Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
thor1984    680

Wczoraj oddane pierwsze kg na skup. Z tym dobrym rokiem na maliny to bym polemizował przynajmniej w moich stronach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Cena jest bo druga klasa 6zl, pierwsza 6.20 zl/kg a extra 6.50zl/kg. Tylko extra całkowicie brak, a i wydajność ogólna malin słaba. Susza zrobiła swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Kupiłem tą saletrę ale nie zastosowałem, odradzono mi . Zastosowałem Insol Ca i trochę pomogło. Kolega podsypał tą saletrą maliny jak padało i widzę że efekty widać, dolistnie daje krystalon zielony na przemian z pomarańczowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta saletra o ktorej mowie to tez jest dolistna tak jak Insol Ca o ktorym piszesz 😛Taka rada dla niektorych: nie stosujcie odzywek z wapnem z odżywkami z fosforem z mała iloscia wody. Tym sposobem rozwalilem sb jeden kawalek letniej. Dobrze ze i tak szedl do kasacji..

Edytowano przez fcbarcelonacule

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Że jest dolistna to wiem. Przypadek że kolega posypał wapniową to była zwykła wapniowa. Co do mieszania wapnia z fosforem to i tak miałeś szczęście że nie zablokowałeś opryskiwacza, z takiego mieszania można nabawić się problemów z czyszczeniem całego opryskiwacza a i roślina nic z tego nie korzysta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mieszałbym tych dwóch odżywek gdyby nie program pewnej firmy

Stosowałem rok temu Kristalon Pomarańczowy dolistnie ale efektu jako takiego nie widziałem mimo kilku zabiegów. Słyszałem ze doglebowo daje lepsze efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galars19    1
Dnia 9.08.2019 o 19:23, fcbarcelonacule napisał:

Stosujecie Saletre wapniowa CaN 17% 8,5% dolistnie zeby zrobic twardosc? Daje to rade czy nie warte zachodu ? 

ja stosowalem 3 tyg tem yara nitra bor  fertygacje pod polane i rosnie nadal bo na 6 klasie byla do kolan teraz ma okolo 160 170 cm i owocow sporo ale na zbior bede czekac jeszcze do wrzesnia 

Dnia 11.08.2019 o 16:49, damian55 napisał:

Jak ceny na giełdach? 

co to za odmiana ladna szpaler ?

Dnia 11.08.2019 o 16:49, damian55 napisał:

Jak ceny na giełdach? 

co to za odmiana 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian55    12

enrosadira, gruba, jasna, twarda, bardzo plenna. Mogę zrobić sadzonkę doniczkowaną na wiosnę.

sadzonka.jpg

Edytowano przez damian55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2019 o 19:42, tomn95 napisał:

Wiecie co to może być? 

IMG_20190815_191823.jpg

 

IMG_20190815_191823.jpg

 

Dużo masz takich pędów? U mnie trafi sie jakiś taki podobny ale nie martwię się zbytnio :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    680

u mnie takich pędów jest mnóstwo na końcach rzędów gdzie ziemia wiosną jest trochę zalewana przez deszcz i gleba jest bardziej "tempa", natomiast na glebie lżejszej, piaskowej występują sporadycznie. Tak w ogóle po ile u was jesienna i jak z dojrzewaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, thor1984 napisał:

u mnie takich pędów jest mnóstwo na końcach rzędów gdzie ziemia wiosną jest trochę zalewana przez deszcz i gleba jest bardziej "tempa", natomiast na glebie lżejszej, piaskowej występują sporadycznie. Tak w ogóle po ile u was jesienna i jak z dojrzewaniem?

Bez zmian od jakis 2 tygodni-6zl. Wlasnie sporo ludzi narzeka ze tak późno dojrzewa jesienna.. W analogixznym czasie rok temu byl juz szczyt zbiorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galars19    1

u mnie malina jesienna wlasnie wchodzi w wysyp duzo sie robi bialej a to max do tyg i bede mial wysyp masakra tak oblepiona u mnie po 6 zl i 6.4 ekstra nie lejaca sie  polana polesie rubiny itd  u mnie tez jest zamieranie pedu to od mrozu  i wody  suszy   przebiegu pogody ogolnie tak sie dzieje co roku 

Edytowano przez galars19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2019 o 17:19, galars19 napisał:

u mnie malina jesienna wlasnie wchodzi w wysyp duzo sie robi bialej a to max do tyg i bede mial wysyp masakra tak oblepiona u mnie po 6 zl i 6.4 ekstra nie lejaca sie  polana polesie rubiny itd  u mnie tez jest zamieranie pedu to od mrozu  i wody  suszy   przebiegu pogody ogolnie tak sie dzieje co roku 

Jesteś zadowolony z wielkości owoców ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Nie uprawiam. Ale przywozi jeden koleś na skup i bardzo mi się podoba, jest twarda i dość duża bez nawadniania na glinie, teraz dopiero zaczyna się czyli pózna. Trochę myślę nabyć tą odmianę. Wiesz może gdzie kupić w szkółce , lubelskie i świetokrzyskie najlepiej okolice Kraśnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarooo16    5

Mam pytanie odnośnie maliny letniej. Czy stosujecie jakies zabiegi jesienne? I co z nawozeniem? Warto dac jakis wieloskladnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galars19    1

jak tam u was cena maliny dzis spadek z 6 na 5.6 i 5,3 i ma dalej spadac ponoc do 4 zl i moze nawet taniej wsumie nie dadza pobic cen moze spadnie do 1 zl co wy na ta dobra zmiane gotowi :? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.09.2019 o 14:53, jarooo16 napisał:

Mam pytanie odnośnie maliny letniej. Czy stosujecie jakies zabiegi jesienne? I co z nawozeniem? Warto dac jakis wieloskladnik?

Literatura mówi o 2 zabiegach od grzyba i coś od szkodników ssąco gryzących. Na pewno w wapno porządne zainwestuję

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luk7530
      Witam, mam problem z dwuletnią plantacją malin Laszka, a jest ich 0.25ha.  Sąsiad pryskał swój groch za miedzą herbicydami Command 480 EC i Afalon 450 SC chociaż powinien zachować odległość 20m od plantacji roślin sadowniczych. Przez pierwsze 4 dni po opryskaniu nie było nic widać, dopiero jak przeszedł deszcz oprysk zaczął parować i maliny zaczęły zółknąć, z każdym dniem jest coraz gorzej. Ogólnie  teraz cała plantacja jest żółta. W załączniku przesyłam zdjęcia. Wczoraj opryskałem odżywką Asashi. Jak ratować te maliny? Co mam jeszcze zrobić? Sąsiad się przyznaje do tego co zrobił. Jak teraz ściągnąć od niego odszkodowanie? W jaki sposób to obliczyć? Czy te maliny się odnowią? Czy na następny rok będą jeszcze widoczne skutki tego oprysku? Pomóżcie.


    • Przez and1
      Witam, Mam problem z rozpoznaniem choroby jęczmienia jarego.
      Proszę o pomoc w identyfikacji.
      Pozdrawiam


    • Przez crystal169
      Witam, po wizycie na polu pszenicy jarej rzucały mi się w oczy takie kłosy.
      Co to może być?
      Choroba czy przypalenie?

    • Przez crystal169
      Witam, po przeglądzie plantacji pszenicy ozimej spotkałem się z czymś takim pomiędzy kolankami. U sąsiadów też to jest. Co to może być za szkodnik lub choroba?



    • Przez adid0s
      Witam
       
       
      Dziś zauważyłem że jedna z gęsi nie je, coś wypływa z dzioba jakaś woda, cieżko się jej oddycha i charczy i czasami kichnie/kaszle
       
      Czy coś da się zrobić bo szkoda by się zmarnowała to tak się ją zabije (gęś ma 3 miesiące) i jej szkoda mogła by jeszcze podrosnąć
       
      Jakieś sugestie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj