Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Mszyce na malinach. Co robić?

galeria
Maliny
galan99    7556

Skupy to powiat Krasnystaw .

Jeśli takie rzeczy będą się działy to nic dobrego nie wyjdzie w rolnictwie skoro to miało być siłą napędową to pociągnie w dół .

https://pomorska.pl/trzy-grupy-producenckie-z-kujawskopomorskiego-wyludzily-11-mln-zl-po-kontroli-cba/ar/c8-14204667?fbclid=IwAR2kucuhiQ33qbjr1GDjkMKomp3_f8y2fTT4pq0uqk1h8hz79i9quWADDmI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556

Powiem tak u nas ziemia jest jeszcze wilgotna wysycha zwierzu na 5 cm dopiero u nas w Maju padało bardzo dużo i ostatnio padało 10 l wody 6 czerwca i może popada w piątek 14 czerwca . W maju padało 14 dni w dzień w dzień . Krasnystaw , Zamość .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak malinki u Was? Czerwone czy jeszcze nie? U mnie bez nawodnienia bedzie ciezko o gruby owoc mimo dobrej ochrony i nawozenia. Susza robi swoje. Truskawka 4,3zl z 12.06 Osmolice. Ciekawe co z malina. @galan99pewny jestes ze bedzie jak rok temu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zły    1

Yoł słyszałem plotke że malina ma startować od 5 zeta przy takiej suszy to według mnie słaba cena jeśli nic nie popada to 2 tyg i będzie po zbiorach. Okolice Lublina susza liście zaczynają wiednac 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie już Laszka zaczyna owocować, plantacja nawadniana także. Ale i na glenie się już jakieś czerwone owocki pojawiają. Skupy kiedy start mają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556
57 minut temu, fcbarcelonacule napisał:

Krasnik PONOC od poniedzialku. Cos o 2,8zl slyszalem.

Jak zaczną daj znać  po ile bo u mnie nie będą brali letniej maliny bo nie trzeba im . 

Rwacz chce 2,50 za kilo urwania maliny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ładna. To Laszka? Po ile za kg? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Interes dobry, aby klientów mieć, a na rynku/targu o takich nie ciężko skoro dobry towar. Dużo dziennie sprzedajesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, galan99 napisał:

Jak zaczną daj znać  po ile bo u mnie nie będą brali letniej maliny bo nie trzeba im . 

Rwacz chce 2,50 za kilo urwania maliny .

ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale wszystko w jednej cenie, czy klasy są? Ciekawe kiedy LST ruszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556
2 godziny temu, fcbarcelonacule napisał:

Krasnik skupuje, 3zl, kierunek Osmolice

 

To 3 zł start a za kilka dni co będzie to się okaże .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Znając życie stanieją.. 😐😂 Mimo suszy i mniejszej ilości plantacji, to i tak pewnie z Wschodu zakupią. Tam zdrowsze ziemie, brak chorób, zarazy i przez to owoce malin lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No to start. W okolicach Lublina skupują już? 

IMG_20190622_114434.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Dawał ktoś w oprysku dolistnym większe dawki kristalonu niż zalecają to jest 0.2- 0.4 kg na 100 l wody? Tyle właśnie daje ale jakiegoś szczególnego efekty to nie widzę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556
8 godzin temu, thor1984 napisał:

Dawał ktoś w oprysku dolistnym większe dawki kristalonu niż zalecają to jest 0.2- 0.4 kg na 100 l wody? Tyle właśnie daje ale jakiegoś szczególnego efekty to nie widzę. 

Daje na malinę insol 3 , na 100 l wody 300 ml insolu 3 efekt widać ile tańszy a malinom nic się nie dzieje . Teraz niech  lecieć krytyka na insol że się nie nadaje .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ronos    2
11 godzin temu, thor1984 napisał:

Dawał ktoś w oprysku dolistnym większe dawki kristalonu niż zalecają to jest 0.2- 0.4 kg na 100 l wody? Tyle właśnie daje ale jakiegoś szczególnego efekty to nie widzę. 

Dawałem 450g i też nie zauważyłem żadnego efektu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Potwierdzam wasze zdanie. Też mi się wydaje, że Kristalon jakoś słąbe efekty daje. Zna ktoś inne dobre nawozy dolistne? Stosował ktoś Basfoliar albo Foliq?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luk7530
      Witam, mam problem z dwuletnią plantacją malin Laszka, a jest ich 0.25ha.  Sąsiad pryskał swój groch za miedzą herbicydami Command 480 EC i Afalon 450 SC chociaż powinien zachować odległość 20m od plantacji roślin sadowniczych. Przez pierwsze 4 dni po opryskaniu nie było nic widać, dopiero jak przeszedł deszcz oprysk zaczął parować i maliny zaczęły zółknąć, z każdym dniem jest coraz gorzej. Ogólnie  teraz cała plantacja jest żółta. W załączniku przesyłam zdjęcia. Wczoraj opryskałem odżywką Asashi. Jak ratować te maliny? Co mam jeszcze zrobić? Sąsiad się przyznaje do tego co zrobił. Jak teraz ściągnąć od niego odszkodowanie? W jaki sposób to obliczyć? Czy te maliny się odnowią? Czy na następny rok będą jeszcze widoczne skutki tego oprysku? Pomóżcie.


    • Przez and1
      Witam, Mam problem z rozpoznaniem choroby jęczmienia jarego.
      Proszę o pomoc w identyfikacji.
      Pozdrawiam


    • Przez crystal169
      Witam, po wizycie na polu pszenicy jarej rzucały mi się w oczy takie kłosy.
      Co to może być?
      Choroba czy przypalenie?

    • Przez crystal169
      Witam, po przeglądzie plantacji pszenicy ozimej spotkałem się z czymś takim pomiędzy kolankami. U sąsiadów też to jest. Co to może być za szkodnik lub choroba?



    • Przez adid0s
      Witam
       
       
      Dziś zauważyłem że jedna z gęsi nie je, coś wypływa z dzioba jakaś woda, cieżko się jej oddycha i charczy i czasami kichnie/kaszle
       
      Czy coś da się zrobić bo szkoda by się zmarnowała to tak się ją zabije (gęś ma 3 miesiące) i jej szkoda mogła by jeszcze podrosnąć
       
      Jakieś sugestie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj