Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Toru    15
To pewnie malina tych co mają hektary pod osłonami, tam idzie tylko deserowa, mają kontrakty z takim tesco i na europe a przemysł ciągnie ze wschodu. Sam mam 2.5ha i trzeba zrywać jakoś bo na kontrakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master21    11
u nas malina na skupie 2,20 za kg. Ja mam jesienną i licze tylko na to że cena pójdzie do góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klepka077    6

Nie chce być złym prorokiem ale na Ukrainie naj więcej jest właśnie maliny jesiennej. Także nie spodziewał bym się podwyżek cen...

Ale zawsze może być tak że i u nich zacznie suszyć i prażyc, to sytuacja może ulec zmianie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, damianzbr napisał:

Ktoś was bez mydła jedzie równo...

https://ezakupy.tesco.pl/groceries/pl-PL/products/2003010223207

 

może by to nagłośnić na fb, lokalnych TV itp. ??

 

nic nowego nie odkryliście takie przebitki były wcześniej i nie tylko konkretnie z malinami

problem tkwi w bardzo dużej ilości maliny sprowadzanej z ukrainy

dla ukraincow głównym krajem eksportowym stała się Polska

Wszystko zależy teraz od dobrej zmiany, bez wprowadzenia regulacji nic nie zrobisz

 

30 minut temu, klepka077 napisał:

Nie chce być złym prorokiem ale na Ukrainie naj więcej jest właśnie maliny jesiennej. Także nie spodziewał bym się podwyżek cen...

Ale zawsze może być tak że i u nich zacznie suszyć i prażyc, to sytuacja może ulec zmianie. 

 

Nie myślcie sobie że na samej malinie ukraincy poprzestaną jak mają zgodę komisji europejskiej

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7549

Dziś w sklepie spożywczym 1 kg truskawek 9 zł i kupują ludzie na chwilę obecną a z maliną to brak słów co będzie dalej zobaczymy jak zacznie jesienna owocować .

Co w tej Polsce się dzieje truskawka w sklepie  teraz mowa o Zamojskim 3,50 za kilogram a w Warszawie 12 zł  .

Skup po 2,50 zł , Wiśnia od 0,30 groszy do  0,40 groszy porzeczka czarna to samo 0,40 groszy .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galars19    1

teraz bedzie tylko lepiej popada kazdy czekal na deszcz wiec jest cena tez bedzie dobra dla wszystkich niestety plantacje od 1 ha w gore nie umra  niektorzy beda rwac i za 1 zl sa i tacy  norma te strajki to sciema sami najwieksi w mojej okolicy to cisna i jecza ze nie zarobia wiecej sadzic no i glosowac na pis coraz lepsze zmiany wprowadza ale juz takie ceny byly i czy to bylismy w unii czy tez nie jak bedzie zapotrzebowanie na np maline to i pulpa bedzie po 10zl a jak nie do i  po 50 gr bedzie i nic niekt nie poradzi bylo juz wszystko i nic sie nie zmienilo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 20.06.2018 o 08:07, galan99 napisał:

Dziś w sklepie spożywczym 1 kg truskawek 9 zł i kupują ludzie na chwilę obecną a z maliną to brak słów co będzie dalej zobaczymy jak zacznie jesienna owocować .

Co w tej Polsce się dzieje truskawka w sklepie  teraz mowa o Zamojskim 3,50 za kilogram a w Warszawie 12 zł  .

Skup po 2,50 zł , Wiśnia od 0,30 groszy do  0,40 groszy porzeczka czarna to samo 0,40 groszy .

 

Nigdy w detalu na maliny nie było i nie ma popytu tak jak na truskawki. Truskawka to coś co każdy Polak uwielbia a malinę już nie

Nie bój żaby za 10zł też kupują

Nie porównuj truskawki skupowej do tej deserowej bo to ma sie nijak.

 

15 minut temu, galars19 napisał:

teraz bedzie tylko lepiej popada kazdy czekal na deszcz wiec jest cena tez bedzie dobra dla wszystkich niestety plantacje od 1 ha w gore nie umra  niektorzy beda rwac i za 1 zl sa i tacy  norma te strajki to sciema sami najwieksi w mojej okolicy to cisna i jecza ze nie zarobia wiecej sadzic no i glosowac na pis coraz lepsze zmiany wprowadza ale juz takie ceny byly i czy to bylismy w unii czy tez nie jak bedzie zapotrzebowanie na np maline to i pulpa bedzie po 10zl a jak nie do i  po 50 gr bedzie i nic niekt nie poradzi bylo juz wszystko i nic sie nie zmienilo 

Porwą i zobaczą że na koniec sezonu nie ma kasy i dadzą sobie spokój z maliną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mathewc385    21

Mam problem z malinami, taki jak na zdjęciu. Zasychają liście (jedne od srodka, drugie od brzegu blaszki). Czego to może być efekt? Jakiś niedobór, grzyb?

IMG_20180623_145744.jpg

IMG_20180623_145737.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
27 minut temu, mathewc385 napisał:

Mam problem z malinami, taki jak na zdjęciu. Zasychają liście (jedne od srodka, drugie od brzegu blaszki). Czego to może być efekt? Jakiś niedobór, grzyb?

IMG_20180623_145744.jpg

IMG_20180623_145737.jpg

Dobrej ceny się domagają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
25 minut temu, mathewc385 napisał:

Powiem Ci szczerze, zabłysnąłeś.

Daj sobie spokój z tą maliną bo ci na ukraińca nie starczy

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Hmmm . Może usłyszały ile są w tym roku warte ?:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
44 minuty temu, Polowy napisał:

p_malina.jpg.9ef680eff9bf2b23646743fe807e65ff.jpgKto zgadnie co im dolega ?

 

Ukraińcy sie wkurzyli i ci zdeawastowali tą malinę bo i tak nic by na niej nie zarobili

 

Pryskałeś od rdzy , zamierania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polowy    5

Odpowiedż: tak wygląda malina jak przędziorek i susza panoszy się na polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 godziny temu, Polowy napisał:

Odpowiedż: tak wygląda malina jak przędziorek i susza panoszy się na polu.

gzie nie spojrzeć na jakąś plantacje to troche podeschnieta jest

to od przędziorka są te liście pozawijane do góry ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polowy    5

Liści zwiniętych do góry to akurat nie jestem pewien czy to przędziorek (być może jest to reakcja liścia osłabionego na duże temperatury i go wtedy zwija ku górze) ale te jasne krawędzie idące ku środkowi liścia to na pewno on. Objaw ze zdjęcia występuje  w miejscach gdzie jest słaba gleba reszta jakoś się trzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

bo przędziorek najbardziej grasuje jak jest tak gorąco jak było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polowy    5

Gdzieś czytałem że 12 stopni już powoduje zatrzymanie rozwoju przędziorka (ostatnie noce go na chwilę powstrzymały zapewne) a z drugiej strony nie daje rady przy 40 stopniach ale wtedy to i z niego i z maliny nic by nie zostało. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Okolice Lublina po 1,90 zł /kg. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
31 minut temu, gruber99 napisał:

Okolice Lublina po 1,90 zł /kg. 

I wcale głupich nie brakuje co zbierają za taką cenę.

Jadąc do janowa lub w piątek co gdzie malina letnia to ludzie zbierają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzy24    2

Potok Wielki- 1.70zl ze wczoraj.. Jeszcze trochę na jesienną i zejdzie do 1zl🤕Makabra!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luk7530
      Witam, mam problem z dwuletnią plantacją malin Laszka, a jest ich 0.25ha.  Sąsiad pryskał swój groch za miedzą herbicydami Command 480 EC i Afalon 450 SC chociaż powinien zachować odległość 20m od plantacji roślin sadowniczych. Przez pierwsze 4 dni po opryskaniu nie było nic widać, dopiero jak przeszedł deszcz oprysk zaczął parować i maliny zaczęły zółknąć, z każdym dniem jest coraz gorzej. Ogólnie  teraz cała plantacja jest żółta. W załączniku przesyłam zdjęcia. Wczoraj opryskałem odżywką Asashi. Jak ratować te maliny? Co mam jeszcze zrobić? Sąsiad się przyznaje do tego co zrobił. Jak teraz ściągnąć od niego odszkodowanie? W jaki sposób to obliczyć? Czy te maliny się odnowią? Czy na następny rok będą jeszcze widoczne skutki tego oprysku? Pomóżcie.


    • Przez and1
      Witam, Mam problem z rozpoznaniem choroby jęczmienia jarego.
      Proszę o pomoc w identyfikacji.
      Pozdrawiam


    • Przez crystal169
      Witam, po wizycie na polu pszenicy jarej rzucały mi się w oczy takie kłosy.
      Co to może być?
      Choroba czy przypalenie?

    • Przez crystal169
      Witam, po przeglądzie plantacji pszenicy ozimej spotkałem się z czymś takim pomiędzy kolankami. U sąsiadów też to jest. Co to może być za szkodnik lub choroba?



    • Przez adid0s
      Witam
       
       
      Dziś zauważyłem że jedna z gęsi nie je, coś wypływa z dzioba jakaś woda, cieżko się jej oddycha i charczy i czasami kichnie/kaszle
       
      Czy coś da się zrobić bo szkoda by się zmarnowała to tak się ją zabije (gęś ma 3 miesiące) i jej szkoda mogła by jeszcze podrosnąć
       
      Jakieś sugestie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj