozsypywały  co może być przyczyną nie wykształcenia owoców.dodam że plantacja jest  w miarę zadbana. 

Trochę znam ten ból. Polesie ma w rodowodzie Polkę a tą odmianę jak wiadomo "trzepie" wirus krzaczastej karlowatości i to się roznosi jak koronawirus. Stąd taki owoc. Jak się mylę to mnie poprawcie.

@jarooo16 masz identycznie rozwiniętego Glena. Pąki nabrzmiewają a tam gdzie cieplej już wyskakują. Dzisiaj u mnie -7 i dobrze że jeszcze Glen "siedzi" w pędzie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7551

To jak zmarzli maliny ?

Bo oglądałem filmik  jak malina jesienna jak wyszła ziemi zmarzła .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2020 o 12:15, galan99 napisał:

To jak zmarzli maliny ?

Bo oglądałem filmik  jak malina jesienna jak wyszła ziemi zmarzła .

Zmarzły 😛 w letniej ciężko mi określić stopień przemarznięcia (na pewno trochę) za to jesienna poszły te pierwsze oczka. Czekamy na rozwój sytuacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a co polecacie na dolistne nawożenie? I Czy Asahi byłoby ok na skutki przymrozków? Mam Glena, a w zasadzie przejęłam plantację o którą chcę zadbać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O motocyklista widzę, to się dogadamy. Dzięki, a jakie opryski mogłabym teraz zafundowac Glenowi? Coś na zamieranie? Na szpeciela? Jestem początkująca, w sumie to nie wiem za co się zabrać :P

Edytowano przez patrycjapatrycja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rublow    15

Dziś byłem się przejść do maliny. Polka, puszczona na podwójny zbiór, lada moment zacznie kwitnąć. Przehyba co tam coś widać. Radziejowa jeszcze śpi

Edytowano przez Rublow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rublow    15
48 minut temu, damian55 napisał:

A jesienne wysokie już? U mnie dopiero 10cm mają, rok temu o tej porze były już większe

Polke puściłem na podwójny zbiór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak tam Wasze maliny w polu ? Lubelskie p. kraśnicki lipa, maliny letnie ucierpiały porządnie, ba jesienne też ale one jeszcze odrodzą się. Przynajmniej mam taką nadzieję xd

Edytowano przez fcbarcelonacule

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarooo16    5
2 godziny temu, fcbarcelonacule napisał:

Jak tam Wasze maliny w polu ? Lubelskie p. kraśnicki lipa, maliny letnie ucierpiały porządnie, ba jesienne też ale one jeszcze odrodzą się. Przynajmniej mam taką nadzieję xd

Lubelskie pow. krasnystaw 

odmiana glen prawie wszystkie pędy puszczają  zielone pąki więc narazie jest dobrze. Najgorsze jest chyba to że jedne dopiero własnie puszczają a niektóre już mają listki wypuszczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie większość listķów jest czerwona. Laszka powypuszczala z każdego międzywęźla po dwa oczka które odchorowywują. dziwnie to wygląda. Dalem Asahi ostatnio. Czas pokaże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Czy i czym do karmiacie maliny letnie podczas suszy lepiej zastosować coś dolistne czy posypać saletrę ?. Dodam że do tej pory zastosowałem wczesną wiosną  nawóz npk i 10 dni temu  asahi co podać teraz czy czkać na deszcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mus    23

Co stosujecie i mniej więcej w jakim czasie na zamieranie pędów w malinie jesiennej (Polesie) w tamtym roku stosowałem Yamato i było widać efekt względem poprzedniego roku ale i tak coś było widać mimo to, maline jaka pryskalem to było po połowie maja a wielkość jej to ponad 15 cm zielonego nowego pędu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarooo16    5

Postaram się jutro zrobić zdjęcia 

Z pędów dopiero wychodzą listki A na niektórych już są. 

A ja się cieszę że większość w tym roku przezimowała A dalej jakoś to będzie 😁

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie dostają praktycznie każdej nocy po d*pie niedawno-5 wczoraj -4 dzis dopiero+1. 

A jak chwasty pobrało u Cb doglebowo?

Ja zamierzam niedlugo wypalic mlode pedy zeby cos uroslo na przyszly rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarooo16    5
2 godziny temu, fcbarcelonacule napisał:

U mnie dostają praktycznie każdej nocy po d*pie niedawno-5 wczoraj -4 dzis dopiero+1. 

A jak chwasty pobrało u Cb doglebowo?

Ja zamierzam niedlugo wypalic mlode pedy zeby cos uroslo na przyszly rok

Są czasami kępy jednoliściennych

Ale doglebówka mimo niskich temperatur  zrobiła robotę 

U mnie też cały tydzień były temperatury bardzo niskie. W tamtym tygodniu zastosowałem aminokwasy i myślę że w najbliższych dniach powtórzę zabieg.

 

20200421_083351.jpg

20200421_083310.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luk7530
      Witam, mam problem z dwuletnią plantacją malin Laszka, a jest ich 0.25ha.  Sąsiad pryskał swój groch za miedzą herbicydami Command 480 EC i Afalon 450 SC chociaż powinien zachować odległość 20m od plantacji roślin sadowniczych. Przez pierwsze 4 dni po opryskaniu nie było nic widać, dopiero jak przeszedł deszcz oprysk zaczął parować i maliny zaczęły zółknąć, z każdym dniem jest coraz gorzej. Ogólnie  teraz cała plantacja jest żółta. W załączniku przesyłam zdjęcia. Wczoraj opryskałem odżywką Asashi. Jak ratować te maliny? Co mam jeszcze zrobić? Sąsiad się przyznaje do tego co zrobił. Jak teraz ściągnąć od niego odszkodowanie? W jaki sposób to obliczyć? Czy te maliny się odnowią? Czy na następny rok będą jeszcze widoczne skutki tego oprysku? Pomóżcie.


    • Przez and1
      Witam, Mam problem z rozpoznaniem choroby jęczmienia jarego.
      Proszę o pomoc w identyfikacji.
      Pozdrawiam


    • Przez crystal169
      Witam, po wizycie na polu pszenicy jarej rzucały mi się w oczy takie kłosy.
      Co to może być?
      Choroba czy przypalenie?

    • Przez crystal169
      Witam, po przeglądzie plantacji pszenicy ozimej spotkałem się z czymś takim pomiędzy kolankami. U sąsiadów też to jest. Co to może być za szkodnik lub choroba?



    • Przez adid0s
      Witam
       
       
      Dziś zauważyłem że jedna z gęsi nie je, coś wypływa z dzioba jakaś woda, cieżko się jej oddycha i charczy i czasami kichnie/kaszle
       
      Czy coś da się zrobić bo szkoda by się zmarnowała to tak się ją zabije (gęś ma 3 miesiące) i jej szkoda mogła by jeszcze podrosnąć
       
      Jakieś sugestie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj